Filtre 0
Filtre 0
FORCLAZ Kód 8343842 886624

Pánska turistická páperová bunda - parka SH900 do -25 °C nepremokavá

220,00 €
Farba: ŠEDÁ
  • ŠEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Určená pre turistov, ktorí hľadajú ľahkú, nepremokavú a veľmi hrejivú parku (z páperia a peria), vďaka ktorej môžu čeliť teplotám do -25 °C.

VÝHODY

Jednoduché otvorenie / zatvorenie

Vylepšená vďaka vašim názorom stredným zipsom, ktorý sa jednoduchšie používa.

Odolnosť proti oderu

Hlavný materiál, veľmi hrubý (150 den) zvyšuje odolnosť.

Kombinovateľnosť

Odopínateľná kapucňa a odnímateľný lem zo syntetickej kožušiny.

Hrejivosť

Výplň 500 gramov páperia/peria (vo veľkosti L), certifikát RDS.

Teplota použitia

Teploty merané v laboratóriu: Komfort do -25 °C.

Nepremokavosť

Nepremokavá membrána 10 000 mm vodného stĺpca. 100 % nepremokavé švy.

Vrecká

9 vreciek, z toho 2 na rukavice, 4 zapínacie, 2 veľké a 2 vrecká na ruky.

Priedušnosť

Hydrofilná úprava (RET=12) odvádza pot.

TECHNICKÝ POPIS

Informácie o veľkostiach

Typ parka. Štandardný strih. Vnútorný objem umožňuje nosiť túto bundu spolu s veľmi hrejivým odevom 2. vrstvy, ako páperová vesta alebo bunda z technickej vaty.

Je kapucňa a kožušina odopínacia?

Kapucňu možno odopnúť pomocou patentových gombíkov. Je vybavená odnímateľným syntetickým kožušinovým lemom. Jej tvar určený do fujavice veľmi dobre kryje a chráni. Pomocou pružnej šnúrky a brzdičky možno nastaviť jej výšku a vďaka suchému zipsu vzadu na hlave hĺbku. Objem kapucne tak možno prispôsobiť na nosenie s teplou prikrývkou hlavy, ako je čiapka alebo ušianka.

Je nepremokavá a všetky švy sú nepriepustné.

Nepremokavosť bundy

Nepremokavosť bundy sa neobmedzuje iba na nepremokavosť jej materiálov: technika spájania jednotlivých častí je tiež hodnotiacim kritériom.

Či už sú tepelne lepené alebo šité a potom utesnené, celková nepremokavosť vašej bundy sa meria pomocou testu v dažďovej komore, ktorý vyvinula spoločnosť Decathlon, a ktorý simuluje dážď rôznej intenzity.

Táto nepremokavá bunda vás preto ochráni pred dažďom, 12 cm dažďa za 2 hodiny.

Nepremokavosť materiálov tejto bundy

Nepremokavosť materiálu, ktorú zaisťuje záter alebo membrána, sa meria v mm vodného stĺpca (tlak vyvíjaný stĺpcom vody). Čím je toto číslo vyššie, tým je materiál nepremokavejší.

Táto bunda obsahuje nepremokavý materiál (štandardná norma JIS 1092), ktorý pred praním odolá 10 000 mm vodného stĺpca.

Na čo slúži každé vrecko?

Na vonkajšej strane sú:

2 hrejivé vrecká podšité fleecom na zohriatie rúk. 2 vrchné vrecká s chlopňou na patentný gombík, ktoré sú veľmi hlboké na odloženie čiapky, malej fľaše. 2 nepriepustné veľké náprsné vrecká na zips na veci, ktoré je nutné chrániť pred dažďom. 1 vrecko na pleci s chlopňou, napríklad na opaľovací krém.

Vnútri sú:

2 veľké vrecká zo sieťoviny, ideálne na odloženie rukavíc. 1 vrecko na telefón.

Ako ma táto bunda ochráni pred chladom?

Okrem veľkorysej výplne z kačacieho páperia / peria má stiahnutie naspodku bundy pomocou pružnej šnúrky a brzdičiek, aby sa maximálne obmedzilo prenikanie studeného vzduchu.

Táto parka má tiež všité manžety z lykry, ktoré bránia strate tepla.

