FOUGANZA Kód 8395104 2309631

Uzdečka s anglickým nánosníkom 580 Strass kožená hnedá

55,00 €
Farba: HNEDÁ
  • HNEDÁ
  • ČIERNA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši dizajnéri vyvinuli túto krásnu celokoženú uzdečku, ktorá sa pohodlne prispôsobí anatómii vášho koňa. Pohodlie a estetický vzhľad.

VÝHODY

Telesná prispôsobivosť

Tvarovaný nátylník a čelenka v tvare písmena V pre väčšie pohodlie.

Odolnosť

Odolná byvolia koža s podšívkou z hovädzej kože pre väčšiu odolnosť uzdečky.

Obmedzenie podráždení

Spevnenie v najviac namáhaných miestach: na nátylníku, nánosníku, prackách.

TECHNICKÝ POPIS

Dizajn a koncepcia

Táto uzdečka predstavuje vyvážené spojenie štýlu, tradície a pohodlia, aby čo najlepšie zodpovedala potrebám koňa. Uzdečky radu 580 majú jemné línie a praktické detaily, ktoré rešpektujú anatómiu koňa. Vďaka celokoženému prevedeniu sú veľmi elegantné a krásne zvýrazňujú hlavu koňa. Môžete vyberať z troch prevedení uzdečky 580: kožená verzia s prešívaním, kožená verzia s lesklými lemami a štrasová verzia so širokým nánosníkom.

Anatomický dizajn: nátylník a čelenka

Spodná časť nátylníka je tvarovaná tak, aby uvoľnila priestor za ušami, kde má kôň veľa nervových zakončení, ktoré ovplyvňujú uvoľnenie papule. V rovnakom duchu sme upravili aj čelenku pripevnenú k dolnej časti nátylníka. Čelenka je tenká a vysoká, aby netlačila na nervové zakončenie nad obočím a na spánkoch.

Obmedzenie podráždenia

Miesta, ktoré sú najviac vystavené tlaku, majú podšívku s mäkkou penovou výplňou, ktorá zvyšuje pohodlie koňa. Túto jemnú výplň nájdete na nátylníku, ale zvláštnu pozornosť sme venovali aj krku, čelenke a nánosníku.

Ako kombinovať oťaže

Túto uzdečku sme vyvíjali špeciálne spolu s oťažami 580 s veľkými výstupkami. Na oťažiach nájdete rovnaké malé detaily a povrchovú úpravu. Samozrejme aj kožené prvky majú rovnakú farbu. Ak dávate prednosť menším výstupkom a jemnejším, pružnejším oťažiam, rad oťaží 900 je tiež kompatibilný s radom uzdečiek 580.Uzdečka sa predáva bez oťaží.

Veľkosť

Uzdečky sú dostupné v dvoch veľkostiach: malý kôň (CS) a kôň (FS). Veľkosť CS je vhodná pre kone s menšou hlavou a pre poníky D. Veľkosť FS je určená pre väčšinu jazdeckých koní. Táto veľkosť je pomerne rozsiahla a vhodná pre stredné a veľké kone vďaka mnohým možnostiam nastavenia. Štrasová uzdečka 580 v hnedej farbe je dostupná aj vo veľkosti PS pre veľké poníky B, poníky C a malé poníky D.

Nastaviteľnosť

Nánosník má posuvné pracky kvôli jednoduchšiemu nastaveniu. Karabínka pod krkom vám umožní jeho pripevnenie na jednu klipsňu.

Ako mám skontrolovať, či je uzdečka správne nastavená?

Stačí niekoľko jednoduchých pohybov na overenie nastavenia vašej uzdečky. Vložte jeden prst medzi nánosník a chrbát nosa a medzi čelenku a čelo koňa, aby ste skontrolovali, či niekde niečo netlačí. Práve týmito miestami vedú nervové zóny. Potom môžete vložiť jeden prst medzi nátylník a zadnú časť uší a skontrolovať, či na uši nie je vyvinutý príliš veľký tlak. Zo začiatku pri každom použití nezabudnite skontrolovať, či sa na hlave koňa neobjavilo nejaké podráždenie.

Dobre nastavená uzdečka

Nastavenie nánosníka má veľký vplyv na uvoľnenie vášho koňa. Odporúčame vám, aby ste overili správne nastavenie vložením jedného prstu medzi chrbát konského nosa a nánosník a dvoch prstov medzi nánosník a apofýzu (zygomatickú lícnu kosť). Ak si pri nastavení nie ste istí, opýtajte sa na radu profesionála. Okrem toho použitie remienka nánosníka nie je vždy nutné, záleží na potrebe koňa.Remienok nánosníka z uzdečky 580 je možné ľahko odstrániť bez nutnosti odpojiť nánosník.

Tipy na údržbu

Aby vám uzdečka vydržala v perfektnom stave čo najdlhšie, odporúčame ju pravidelne čistiť špongiou namočenou vo vlažnej vode s glycerínovým mydlom. Potom môžete kožený materiál vyživiť špeciálnym tukom, ktorý nanášajte pomocou handričky. Ak máte pocit, že vaše kožené výrobky sú drsné a suché, môžete ich údržbu doplniť o hydratačné mlieko, ktoré poskytne koži hlbokú výživu.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Hovädzia koža; Podšívka: 100.0% Hovädzia koža; Pracky: 100.0% Nehrdzavejúca oceľ

Tipy na skladovanie a údržbu

NEPRAť. NEPRAť.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte zavesenú na suchom mieste pri izbovej teplote.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Videá