Filtre 0
Filtre 0

Turistika a treking

Vyberte si z našej širokej ponuky produktov a užite si radosť zo športovania.

Predstavujeme produkty

{{product.prix}} €

{{product.regular}} € {{product.percentoff}} %

{{product.prix}} €

{{product.product_name}}
Mohlo by vás tiež zaujímať
Pozrite si športy s podobnými produktami

ROZDIEL MEDZI TURISTIKOU A TREKINGOM


Turistika zahŕňa široké spektrum pohybu v prírode, v rôznych typoch prostredí a terénu. Ak už chodíte na jednoduché prechádzky a túry, v lesoch, na vidieku, v parkoch, či v okolí jazier a taktiež náročnejšie túry vo vysokých horách so strmými svahmi, po značených trasách, ste turista. Nech už si zvolíte ktorýkoľvek typ túry, neoceniteľnými sú odolné turistické topánkya pohodlné batohy na turistiku.


Treking je oveľa viac ako len turistika. Pokiaľ máte radi niekoľko dňové, alebo niekoľko týždňové dobrodužstvá len s Vaším batohom na chrbte a milujete ten pocit slobody keď ste v prírode, vo dne aj v noci, úplne sebestačný, neváhajte a objavte s nami svet trekingu. Prezrite si našu ponuku batohov na treking a objavte ich výhody. Nezabudntite ani na ľahké a skladné stany na treking .


TYPY TURISTIKY


TURISTIKA V PRÍRODE

Objavujte a užívajte si čistý vzduch. Turistiku v prírode je možné charakterizovať ako prechádzky v prírode v pomerne jednoduchom teréne, ako sú lesy, lúky, okolie jazier a parky, spojené s objavovaním a relaxovaním. Produkty určené pre tento typ turistiky sa vyznačujú najmä pohodlím, slobodou pohybu a rýchlym schnutím.


HORSKÁ TURISTIKA

Zažite skutočné dobrodužstvo v horách, zdolávajte vrcholy a zdieľajte emócie. Turistika vo vysokých horách sa vyznačuje pohybom v náročnom teréne, s výraznými stúpaniami a klesaniami počas celého dňa. Dôležitými parametrami pre produkty na horskú turistiku sú ľahkosť, priedušnosť a nepremokavosť.


ZIMNÁ TURISTIKA

Preskúmajte prírodu v zime a užite si sneh. Zimnú turistiku je možné praktizovať na akomkoľvek type terénu s prevýšeniami, alebo bez nich a v ktoromkoľvek prostredí. Produkty na turistiku v zime sú navrhované s dôrazom na tepelnú ochranu, termoreguláciu a nepremokavosť.


RÝCHLA TURISTIKA (SPEED HIKING)

Zažite hory dynamicky. Preferujete turistiku v rýchlom tempe, v náročnom teréne s výraznými prevýšeniami? Potom sú pre Vás určené produkty na rýchlu turistiku, ktoré sú ultraľahké, pohodlné a neobmedzujú v pohybe.


TYPY TREKINGU


HORSKÝ TREKING

Užite si hory bez časových obmedzení. Horský treking znamená turistiku a pobyt v horách, počas niekoľkých dní či týždňov, v úplnej samostatnosti a nezávislosti, v ťažkom horskom teréne. Najdôležitejšími parametrami produktov na horský treking sú pevnosť, ochrana, kompaktnosť a nízka hmotnosť.


CESTOVANIE S BATOHOM (BACKPAKING)

Cestujte, objavujte a zdieľajte skúsenosti po celom svete. Backpacking znamená cestovanie a objavovanie, v prírode aj v meste. Hlavnými črtami ponuky produktov určených pre tento šport sú: odolnosť, bezpečnosť, univerzálnosť, jednoduchá údržba.