SUBEA Kód 8518864 2611459

Dámsky neoprén SCD100 3 mm tmavosivý

80,00 €
Farba: ŠEDÁ
  • ŠEDÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Táto jednoduchá a odolná kombinéza je určená pre potápačky s prístrojom v teplých vodách (>25 °C).

VÝHODY

Jednoduché obliekanie

Jednodielna kombinéza so zapínaním na zips na chrbte.

Ochrana pred chladom

Celotelová kombinéza 3 mm. Vodotesné švy s lepenými/šitými spojmi GBS.

Voľnosť pohybu

Anatomicky tvarovaný strih pre voľnosť pohybu. Bez švov v podpazuší.

Odolnosť

Výstuhy na väčšiu odolnosť na kolenách.

Inštrukcie


TECHNICKÝ POPIS

Podrobnosti o tepelnej izolácii a zosilneniach

Dlhý 3-mm neoprén so zapínaním na chrbte. Vodotesné švy vďaka lepeným/šitým spojom GBS (GBS Glued & Blind Stitched). Keď je tenká vrstva vody (prienik cez zips) uzatvorená medzi telom a kombinézou, nedochádza už k cirkulácii vody, a teda k prívodu novej vody. Táto tenká vrstva vody vytvára tepelnú izoláciu.

Kombinéza je vybavená výstuhami na kolenách na vyššiu odolnosť.

Lepené/šité spoje GBS

Švy kukly sú nepriepustné, spájané metódou GBS (Glued and Blind Stitched): neoprén je najprv lepený a následne šitý na dosiahnutie maximálnej odolnosti (ihla nepreniká neoprénom úplne, aby sa zabránilo prieniku vody).

Prečo používať kombinézu 3 mm?

Aj v teplých vodách sa telo nakoniec ochladí (25-krát rýchlejšie ako na vzduchu). Tenká kombinéza 3 mm vám pomôže zmenšiť tento pokles teploty, a budete sa tak môcť dlhšie venovať svojej obľúbenej športovej činnosti. Okrem toho sa použitím celotelovej kombinézy takmer úplne chránite pred UV žiarením a prostredím pod vodou (koraly a pod.).

Trieda tepelnej výkonnosti

Kombinéza na prístrojové potápanie poskytuje tepelnú ochranu testovanú nezávislým francúzskym inštitútom pre potápanie INPP a spĺňa platnú normu EN 14225-1: 2017.Kombinéza je schválená do vôd s teplotou vyššou ako 25 °C.

Čo je to mokrá potápačská kombinéza?

Tento typ potápačskej kombinézy je najviac rozšírený na trhu. Jej cieľom nie je vytvoriť bariéru vode, ale skôr ju zachytiť, aby ju telo mohlo ohriať a vytvoriť tak tepelný nárazník medzi vami a okolím.

Tieto kombinézy vyrobené z neoprénu, kaučukového polyméru naplneného vzduchovými bublinami, sú dostupné v hrúbkach od 0,5 do 7 mm. Predstavujú preto vynikajúce potápačské kombinézy, sú pružné a kombinovateľné.

Tipy na obliekanie potápačskej kombinézy

Vložte chodidlo do plastového vrecúška. Potom vložte nohu do kombinézy, chodidlo sa z nej vysunie bez toho, aby sa zaseklo.

Pri jej nastavovaní poproste ďalšiu osobu, aby fúkala do rukáva od zápästia. Vzduch nafúkne vnútrajšok neoprénovej kombinézy a na chvíľu ju odlepí od vašej pokožky. Potom môžete ľahko urobiť posledné úpravy a nastavenia.

Tipy na údržbu potápačskej kombinézy

1) Po každom použití kombinézu z vnútornej aj z vonkajšej strany namočte do čistej vody. 2. Následne ju ošetrite baktericídnym prípravkom. 3) Opäť dobre opláchnite čistou vodou. 4) Nechajte vysušiť na širokom vešiaku na tienistom a dobre vetranom mieste. Pozor, slnko odfarbuje textilné časti a urýchľuje starnutie neoprénu. Zipsy očistite pomocou zubnej kefky a namažte ich silikónom.

Zloženie

Zloženie

Pena: 100.0% Guma; Podšívka: 100.0% Polyamid

Tipy na skladovanie a údržbu

RUčNé PRANIE. - MAXIMáLNA TEPLOTA 40 °C. RUčNé PRANIE. - MAXIMáLNA TEPLOTA 40 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Tipy na skladovanie

Potápačskú kombinézu skladujte na tmavom mieste, ďaleko od akéhokoľvek zdroja tepla, na širokom vešiaku, aby ste zachovali jej tvar a ochránili neoprén.

Obmedzenia používania

Nevhodná na plávanie a športy na vlnách.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Výrobok bol vytvorený a testovaný našimi tímami a odborným partnerom vo výskumnom centre Hendaye vo Francúzsku s cieľom otestovať izolačné vlastnosti.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Naším odborným partnerom je: Planet Ocean (5-hviezdičkové potápačské centrum PADI) vo Water Sports Center by Decathlon vo francúzskom Hendaye. Centrum používa potápačskú výstroj Subea počas celého roka. Tím inštruktorov sa podieľa na náročnom vývoji potápačských výrobkov Subea od samotného návrhu (vedúci výroby, dizajnéri a inžinieri), cez prototypové skúšky až po dlhodobé skúšky na opotrebovanie výrobkov v spolupráci s potápačmi od začiatočníkov až po skúsených inštruktorov.