PRIPRAVUJEME PRE VÁS NOVÚ PREDAJŇU!

TENIS

Vitajte vo svete tenisu. Decathlon ponúka celý rad technických a inovatívnych produktov, vďaka ktorým budete vždy podávať kvalitné výkony. V tenisovej ponuke nájdete rakety, loptičky, oblečenie a rôzne doplnky. Jednoducho všetko potrebné pre tenis.


Tieto športové ponožky zložené prevažne z bavlny umožňujú tenistom začať sebaisto a s produktom, ktorý je presne prispôsobený nástrahám tohto športu.

Zobraziť produkt

Táto prémiová tenisová loptička patrí medzi najtrvácnejšie loptičky na trhu. Je uznávaná pre svoj odpal a hrá sa s ňou na súťažných turnajoch.

Zobraziť produkt

Tenis

Tenis označovaný aj ako biely šport je loptová hra pre 2 alebo 4 hráčov. Jedná sa o hru pravdepodobne pochádzajúcu z Francúzka 11-teho či 12-teho storočia.
Prvým variantom je dvojhra pri ktorej proti sebe hráči rovnakého pohlavia, pri druhom variante - štvorhre poznáme klasickú štvorhru pri ktorej proti sebe stoja dva pári mužov alebo žien a zmiešanú štvorhru pri ktorej stoja je v každom páre vždy jeden muž a jedna žena. Súperi hrajú proti sebe na ihrisku rozdelenom v strede sieťou, pričom sa snažia aby ich súber ju nebol schopný podľa pravidiel vrátiť.

Potrebné výbava na Tenis:
Raketa - ktorej veľkosť nesmie presiahnuť celkovú dlžku 73,7cm, a celkovú šírku 31,7cm. Úderová plocha nesmie presiahnuť celkovú dĺžku 39,4 cm a celková šírka 29,2cm, pričom sa to definuje v tenisových pravidlách. Hlavným materiálom pre výrobu rakiet je dnes hliník ale najmä grafit, karbón a rôzne kombinácie.
Loptička - je guľatá, dutá o priemere 65,4mm-73mm a má hmotnosť 56g-59,4g. Má bielu alebo žltú farbu.
Kurt - je v tvare obdlížnika, môže mať povrch antukový, trávnatý alebo tvrdý povrch (betón, asfalt, koberec). Jeho rozmery sú 23,77m x 8,23m pre dvojhu a pre štvohru je široký 10,97m.
Sieť - má pokrývať celú šírku kurtu, v strede je vysoká 91,4cm na krajoch podopieraná žrďami 107cm.