GOLF

Vitajte vo svete Golf-u! Decathlon už pred niekoľkými rokmi zistil, že v športe ako je golf, chýbajú na trhu kvalitné a cenovo dostupné produkty. Preto vytvoril celú golfovú ponuku určenú pre každého hráča. Nájdete u nás golfové palice, oblečenie, obuv, ako aj rôzne doplnky.


Ak sa na greene chcete postupne zlepšovať, svoju presnosť si na rôzne ciele pomocou tejto sieťky nacvičíte v pohodlí domova.

Zobraziť produkt

Túto loptičku sme vytvorili pre začínajúcich hráčov, ktorí začínajú objavovať green.

Zobraziť produkt

Ak chcete bezpečnejšie natrénovať golf v pohodlí domova, do tejto siete môžete triafať železom a drevom so skutočnými golfovými loptičkami.

Zobraziť produkt

Golf

Golf, označovaný ako hra gentlemanov, pochádza z Veľkej Británie, presnejšie zo Škótska. Na Slovensku rozvoju golfu vo veľkej miere pomáha i množstvo golfových ihrísk umiestnených prevažne na západnom Slovensku. Na Slovensku máme aktuálne 29 ihrísk. Medzi nimi dokonca i ihrisko kvalitou zaradené do top 100 v Európe. Golf je, ale podľa nás hlavne o radosti zo športu, pobytu na čerstvom vzduchu v príjemnom prostredí prírody.


Čo potrebujem na golf?

Základom výbavy golfistu je sada palíc, pár loptičiek, rukavica pre ochranu aj zlepšenie úchopu a oblečenie podľa dress code, ktorý vyžadujú pravidlá golfu. Golfové topánky nie sú nevyhnutnosťou, avšak zlepšia Vám stabilitu a istotu pri Vašom golfovom švihu. Golf sa hrá s palicami, pričom poznáme niekoľko typov:

  • Drevá, čo sú palice pre dlhé odpaly. V minulosti boli hlavy palíc z dreva, dnes sú z kovu, pomenovanie však ostalo. Medzi ne sa radia i drivery, s ktorými sa hra začína.
  • Hybridy, hybrid je palica spájajúca najlepšie vlastnosti driev a želiez, dlhé odpaly a dobrú ovládateľnosť.
  • Železá, palice s ktorými sa hrá na kratšie vzdialenosti, lepšie sa s nimi ovláda loptička.
  • Wedge a Chipery je podskupinou želiez. Wedge slúžia na prekonávanie vysokých či pieskových prekážok. Chipery sa používajú na krátke priblíženie sa k jamkovisku.
  • Putter sú najpoužívanejšou a najdôležitejšou palicou vo vaku na palice, ktorým sa hrá minimálne polovica všetkých úderov v golfe.

Pravidlá golfu určujú maximálny počet palíc vo vaku na 14 a označuje sa to ako full set. Každý hráč si volí podľa štýlu hry, aké palice si zvolí pre hru. Začiatočníci používajú v súčasnosti tzv. polsety, teda sadu 6 palíc, s ktorou je vak ľahší, hra jednoduchšia a hlavne lacnejšia. V Inesis vedomí si faktu, že 6 palíc ako polsetu je málo, dávame do polsetu palíc 7, čo optimálnejšie rozdelí vzdialenosti pre dosahovanie jamkoviska. Takéto polsety nájdete aj u nás v ponuke. Na výber máte z množstva golfovej obuvi s hrotmi či dnes stále obľúbenejšej obuvi bez hrotov. Napríklad naša obuv Inesis Grip Waterproof ocenená portálom MyGolfSpy.