VŠETKY NAŠE PREDAJNE SÚ OTVORENÉ / VIAC INFO TU

LEZENIE, HOROLEZECTVO A VIA FERRATA

Vitajte vo svete lezenia a horolezectva. Nech už sú vašou vášňou vysokohorské masívy, lezenie na skalkách, bouldering, alebo slackline, vyberte si z produktov našej horolezeckej značky Simond a vyrazte za vaším skalným dobrodružstvom.

Jednoduché, dynamické lano určené na lezenie na skalách. So špeciálnou úpravou povrchu, ktorá predlžuje životnosť lana tým, že bráni prenikaniu vody a nečistôt a zlepšuje odolnosť proti oderu. Testovali a schválili inštruktori tímu Simond. .

Zobraziť produkt

Prilba je vhodná pre lezcov a horolezcov, deti aj dospelých, a to každej úrovne. Konštrukcia so škrupinou z ABS je veľmi odonlá a pevná, teda poskytuje vynikajúcu ochranu hlavy.

Zobraziť produkt

Celotelový sedací úväzok, pre malých lezcov vo veku od 4 do 9 rokov a s hmotnosťou do 30 kg, pre bezpečné lezenie.Tento úväzok znižuje riziko pretočenia sa malého lezca. Pomocou inovatívneho systému Check&Go na chrbte sa deti naučia vzájomne si potvrdiť kontrolu svojho bezpečnostného výstroja. .

Zobraziť produkt

Univerzálne lezečky vhodné na všetky typy povrchu. Podrážka z gumy Vibram XS Grip zaručuje dostatočnú priľnavosť a presnosť, tvar lezečky prináša pohodlie a jednoduché použitie.

Zobraziť produkt

LEZENIE, ALPINIZMUS A VIA FERRATA


Pojem lezenie, v zmysle športovej, alebo rekreačnej činnosti, predstavuje širokú škálu aktivít pri ktorých sa pomocou rúk a nôh pohybujeme po strmých objektoch. Liezť je možné v každom ročnom období, na nižších skalách, vysokých skalných stenách, vo vysokohorskom prostredí, ale aj v halách s umelo vybudovanými stenami. Každá lezecká disciplína má však svoje špecifiká a vyžaduje si dôkladnú prípravu a vhodne zvolené vybavenie a oblečenie a obuv.

Každá lezecká cesta sa skladá z jedinečnej kombinácie jednotlivých krokov. Navyše, každý lezec ich môže previesť odlišne, s rôznymi modifikáciami, ktoré vyplývajú z prirodzených daností, ako výška, či dĺžka paží, ale aj z úrovne techniky, alebo sily. Lezecký pohyb je veľmi kreatívny, zlepšuje koordináciu, obratnosť a vytrvalosť.

Pokiaľ s lezením začínate, alebo len uvažujete, že by ste ho radi skúsili, najlepším prvým krokom je obrátiť sa na lezecké kluby, alebo lezecké centrá, ktoré organizujú základné kurzy lezenia, či priamo na Slovenský horolezecký spolok JAMES. Horolezecký klub či lezecké centrum vo vašom okolí, môžete nájsť aj na našej mape Umelé lezecké steny a horolezecké školy.