Rezervujte na predajni a vyzdvihnite od 1hod! Výdajné miesta našich obchodov sú otvorené. Viac info tu.

GOLF

Vítajte vo svete Golf-u! Inesis je značka Decathlon založená v roku 2002 ktorá ponúka komplexnú sadu produktov pre golf. Vyznačujú sa výborným pomerom cena / výkon, inováciami, použitím kvalitných a pokročilých materiálov, za ktoré boli produkty Inesis nie raz ocenené golfovou komunitou.

Chcete svoj domov premeniť na putting green? Loptičky, ktoré reprodukujú gúľanie po greene a jamky s prstencom pomôžu k tomu, aby ste s touto puttovacou súpravou precítili radosť z golfu aj doma.

Zobraziť produkt

Tieto loptičky sme vytvorili pre začínajúcich golfistov, ktorí green objavujú.

Zobraziť produkt

Pre efektívnejší tréning vám tento koberček ponúka dve rýchlosti kotúľaní loptičky, dve veľkosti jamiek a systém návratu loptičiek.

Zobraziť produkt

Golf

Golf, označovaný ako hra gentlemanov, pochádza z Veľkej Británie, presnejšie zo Škótska. Na Slovensku rozvoju golfu vo veľkej miere pomáha i množstvo golfových ihrísk umiestnených prevažne na západnom Slovensku. Na Slovensku máme aktuálne 29 ihrísk. Medzi nimi dokonca i ihrisko kvalitou zaradené do top 100 v Európe.
Golf je, ale podľa nás hlavne o radosti zo športu, pobytu na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí prírody.

Pravidlá golfu myslia hlavne na fair-play, a keďže nie všetci hráči sú rovnako dobrý, tak dostávajú tzv. Handycap označovaný ako HCP. HCP sa rozdeľuje na 4 kategórie.

 • Handycap záporný alebo 0 je pre profesionálnych, skúsených hráčov.
 • HCP 0-15 je určené pre pokročilých hráčov
 • HCP 15-30 pre mierne pokročilých hráčov
 • HCP 30-54 je určený pre začiatočníkov.

Preto v Inesis rozdeľujeme golfové produkty na 3 kategórie:
 • Séria 100 je určená pre začiatočníkov s HCP 54-30
 • Séria 500 je určená pre mierne pokročilých s HCP 30-15
 • Séria 900 je určená pre pokročilých hráčov golfu s HCP 0-15

Čo potrebujem na golf?

Základom výbavy golfistu je sada palíc, pár loptičiek, rukavica pre ochranu aj zlepšenie úchopu a oblečenie podľa dress code, ktorý vyžadujú pravidlá golfu. Golfové topánky nie sú nevyhnutnosťou, avšak zlepšia Vám stabilitu a istotu pri Vašom golfovom švihu.

Golf sa hrá s palicami, ich jednoduché členenie a charakteristiky:
 • Drevá, čo sú palice pre dlhé odpaly (V minulosti boli hlavy palíc z dreva, dnes sú z kovu, pomenovanie však ostalo) Medzi ne sa radia i Drivery s ktorými sa hra začína
 • Hybridy, hybrid je palica spájajúca najlepšie vlastnosti driev a želiez, dlhé odpaly a dobrú ovládateľnosť
 • Železá, palice s ktorými sa hrá na kratšie vzdialenosti, lepšie sa s nimi ovláda loptička
 • Wedge a Chipery je podskupinou želiez určená na Wedge (Večky) slúžia pre prekonávanie vysokých či pieskových prekážok. Chipery sa používajú na krátke priblíženie sa k jamkovisku
 • Putter je najpoužívanejšou a najdôležitejšou palicou v bagu (vak na palice) ktorým sa hrá minimálne polovica všetkých úderov v golfe.


Pravidlá golfu určujú maximálny počet palíc vo vaku na 14 a označuje sa to ako full set. Každý hráč si volí podľa štýlu hry, aké palice si zvolí pre hru. Začiatočníci používajú v súčasnosti tzv. Polsety teda sadu 6 palíc s ktorou je vak ľahší, hra jednoduchšia a hlavne lacnejšia. V Inesis vedomí si faktu, že 6 palíc ako polsetu je málo, dávame do polsetu palíc 7, čo optimálnejšie rozdelí vzdialenosti pre dosahovanie jamkoviska. Takéto polsety nájdete aj u nás v ponuke.

Na výber máte z množstva golfovej obuvi s hrotmi či dnes stále obľúbenejšej obuvi bez hrotov. Napríklad naša obuv Inesis Grip Waterproof ocenená portálom MyGolfSpy.

I keď golfová obuv nie je v počiatkoch tak dôležitá, odporúčame už od počiatku nosiť golfovú rukavicu. V golfe je špecifikom, že sa rukavica bežne nosí len na jednej ruke a to na opačnej než ktorou sa hrá a ovláda palica. Príkladom, pravák nosí rukavicu na ľavej ruke. Chráni mu dlaň a súčasne poskytuje oveľa lepší úchop. S výberom drahých rukavíc však na začiatku sa netrápte, vzhľadom k Vašej vyvíjajúcej sa hre a rýchlemu napredovaniu budete rukavice vplyvom nesprávneho držania predierať veľmi rýchlo.
Preto voľte práve rukavice série 100 ktoré majú veľmi prístupnú cenu pri zachovaní dostatočnej kvality pre Vaše začiatky.

Oblečenie pre golf sa riadi dress code ktorý dnes už nie je tak prísny, avšak odporúča sa nosiť dlhé nohavice, ako do spoločnosti. (rifle, tepláky, šuštiaky rozhodne nechajte doma.) Polo tričká s krátkym i dlhým rukávom, svetre i bundy, snažte sa však vyberať konzervatívne. Alebo si vyberte oblečenie Inesis za veľmi priaznivé ceny, pričom sa nemusíte starať o strih, štýl, či voľnosť pohybu. Na všetky tieto faktory myslíme už pri návrhu.

Ak ste sa ešte nerozhodli či golf je športom pre Vás. Musíme dodať, že pri golfe aktivujete 120 svalov, za hodinu spálite približne 332 kalórii, zvýšite pružnosť tela, posilníte ruky, ramená i nohy. Rozprúdite krv, zlepšíte koordináciu pohybov a vyčistíte si pľúca i hlavu.
Chcete ho skúsiť?.