TENIS

Vitajte vo svete tenisu. Decathlon ponúka celú radu technických a inovatívnich produktov, vdaka ktorým budete podávat kvalitné výkony.

13,99 

Tenisová raketa
TR130


Súťažné
Pre Dospelých / deti
TB920 / TB120
3,69 

Tenisové loptičky 3ks
Artengo

Dievčenská / Chlapčenská
13,99 

Detská tenisová raketa
TR130


Penové
Rôzne farby
2,09 

Tenisová loptička
Artengo

Tenis

Tenis označovaný aj ako biely šport je loptová hra pre 2 alebo 4 hráčov. Jedná sa o hru pravdepodobne pochádzajúcu z Francúzka 11-teho či 12-teho storočia.
Prvým variantom je dvojhra pri ktorej proti sebe hráči rovnakého pohlavia, pri druhom variante - štvorhre poznáme klasickú štvorhru pri ktorej proti sebe stoja dva pári mužov alebo žien a zmiešanú štvorhru pri ktorej stoja je v každom páre vždy jeden muž a jedna žena. Súperi hrajú proti sebe na ihrisku rozdelenom v strede sieťou, pričom sa snažia aby ich súber ju nebol schopný podľa pravidiel vrátiť.
O histórii Tenisu sa dá zistiť viac na stránke Wikipedia

Potrebné výbava na Tenis:
Raketa - ktorej veľkosť nesmie presiahnuť celkovú dlžku 73,7cm, a celkovú šírku 31,7cm. Úderová plocha nesmie presiahnuť celkovú dĺžku 39,4 cm a celková šírka 29,2cm, pričom sa to definuje v tenisových pravidlách. Hlavným materiálom pre výrobu rakiet je dnes hliník ale najmä grafit, karbón a rôzne kombinácie.
Loptička - je guľatá, dutá o priemere 65,4mm-73mm a má hmotnosť 56g-59,4g. Má bielu alebo žltú farbu.
Kurt - je v tvare obdlížnika, môže mať povrch antukový, trávnatý alebo tvrdý povrch (betón, asfalt, koberec). Jeho rozmery sú 23,77m x 8,23m pre dvojhu a pre štvohru je široký 10,97m.
Sieť - má pokrývať celú šírku kurtu, v strede je vysoká 91,4cm na krajoch podopieraná žrďami 107cm.

Na Slovensku je najvyšším orgánom pre tenis Slovenský tenisový zväz ktorý dohliada aj na plné znenie pravidiel Celosvetovo je najvyšším tenisovým orgánom Medzinárodná tenisová federácia ITF.

Na mapke ktorú nájdete dolu Vám prinášame základný prehľad tenisových kurtov, klubov a zväzov.

Pri každom športe sú pravidlá dôležité, avšak v Decathlone veríme že najdôležitejší je pôžitok a radosť zo športu a teda z hry. Preto ako aj pri iných športoch Decathlon založil značku Artengo ktorá vyrába, vyvíja a samozrejme testuje produkty pre tenis. Keďže veríme že šport má byť dostupný pre každého a nie každý bude hrať napríklad tenis na profesionálnej úrovni rozdelili sme produkty do troch základných sérií podľa ktorých si Vaše vybavenie pre tenis ľahšie vyberiete.

  • Séria 100 je určená pre rekreačnú hru a začiatočníkov
  • Séria 500 je určená pre pravidelnú hru a pokročilých hráčov
  • Séria 900 je určená pre intenzívnu hru a skúsených hráčov

  • Takto stačí siahnuť po výbave na úrovni na ktorej chcete tenis hrať, aby ste za vaše peniaze dostali čo najlepšiu protihodnotu. S heslom Decathlonu šport pre všetkých všetko pre šport (Kurty bohužiaľ nepredávame :) ) Vám želám veľa radosti s výrobkami Artengo.