ARTENGO Kód 8646121 4308082

Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-čierna

100,00 €
Farba: ČIERNA / ČERVENÁ
  • ČIERNA / ČERVENÁ
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši návrhári vyvinuli túto raketu pre skúsených hráčov a hráčky tenisu, ktorí hľadajú razantnú a stabilnú raketu.

VÝHODY

Razancia

Vďaka vysokej tuhosti a lepšiemu švihu je veľmi razantná.

Stabilita

Koncepcia MPO zlepšuje kompromis medzi ovládateľnosťou a stabilitou pri úderoch.

Technické údery

Výplet 16×19 a plocha výpletu 645 cm² pre lepšie technické údery.

Ovládateľnosť

Raketa, ktorá je vďaka koncepcii MPO ovládateľná, aj napriek hmotnosti 300 g.

TECHNICKÝ POPIS

Hmotnosť (raketa bez výpletu)

300 gramov. Tak ako vyváženie a dĺžka, aj hmotnosť ovplyvňuje zotrvačnosť rakety, a teda jej ovládateľnosť, stabilitu a schopnosť prenášať energiu na loptičku (razantnosť). Čím je raketa ťažšia, tým viac energie dokáže na loptičku preniesť, ale tým menej je pravdepodobné, že bude ovládateľná. Naopak, čím je ľahšia, tým je ovládateľnejšia, ale na loptičku sa prenáša menej energie.

Vyváženie (raketa bez výpletu)

32 cm. Vyváženie: Bod vyváženia rakety sa meria v centimetroch od spodnej časti rakety (rukoväte). Čím vyššia je táto hodnota (vyváženie do hlavy), tým je raketa razantnejšia a stabilnejšia, ale tým menej je ovládateľná. Naopak, čím je táto hodnota (vyváženie do rukoväte) nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale pri náraze je menej razantná a stabilná.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu: Plocha výpletu rakety je plocha v cm². Má vplyv na toleranciu a razantnosť rakety. Čím je výplet väčší, tým je raketa razantnejšia, ale tým menší je pocit kontroly. Naopak, čím je výplet menší, tým je raketa viac pod kontrolou, ale tým menej je razantná a tolerantná.

Tuhosť

70 Ra. Ra: Definuje tuhosť rakety, teda jej vlastnosť deformovať sa pri dopade loptičky. Čím je raketa tuhšia (t. j. čím vyššia je hodnota Ra), tým menej sa pri náraze deformuje. Energia rakety stratená pri dopade loptičky sa tak minimalizuje a vracia sa späť do loptičky prostredníctvom výpletu. Zvykne sa teda tvrdiť, že čím je raketa tuhšia, tým je razantnejšia.

Švihová hmotnosť (raketa bez výpletu)

SW = 280. Švihová hmotnosť (Swingweight v angličtine): Primárne charakterizuje ovládateľnosť rakety a jej schopnosť prenášať energiu na loptičku (razancia). Čím je hodnota švihovej hmotnosti vyššia, tým sa raketa ťažšie ovláda, ale má lepšiu razantnosť. Naopak, čím je švihová hmotnosť nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale menej razantná. Je do veľkej miery výsledkom hmotnosti, vyváženia a dĺžky rakety.

Rozmery výpletu

16 × 19. Rozmery výpletu: Rozmer výpletu je počet zvislých strún × počet vodorovných strún. Čím viac strún má výplet, tým viac je „uzavretý“. Čím má menej strún, tým viac je „otvorený“. Čím uzavretejší je výplet, tým môžete cítiť viac kontroly, ale menej razantnosti alebo rotácií. Naopak, čím otvorenejší je výplet, tým môžete cítiť viac razantnosti a rotácií, ale menej kontroly.

Dĺžka

68,5 cm. Dĺžka: Dĺžka rakety sa meria v centimetroch, od spodnej časti rukoväte po hornú časť výpletu. Čím je raketa dlhšia, tým je razantnejšia, ale menej ovládateľná. Naopak, čím je raketa kratšia, tým je ovládateľnejšia, ale menej razantná.

Profil

Eliptický profil: 25 mm/25 mm/23 mm.

Koncepcia MPO

MPO (Mass Polarization Optimization): koncepcia rozloženia hmotnosti vnútri rakety umožňuje zlepšiť kompromis medzi ovládateľnosťou a stabilitou rakety pri úderoch.

Táto koncepcia takisto znižuje o 40 % výrobnú toleranciu rakety, pokiaľ ide o hmotnosť a vyváženie. Výsledkom je raketa, ktorá sa veľmi dobre používa.

HMC

Vysokokvalitný grafit High Modulus Carbon spevňuje raketu.

Výplet

Pôvodný výplet: Struna z polyesterového vlákna 1,30 mm.

Napnutie: 23 kg +/- 2 kg.

Zloženie

Zloženie

Rám rakety: 55.0% Uhlíkové vlákno, 45.0% Epoxidová živica; Racket handle: 60.0% Oceľ, 40.0% Polyetylén; Bumper Grommet: 100.0% Polyamid; Grip 1: 100.0% Polyuretán; Racket String: 100.0% Polyester; Racket end cap: 100.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

Tipy na skladovanie

Vyhýbajte sa prudkým zmenám teploty.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše rakety prešli testami v laboratóriu aj na kurte. Výrobok bol testovaný niekoľko hodín našimi inžiniermi a v spolupráci s technickými partnermi a licencovanými klubovými hráčmi. Na vývoji tejto rakety sa podieľal Steve Darcis (38. miesto v ATP v dvojhre z 22.05.2017), Oliver Marach (dvojka v ATP v štvorhre z 28.05.2018) a všetci odborní partneri Artengo, ako aj množstvo ďalších vrcholových hráčov.

Záruka

2 Roky/ov