Filtre 0
Filtre 0
OLAIAN Kód 8646336 4310398

Pánsky neoprén 900 na surf 4/3 mm čierny

180,00 €
Farba: ČIERNA
  • ČIERNA
  • BORDOVÁ
  • ČIERNA / BIELA
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Náš tím návrhárov vyvinul kombinézu, ktorá je vhodná najmä na surfovanie a bodyboarding vo vode s teplotou od 12 °C do 17 °C.

VÝHODY

Jednoduché otvorenie / zatvorenie

Priečny zips na hrudi zjednodušuje navliekanie a vyzliekanie.

Voľnosť pohybu

Strečový materiál na rukávoch a pleciach, priečny predný zips. Minimum švov.

Menšie podráždenie pokožky

Vnútorné pásy na miestach s trením pre väčšie pohodlie.

Rýchle schnutie

Syntetická podšívka pre väčšie pohodlie a rýchlejšie schnutie.

Vodotesnosť

4 a 3 mm šitý/lepený neoprén + vnútorné ​​pásky na namáhaných miestach.

TECHNICKÝ POPIS

Ako si vybrať správnu kombinézu? (1. časť)

Prvým kritériom výberu kombinézy na surfovanie je teplota vody. Teplota vody sa mení podľa miesta a ročného obdobia. Pravidelne preto kontrolujte, či teplota vody vo vašej surferskej lokalite zodpovedá odporúčanému rozsahu teplôt vody: Voda s teplotou 21 °C. Voda s teplotou od 17 do 22 °C. Voda s teplotou od 12 do 17 °C. Voda s teplotou od 7 do 12 °C. Teplotu vody vo vašej surferskej lokalite môžete zistiť na stránke seatemperature.org.

Ako si vybrať správnu kombinézu? (2. časť)

Druhým kritériom je dĺžka surfovania. Ak surfujete kratšie ako jednu hodinu, sú pre vás vhodné modely 100. Ak vo vode strávite do 2 hodín, vyberte si modely 500 a do 3 hodín modely 900. Modely 500 v porovnaní s modelmi 100 lepšie zabraňujú únave (poskytujú väčšiu voľnosť pohybu) a lepšie chránia pred podráždením pokožky. To isté platí pre modely 900 v porovnaní s modelmi 500.

Poznámka: Navyše, modely 900 sa ľahko obliekajú.

Správny výber veľkosti

Ak chcete naplno využiť funkčnosť kombinézy, musíte si vybrať správnu veľkosť. Kombinéza na surfovanie musí byť veľmi priliehavá a nesmie na nej byť žiadny viditeľný záhyb. Je normálne, že sa v suchej kombinéze cítite príliš stiahnutí. Tento nepríjemný pocit pominie, len čo sa kombinéza namočí. Ak si vyberiete príliš veľkú kombinézu, budú sa vytvárať záhyby a vzniknú podráždenia.

Pred zakúpením si ju vyskúšajte!

Materiály

Kombinéza 900 4/3 OLAIAN je vyrobená z pravého neoprénu. Neoprén je podšitý syntetickou textíliou pre lepšiu odolnosť voči odretiu. Hrúbka neoprénu: 3 a 2 mm. Neoprén tvorí elastomérová pena so zatvorenými bunkami (polychloroprén) a obsahuje bublinky dusíka, ktoré majú izolačné vlastnosti. Sami testujeme a zaručujeme tepelné vlastnosti našich neoprénových materiálov.

Golier

Povrchová úprava goliera má za úlohu obmedzovať podráždenie pokožky. Podľa citlivosti každého možno nosiť pod kombinézou vrchný diel proti UV žiareniu, aby sa znížilo riziko podráždenia. Pri dlhom používaní sa takisto odporúča naniesť mastný krém (napr. vazelínu) na oblasti vystavené treniu (krk, podpazušie). Dbajte na to, aby bola chlopňa umiestnená vo vnútri neoprénu, aby sa predišlo podráždeniu pokožky zipsom a golierom.

Zapínanie

Naše zipsy a zapínanie sa testujú v laboratóriu, aby sa zaručila optimálna životnosť a dobrá odolnosť voči slanej vode. Zapínanie sme umiestnili pre väčšie pohodlie a voľnosť pohybu pri tomto športe na prednú stranu kombinézy.

Nepriepustné spoje

Švy sú šité a lepené, aby sa zaistila vodotesnosť. Ide o tzv. slepé švy, kedy niť neprechádza celou hrúbkou neoprénu, kvôli nepriepustnosti. Vo vnútri nie sú žiadne nite, čo zabraňuje podráždeniu pokožky. V namáhaných miestach je neoprén vystužený, vďaka čomu je pohodlnejší, ale aj odolnejší proti oderu.

Vrecko na kľúče

Na záklopke zipsu je vrecko na kľúč.

Strih proti podráždeniu

Tento výrobok sme vytvorili z veľkých kusov bez švov pod ramenami, aby sa predišlo podráždeniu spojenému s opakovanými pohybmi rúk pri tomto druhu športu.

Zostaňte dlhšie v teple vďaka termoizolačnému príslušenstvu! Na každý teplotný rozsah iný výstroj

Keď ste vo vode, viac ako polovicu telesného tepla strácate cez končatiny (nohy, ruky, hlava). Preto odporúčame toto príslušenstvo:

- vo vode (> 17 °C): nízke neoprénové topánky;

- vo vode (12 - 17 °C): vysoké topánky (čižmičky) a rukavice.

- vo vode (7 - 12 °C): vysoké topánky (čižmičky), rukavice, kuklu a vrchnú kuklu.

Univerzálne kombinézy na vodné športy

Naše neoprény sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov. Spôsob, akým ich vyrábame, ich robí vhodnými aj na iné vodné športy, napríklad kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Manžety na členkoch a zápästiach

Manžety na členkoch a zápästiach pre lepšie utesnenie.

Je vaša kombinéza roztrhnutá alebo má dierku? Nevyhadzujte ju!

V Decathlone sa usilujeme o to, aby sa dali všetky naše neoprénové kombinézy opraviť a aj po oprave boli v skvelom stave!

Čo predstavuje značka OLAIAN?

Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre produkty na surfovanie. V našom vývojovom centre, ktoré sa nachádza priamo pri mori, môžeme za jeden deň navrhnúť kombinézu a hneď ju aj otestovať priamo v mori, aby sme overili jej tepelný komfort.

Zloženie

Zloženie

Pena: 100.0% Guma; Hlavná tkanina: vonkajšia vrstva: 16.0% Elastan, 84.0% Polyamid; Hlavná tkanina: vnútorná vrstva: 47.0% Polyamid, 53.0% Polyester; Vrchná časť - hlavný materiál: 100.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

RUčNé PRANIE. - MAXIMáLNA TEPLOTA 40 °C. RUčNé PRANIE. - MAXIMáLNA TEPLOTA 40 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Skladujte na suchom a vetranom mieste. Uchovávajte mimo zdrojov tepla. Nesušte na priamom slnku, aby ste predĺžili životnosť neoprénu. Neodporúčame prať v práčke.

Obmedzenia používania

Určené do vody od 12 °C do 17 °C. Do 3 hodín surfovania.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu.

Záruka

2 Roky/ov

Videá