Filtre 0
Filtre 0
SOLOGNAC Kód 8494132 2570327

Skladací prepravný box 900 z hliníka pre 1 psa

350,00 €
Farba: KHAKI / ZELENÁ
  • KHAKI / ZELENÁ
Nedostupné online

Skladací prepravný hliníkový box Solognac 900 je špeciálne navrhnutý na bezpečnú prepravu vášho psa. Odolný a skladný box s hmotnosťou 12,4 kg.

VÝHODY

Skladnosť

V rozloženom stave je široký 90 cm, hlboký 62 cm a vysoký 67,5 cm.

Nízka hmotnosť

Box z hliníka váži len 12,4 kg. Ľahká manipulácia jednou rukou.

Univerzálne použitie

Vďaka 2 odnímateľným kapsám, podložke 100 a čiernej PVC ochrannej plachte.

Odolnosť proti korózii

Odolnosť voči vlhkosti/krátkym prehánkam. Pružina pántu z pozinkovanej ocele.

Odvetrávanie

Box nie je úplne uzavretý: predné dvierka umožňujú priechod vzduchu.

Odolnosť

Keďže hliník je pevný materiál, box je veľmi odolný voči nárazom.

Protišmykové vlastnosti

4 gumové pätky na nožičkách zabezpečujú, aby sa box nešmýkal.

TECHNICKÝ POPIS

Veľkosť a hmotnosť tohto hliníkového prepravného boxu na psa vás milo prekvapí.

Tento model bol navrhnutý na splnenie dvojakého cieľa: zaručiť kompaktnosť skladacieho boxu a bezpečnosť a odolnosť pevného boxu. Box je vyrobený z hliníka, pretože tento materiál je veľmi pevný a ľahší ako oceľ. Váži len 12,4 kg (bez príslušenstva). Vonkajšie rozmery po rozložení: šírka 90 cm, hĺbka 62 cm v spodnej časti a 44,5 cm v hornej časti, výška 67,5 cm. Po zložení má výšku len 27 cm.

Pre aký typ psa (psov) je tento skladací prepravný box vhodný?

Tento box, na ktorom naše tímy pracovali viac ako tri roky, bol vyrobený ručne: jednotlivé diely boli zvárané samostatne. V súčasnosti ponúkame boxy vo veľkostiach L a XL na 2 psov. To znamená, že z hľadiska plemena môže byť vhodný pre špringeršpanielov, stavačov, pointerov a pod. Zmestí sa doň napr. 25 kg seter. Všetko závisí od veľkosti a kohútika zvieraťa. Avšak pozor: je vhodný len pre 1 psa.

Montáž a demontáž: prečo je to také rýchle?

Hliníkový prepravný box 900 je vybavený dvierkami namontovanými na plynovej vzpere, ktorá umožňuje jednoduchšie otváranie. Na bočných stranách sú samosvorné pamäťové pánty. To uľahčuje rozloženie a zloženie boxu. Poznámka: dvierka sú dvojkrídlové, čo je praktickejšie v závislosti od veľkosti batožinového priestoru vášho vozidla. Box sa zmestí do batožinových priestorov vozidiel, ako sú Duster, Partner, 2008 a dokonca aj Clio (čo je pomerne malé vozidlo).

A čo príslušenstvo?

Vo vnútri prepravky sa nachádza podložka 100 veľkosti L (dodávaná so súpravou), aby bol váš pes v pohodlí. Upozorňujeme, že môžete použiť aj našu podložku 500 rovnakej veľkosti. 2 veľké odnímateľné kapsy (s možnosťou pripnutia na hornej strane alebo na bokoch) umožňujú prenášať rôznu výbavu. Do jednej si uložíte napr. bezpečnostné príslušenstvo: obojok, vôdzku, píšťalku. Do druhej uložíte doplnky starostlivosti o psa, ako je pinzeta na kliešte, kefa, hrebeň či šampón.

Vysvetlenie, ako zložiť a rozložiť hliníkový prepravný skladací box na 1 psa

Hoci návod priložený k boxu podrobne vysvetľuje, ako ho zostaviť a rozobrať, tu sú kroky, ktoré musíte dodržať, aby ste s týmto príslušenstvom správne zaobchádzali: Prvý krok: nadvihnite prvú oranžovú západku na hornej strane boxu (predná mriežka sa spustí). Druhý krok: nadvihnite druhú oranžovú západku na hornej strane boxu (spustí sa doska dna). Tretí krok: zložte/rozložte box po bokoch harmonikových pántov. Štvrtý krok: box zaistite dvomi klipsňami na bokoch.

Ďalšia výhoda tohto skladacieho boxu

Bolo treba na to myslieť! Náš skladací prepravný box na psa je vybavený čiernou ochrannou plachtou (umiestnenou pod podložkou) z PVC, ktorá je určená na ochranu podvozku vozidla pred poškriabaním, keď pes nastupuje do boxu a vystupuje z neho v kufri. Vďaka tejto PVC plachte môže pes liezť aj s mokrými labkami, na plachte sa nešmýka. Táto ochranná plachta sa pripevňuje k nohám boxu pomocou suchých zipsov.

