Všetky naše predajne sú otvorené do 20 H. VIAC INFO TU.

GOLF

Vitajte vo svete Golf-u! Decathlon už pred niekoľkými rokmi zistil, že v športe ako je golf, chýbajú na trhu kvalitné a cenovo dostupné produkty. Preto vytvoril celú golfovú ponuku určenú pre každého hráča. Nájdete u nás golfové palice, oblečenie, obuv, ako aj rôzne doplnky.

Chcete svoj domov premeniť na putting green? Loptičky, ktoré reprodukujú gúľanie po greene a jamky s prstencom pomôžu k tomu, aby ste s touto puttovacou súpravou precítili radosť z golfu aj doma.

Zobraziť produkt

Tieto loptičky sme vytvorili pre začínajúcich golfistov, ktorí green objavujú.

Zobraziť produkt

Pre efektívnejší tréning vám tento koberček ponúka dve rýchlosti kotúľaní loptičky, dve veľkosti jamiek a systém návratu loptičiek.

Zobraziť produkt

Golf

Golf, označovaný ako hra gentlemanov, pochádza z Veľkej Británie, presnejšie zo Škótska. Na Slovensku rozvoju golfu vo veľkej miere pomáha i množstvo golfových ihrísk umiestnených prevažne na západnom Slovensku. Na Slovensku máme aktuálne 29 ihrísk. Medzi nimi dokonca i ihrisko kvalitou zaradené do top 100 v Európe. Golf je, ale podľa nás hlavne o radosti zo športu, pobytu na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí prírody.


Čo potrebujem na golf?

Základom výbavy golfistu je sada palíc, pár loptičiek, rukavica pre ochranu aj zlepšenie úchopu a oblečenie podľa dress code, ktorý vyžadujú pravidlá golfu. Golfové topánky nie sú nevyhnutnosťou, avšak zlepšia Vám stabilitu a istotu pri Vašom golfovom švihu. Golf sa hrá s palicami, pričom poznáme niekoľko typov:

  • Drevá, čo sú palice pre dlhé odpaly. V minulosti boli hlavy palíc z dreva, dnes sú z kovu, pomenovanie však ostalo. Medzi ne sa radia i drivery, s ktorými sa hra začína.
  • Hybridy, hybrid je palica spájajúca najlepšie vlastnosti driev a želiez, dlhé odpaly a dobrú ovládateľnosť.
  • Železá, palice s ktorými sa hrá na kratšie vzdialenosti, lepšie sa s nimi ovláda loptička.
  • Wedge a Chipery je podskupinou želiez. Wedge slúžia na prekonávanie vysokých či pieskových prekážok. Chipery sa používajú na krátke priblíženie sa k jamkovisku.
  • Putter sú najpoužívanejšou a najdôležitejšou palicou vo vaku na palice, ktorým sa hrá minimálne polovica všetkých úderov v golfe.

Pravidlá golfu určujú maximálny počet palíc vo vaku na 14 a označuje sa to ako full set. Každý hráč si volí podľa štýlu hry, aké palice si zvolí pre hru. Začiatočníci používajú v súčasnosti tzv. polsety, teda sadu 6 palíc, s ktorou je vak ľahší, hra jednoduchšia a hlavne lacnejšia. V Inesis vedomí si faktu, že 6 palíc ako polsetu je málo, dávame do polsetu palíc 7, čo optimálnejšie rozdelí vzdialenosti pre dosahovanie jamkoviska. Takéto polsety nájdete aj u nás v ponuke. Na výber máte z množstva golfovej obuvi s hrotmi či dnes stále obľúbenejšej obuvi bez hrotov. Napríklad naša obuv Inesis Grip Waterproof ocenená portálom MyGolfSpy.