Filtre 0
Filtre 0

Plávanie

Vyberte si z našej širokej ponuky produktov a užite si radosť zo športovania.

Predstavujeme produkty

{{product.prix}} €

{{product.regular}} € {{ product.percentoff }} %

{{product.prix}} €

{{product.product_name}}
Mohlo by vás tiež zaujímať
Pozrite si športy s podobnými produktami

PLÁVANIE

Je jedným zo skupiny vodných športov. Je to šport zameraný na fyzickú odolnosť, rýchlosť a koordináciu horných, dolných končatín a dýchania. Výhodou plávania je nenáročnosť na plavecké vybavenie. Základným vybavením na plávanie sú plavky a okuliare, ktoré je potrebné si vybrať s ohľadom na to, kde plánujete plávať.


Pri plávaní v bazéne vám odporúčame zvoliť si typ plaviek, ktoré sú odolné voči chlóru pánske plavky alebo chlapčenské plavky sa zväčša jedná o slipové, boxerkové alebo plavky typu jammer, u dámskych plaviek a dievčenských plaviek sa zvačša jedná o jednodielných alebo dvojdielných. Okuliare zvoliť či už detské plavecké okuliare alebo plavecké okuliare pre dospelých so svetlými alebo inak čírymi sklami pre dobrú viditeľnosť v bazéne. V prípade, že sa chcete v bazéne citíť komfortnejšie odporúčame väčšie sklá pre širšie zorné pole a lepšiu viditeľnosť.


Pre plávanie na otvorenej vode môžete zvoliť ľubovoľný typ plaviek, napriklad plavky vytvorené na surfovanie, pánske plavky a chlapčenske plavky sa jedná vačšinou na typ šortiek, a už dámskych plaviek a dievčenských plaviek sa jedná o bikinách a jednodielnych plaviek. či už to bude obtiahnutejší strih plaviek, ktorých výhodou je menší odpor vo vode a voľnosť pohybu oproti voľným plavkám, ktoré môžu limitovať pohyb nôh pri plávaní prsiarského štýlu alebo takzvanej žaby. Pre plávanie v otvorenej vode odporúčame zvoliť zrdkadlový typ plaveckých okuliarov z dôvodu slnečného žiarenia.


Vedeli ste, že 5 minút plávania zvyšuje šancu plavcom vyhnúť sa srdcovým chorobám o 60%? Hodinu plávania 3-krát týždenne sa znižuje riziko infarktu o 26%!

Existuje však mnoho ďalších dôvodov na plávania


-zlepšuje mobilitu a flexibilitu

-uvoľňuje a znižuje stres

-urýchľuje regeneráciu po intenzívnej fyzickej námahe

-upokojuje boľavé kĺby

-formuje telo


NABAIJI

Nabaiji vzniklo v roku 2008 a je medzinárodnou značkou plaveckej skupiny Decathlon. Je to tím vášnivých plavcov, ktorí pracujú každý deň s jediným cieľom vašej bezpečnosti a vašej radosti. Vo svojom globálnom dizajnérskom centre v Hendaye v Basque-u sa každý deň objavujú inovatívne produkty a nové nápady, ktoré vám pomôžu dosiahnuť nielen vaše športové ciele, ale aj zvýšiť výkonnosť. Či už ste príležitostný, pravidelný alebo intenzívny plavec, Nabaiji myslí na všetkých z vás. aby ste zvýšili svoje potešenie z plávania.