Špeciálne dno boxu: áno, ale prečo?

Dno prepravného boxu je neodnímateľné. Je vyrobené z tepelne tvarovaného plastu s drážkami, ktoré umožňujú odtok tekutín. Pre psa nie je totiž nič nepríjemnejšie, keď sa vráti z prechádzky v príliš vlhkom teréne a on je mokrý: vďaka drážkam sa voda odvádza pod podložkou. Tekutina steká do odkvapkávacieho žliabku, aby pes zostal v suchu. V prípade potreby vyčistite dno vodou a mydlom.

Aké testy sme vykonali na tomto modeli?

Box bol podrobený skúške soľnou hmlou počas 48 hodín v komore nasýtenej vzduchom, ktorá obsahuje vysoko korozívnu soľ. Nity sú vyrobené z pozinkovanej ocele. Box tak môže stráviť niekoľko dní vonku v krátkom lejaku: na rozdiel od železa sa tým nepoškodia vlastnosti materiálu. Plynová vzpera bola tiež podrobená testu: viac ako 1000-krát pri otváraní/zatváraní. Box sa nakoniec testuje na pád z rôznych výšok v niekoľkých cykloch, aby sa zabezpečila jeho pevnosť.

Pevnosť: vlastnosť, ktorá veľmi dobre charakterizuje tento skladací hliníkový box.

Z bezpečnostného hľadiska je box veľmi odolný v prípade nárazu alebo pádu. 2 doplnky slúžia na bezpečné zaistenie boxu v batožinovom priestore počas jazdy: dva popruhy slúžia na pripevnenie boxu k horným alebo dolným hákom, ak je nimi vozidlo vybavené. Tým sa zabezpečí, aby sa prepravný box počas jazdy nepohyboval, a najmä aby sa v prípade nárazu neprevrátil aj so psom vo vnútri. Okrem toho je súčasťou balenia visací zámok.

Box, ktorá sa nešmýka, je pre vášho psa bezpečnejší

Box je vybavený 4 gumovými pätkami na nožičkách, ktoré zaručujú dobrú priľnavosť aj na klzkých podlahách. Predné vetracie otvory sú vyhladené a zbavené výčnelkov, aby sa váš pes cítil pohodlne a neublížil si. Vzdialenosť medzi tyčkami je navyše taká, aby pes nemohol cez ne prestrčiť ňufák a nepokúšal sa tak o ich prehryznutie.

Môže pes v tomto boxe cestovať lietadlom?

Nie, tento skladací hliníkový box Solognac nespĺňa normu IATA (nemožno ho použiť na leteckú prepravu). Ponúkame však čo najuniverzálnejší box, aby sa do neho zmestilo čo najviac plemien psov.

Úspora miesta: vlastnosť, ktorá zďaleka nie je zanedbateľná

Modularita je silnou stránkou tohto modelu: ak máte prepravný box v kufri svojho auta, ale pes nie je s vami, keď idete napríklad na nákup, box jednoducho zložíte. Nie je potrebné ho zakaždým vyberať z kufra auta a vkladať späť, aj keď je pravda, že 2 rukoväte sú navrhnuté tak, aby uľahčili manipuláciu s boxom a jeho prepravu, keď je zložený.

Niektoré bezpečnostné opatrenia pri používaní

V horúcom počasí skontrolujte boky prepravného boxu predtým, ako psa umiestnite dovnútra. Prepravný box samozrejme nikdy nenechávajte v aute na priamom slnku so psom vnútri!

Aké sú výhody používania tohto skladacieho prepravného boxu na psa?

Z hľadiska predpisov je dôležité vedieť, že podľa článku R412-6 cestného zákona nesmie zviera pre vodiča predstavovať prekážku. Uloženie psa do tohto prepravného boxu zaručí vašu, ale aj jeho bezpečnosť, pretože sa nebude pohybovať vo vozidle. Vlastniť tento typ boxu znamená, že sa vyhnete znečisteniu, ktoré môže pes spôsobiť, najmä keď je špinavý, ale aj to, že nebudete mať všade chlpy.

Posledná dôležitá informácia: vnútorné rozmery prepravného boxu

Okrem vonkajších rozmerov je dôležité mať na pamäti aj vnútorné rozmery prepravného boxu pre pohodlie psa: šírka 86 cm, výška 56 cm a hĺbka 54,5 cm.

Zloženie

Zloženie

Konštrukcia: 5.0% Polypropylén, 10.0% Akrylonitril-butadién-styrén, 85.0% Hliník

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 95 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 95 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 150 °C.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Uchovávajte na suchom a vetranom mieste.

Obmedzenia používania

Nikdy nenechávajte box so psom vo vnútri na priamom slnku.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Záruka

2 Roky/ov

Videá