Od 27.11 sú naše predajne otvorené pre NÁKUP OBUVI a zároveň slúžia ako VÝDAJNÉ MIESTA online objednávok.

TENIS

Vitajte vo svete tenisu. Decathlon ponúka celý rad technických a inovatívnych produktov, vďaka ktorým budete vždy podávať kvalitné výkony. V tenisovej ponuke nájdete rakety, loptičky, oblečenie a rôzne doplnky. Jednoducho všetko potrebné pre tenis.

Zobraziť

Táto beztlaková, pohodlná a odolná loptička je ideálna na tréning pre začínajúcich hráčov.

Zobraziť produkt

áto raketa je určená pre hráčov, ktorí hľadajú dobrý kompromis medzi razantnosťou a toleranciou.

Zobraziť produkt

Táto taška je veľmi univerzálna a umožňuje ochranu a prenášanie viacerých rakiet na ktorýkoľvek raketový šport.

Zobraziť produkt

Vďaka hrubej podrážke a bočnej výstuži je obuv TS160 ideálna pre začiatočníkov aj skúsených hráčov tenisu.

Zobraziť produkt

Tenis

Tenis označovaný aj ako biely šport je loptová hra pre 2 alebo 4 hráčov. Jedná sa o hru pravdepodobne pochádzajúcu z Francúzka 11-teho či 12-teho storočia. Prvým variantom je dvojhra pri ktorej proti sebe hráči rovnakého pohlavia, pri druhom variante - štvorhre poznáme klasickú štvorhru pri ktorej proti sebe stoja dva pári mužov alebo žien a zmiešanú štvorhru pri ktorej stoja je v každom páre vždy jeden muž a jedna žena. Súperi hrajú proti sebe na ihrisku rozdelenom v strede sieťou, pričom sa snažia aby ich súber ju nebol schopný podľa pravidiel vrátiť.

Potrebné výbava na Tenis: Raketa - ktorej veľkosť nesmie presiahnuť celkovú dlžku 73,7cm, a celkovú šírku 31,7cm. Úderová plocha nesmie presiahnuť celkovú dĺžku 39,4 cm a celková šírka 29,2cm, pričom sa to definuje v tenisových pravidlách. Hlavným materiálom pre výrobu rakiet je dnes hliník ale najmä grafit, karbón a rôzne kombinácie. Loptička - je guľatá, dutá o priemere 65,4mm-73mm a má hmotnosť 56g-59,4g. Má bielu alebo žltú farbu. Kurt - je v tvare obdlížnika, môže mať povrch antukový, trávnatý alebo tvrdý povrch (betón, asfalt, koberec). Jeho rozmery sú 23,77m x 8,23m pre dvojhu a pre štvohru je široký 10,97m. Sieť - má pokrývať celú šírku kurtu, v strede je vysoká 91,4cm na krajoch podopieraná žrďami 107cm.