QUECHUA Kód 8785166 4756880

Pánska nepremokavá turistická bunda NH500

35,00 €
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
  • MODRÁ
  • MODRÁ / HNEDÁ
  • ZELENÁ / KHAKI
  • ZELENÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši návrhári venujúci sa turistike vytvorili túto nepremokavú bundu NH500 na pravidelnú turistiku v daždivom počasí v nenáročnom teréne.

VÝHODY

Telesná prispôsobivosť

Zips po celej dĺžke zaisťuje ľahké obliekanie. Dostupná od S po 4XL.

Nízka hmotnosť

Hmotnosť: 480 g vo veľkosti L.

Nepremokavosť

Nepremokavý záter 5 000 mm vodného stĺpca. 100% nepriepustné švy.

Vrecká

4 zatvorené vrecká. 2 na ruky, 1 nepriepustné náprsné, 1 vnútorné na suchý zips.

Priedušnosť

Hydrofilný záter, RET = 12: znižuje vnútornú kondenzáciu | Sieťovinová podšívka

TECHNICKÝ POPIS

Nepremokavosť látky

Nepremokavosť materiálu, ktorú zaisťuje záter alebo membrána, sa meria v mm vodného stĺpca (tlak vyvíjaný stĺpcom vody). Čím je toto číslo vyššie, tým je materiál nepremokavejší.

Táto bunda je vyrobená z nepremokavého materiálu so záterom (štandardná norma JIS 1092). Tento materiál odoláva tlaku 5000 mm vodného stĺpca pred praním (t. j. tlaku vyvíjanému 5 metrami vodného stĺpca).

Vodoodolnosť materiálu

Materiál tejto bundy je vodoodolný, to znamená, že voda sa kĺže po jeho povrchu a nevpíja sa. Textil teda ostáva ľahký a priedušný. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Navyše sme utesnili hlavné švy, ktoré sú najviac vystavené dažďu.

Priedušnosť látky

Materiál tohto výrobku je veľmi priedušný – 12 RET.

Priedušnosť materiálu sa meria pomocou jeho „tepelného odparovacieho odporu“ (RET). Je to schopnosť materiálu prepúšťať smerom von telesnú vlhkosť vznikajúcu pri telesnej námahe. Čím je koeficient Resistance Evaporative Thermique (RET) menší, tým je materiál priedušnejší.RET < 9 = mimoriadne priedušná látka. RET < 12 = veľmi priedušná látka. RET < 20 = priedušná látka. RET > 20 = málo priedušná alebo nepriedušná látka.

Ako zachovať nepremokavosť vašej bundy?

Aby vodoodpudivá úprava materiálu vydržala čo najdlhšie, odporúčame jej pravidelnú obnovu.

Môžete tak urobiť po každom treťom praní (nevyhnutnosťou je výdatné plákanie) alebo po desiatich použitiach v daždi.

Vodoodpudivosť môžete jednoducho aktivovať teplom:

- V sušičke počas 15 minút (program pre syntetiku). - Fénom na vlasy zo vzdialenosti 20 cm urobte 2 prechody tam a späť. - Alebo 2 prechody žehličkou nastavenou na citlivý materiál bez naparovania.

Výber bundy proti dažďu podľa druhu námahy

Pri športovaní sa potíte viac alebo menej podľa intenzity alebo dĺžky námahy. Ak priedušnosť materiálu nevyhovuje typu námahy, vlhkosť potu sa zráža na vnútornej strane bundy. Vlhkosť vzniká zvnútra: nepreniká dážď, ale zráža sa pot. Bundu si preto treba vyberať podľa druhu námahy. Táto bunda je určená na príležitostnú jednodňovú turistiku rýchlosťou chôdze 5 km/h.

Odporúčaný doplnkový produkt

Ak si chcete chrániť aj spodnú časť tela a získať tak veľmi účinnú kompletnú súpravu na ochranu pred vetrom a silným dažďom, odporúčame nohavice proti dažďu NH500.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyester; Podšívka: 100.0% Polyester; Záter: 100.0% Polyuretán

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C. SUšENIE V SUšIčKE JE MOžNé. - NíZKA TEPLOTA, MAXIMáLNA TEPLOTA BUBNA 60 °C.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Pred odložením bundy vždy skontrolujte, či je úplne suchá.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Naše návrhárske stredisko Quechua sídli v Passy, na úpätí Mont Blanc v Hornom Savojsku. Vďaka tejto polohe je to ideálne miesto na spoluprácu našich tímov (dizajnéri, produktoví vedúci, inžinieri...) s milovníkmi outdoorových športov. Je to veľký prínos pri spoluvytváraní kvalitných výrobkov na turistiku a príležitosť, ako sa s vami podeliť o naše know-how.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Bundu testovala a schvaľovala skupina testovačov v regióne Rhône-Alpes-Auvergne v rokoch 2020 a 2021. Výrobky Quechua testujeme v prírode v podmienkach, s ktorými sa počas turistiky stretnete, aby vyhovovali vašim potrebám. Naši návrhári a nezávislí účastníci testov overujú vlastnosti výrobkov počas ich vývoja až po uvedenie na trh.