TENIS

Vitajte vo svete tenisu. Decathlon ponúka celý rad technických a inovatívnych produktov, vďaka ktorým budete vždy podávať kvalitné výkony. V tenisovej ponuke nájdete rakety, loptičky, oblečenie a rôzne doplnky. Jednoducho všetko potrebné pre tenis.

Loptička je schválená medzinárodnou tenisovou federáciou (Stage 2). Rýchlosť a výška odpalu sú prispôsobené tak, aby podporili napredovanie detí v tenise.

Zobraziť produkt

Vďaka hliníkovej hlave je veľmi odolná voči nárazom a vďaka grafitovému stredu je pohodlná pri odpale. Raketa TR160 Lite je univerzálna raketa ideálna pre začínajúcich tenistov.

Zobraziť produkt

Naše návrhárske tímy navrhli tento model tenisovej obuvi pre začiatočníčky, ktoré hrajú na všetkých typoch povrchov.

Zobraziť produkt

Tenis

Tenis označovaný aj ako biely šport je loptová hra pre 2 alebo 4 hráčov. Jedná sa o hru pravdepodobne pochádzajúcu z Francúzka 11-teho či 12-teho storočia. Prvým variantom je dvojhra pri ktorej proti sebe hráči rovnakého pohlavia, pri druhom variante - štvorhre poznáme klasickú štvorhru pri ktorej proti sebe stoja dva pári mužov alebo žien a zmiešanú štvorhru pri ktorej stoja je v každom páre vždy jeden muž a jedna žena. Súperi hrajú proti sebe na ihrisku rozdelenom v strede sieťou, pričom sa snažia aby ich súber ju nebol schopný podľa pravidiel vrátiť.

Potrebné výbava na Tenis: Raketa - ktorej veľkosť nesmie presiahnuť celkovú dlžku 73,7cm, a celkovú šírku 31,7cm. Úderová plocha nesmie presiahnuť celkovú dĺžku 39,4 cm a celková šírka 29,2cm, pričom sa to definuje v tenisových pravidlách. Hlavným materiálom pre výrobu rakiet je dnes hliník ale najmä grafit, karbón a rôzne kombinácie. Loptička - je guľatá, dutá o priemere 65,4mm-73mm a má hmotnosť 56g-59,4g. Má bielu alebo žltú farbu. Kurt - je v tvare obdlížnika, môže mať povrch antukový, trávnatý alebo tvrdý povrch (betón, asfalt, koberec). Jeho rozmery sú 23,77m x 8,23m pre dvojhu a pre štvohru je široký 10,97m. Sieť - má pokrývať celú šírku kurtu, v strede je vysoká 91,4cm na krajoch podopieraná žrďami 107cm.