Stojatý golier parky takisto poskytne pocit tepla a chráni krk. A nakoniec, stredové zapínanie je chránené chlopňou vyplnenou vatou, ktorá chráni pred vetrom.

Zapínací systém vylepšený vďaka vašim názorom!

Bunda bola najprv vytvorená s dvojcestným stredovým zipsom, aby sa dal rozopínať z oboch strán. Dali ste nám vedieť, že sa so zipsom ťažko manipuluje a že je tiež krehký. Zlepšili sme tento bod tým, že sme ho vymenili za veľmi odolný, jednocestný stredný zips, aby sa s ním ľahšie manipulovalo.

Ako sa meria odporúčaná teplota v laboratóriu?

V laboratóriu sme testovali teplotu prostredia pre tepelnú neutralitu tejto bundy (ani teplo, ani zima). Takto sme zistili, že táto bunda chráni do -25 stupňov.

Podľa normy ISO 11079 sme dodržiavali tieto podmienky: chôdza 5 km/h, bezvetrie a zamračené počasie. Bunda oblečená na hornej časti spolu s: tričko s dlhým rukávom, košeľa a páperová vesta. Na dolnej časti tela: legíny, spodné nohavice a nohavice a na hlave ušianka.

Priedušnosť materiálu

Ak chceme zistiť, či je látka priedušná, meriame odparovací odpor materiálu alebo RET (test na základe normy ISO 11092). Čím je odolnosť nižšia, tým viac látka prepúšťa vodnú paru tvorenú telom pri aktivite, preto je priedušnejšia. Napríklad: RET < 9 = extrémne priedušná látka / 9 < RET < 12 = veľmi priedušná látka / 12 < RET < 20 = priedušná látka / RET > 20 = málo priedušná alebo nepriedušná látka.

Množstvo peria na hrudi

Množstvo peria na hrudi v parke.

XS = 372 g. S = 452 g. M = 472 g. L = 500 g. XL = 516 g. XXL = 551 g. XXXL = 580 g.

Výhody výplne z kačacieho páperia a peria*

Plnivosť a dlhá životnosť páperia predurčujú výrobok na turistiku, a to hlavne z troch dôvodov:

Tepelná izolácia vďaka vzduchu zachytenému v páperí a perí.

Mimoriadna ľahkosť - tým sa ušetrí ďalšia váha v batohu. Veľká stlačiteľnosť.

Prečo je kapucňa z vaty a nie z peria?

Vieme, že tepelná výkonnosť vaty sa nemení, ani keď je vata mokrá. Preto sme v kapucni použili vatu. Ak totiž počas dažďa necháte kapucňu otvorenú, kapucňa sa napije vodou, keďže vnútorný materiál nie je nepremokavý. Perová kapucňa by rýchlo stratila svoje tepelné vlastnosti. Vata však nie!

Zloženie

Zloženie

Výplň: 25.0% Kačacie perie šedé, 75.0% Prachové kačacie perie šedé; Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Hlavná podšívka: 100.0% Polyamid; Záter: 100.0% Polyuretán; Umelá kožušina: 92.0% Akryl, 8.0% Polyester; Manžeta ILS: 18.0% Elastan, 82.0% Polyester; Vrecko: 26.0% Elastan, 74.0% Polyester; Vonkajšia časť - výplň: 100.0% Polyester; Hrejivá podšívka: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

VšETKY TYPY žEHLENIA. VšETKY TYPY žEHLENIA.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 70 °C.
ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE  200 °C. ŽEHLENIE PRI MAXIMáLNEJ TEPLOTE 200 °C.

Tipy na skladovanie

Skladujte na suchom a vetranom mieste.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Ako orientačnú pomôcku vám Forclaz v spolupráci s Decathlon research ponúka odporúčané užívateľské teploty pri výrobkoch svojich produktových radov do veľkého chladu. Testy sa vykonávajú v klimatickej miestnosti, kde sa na figurínach meria termoizolácia výrobkov. Tieto výsledky sú doplnené výsledkami fyziologických štúdií, ktoré sa uskutočnili v Decathlon Research SportsLab pre výpočet vnímania tepla/chladu, ako aj pri reálnom používaní.

Záruka

2 Roky/ov