BOJOVÉ UMENIA

Vitajte vo svete bojových umení. Domyos značka Decathlonu ponúka pestrý a široký výber potrieb na karate, judo, taekwondo a aikido. Tu môžete nájsť kompletnú výbavu na svoj tréning, ktorá zahŕňa kimoná, pásky, chrániče pre deti a dospelých. U nás si vyberiete, či už ste začiatočník alebo pokročilý bojovník.

Potrebujete ľahké, odolné kimono so strihom vhodným na brazílske džiu-džicu? Toto kimono je stvorené pre vás! Kimono BJJ Outshock dostupné v 3 farbách sa stane vaším najlepším „brnením“.

Zobraziť produkt

Začína vaše dieťa cvičiť džudo? Toto poddajné a odolné kimono s výstuhami v zónach vystavených ťahu a s bielym opaskom mu umožní naučiť sa základy džuda vo výborných podmienkach.

Zobraziť produkt

Vďaka popruhom s rúčkami možnosť prenášať na chrbte alebo v jednej ruke. Priehradky na usporiadanie a oddelenie výstroje.

Zobraziť produkt

Ochranný suspenzor na cvičenie bojových športov v stoji (box, kickbox, full contact, thajský box, karate).

Zobraziť produkt

V našej ponuke nájdete chrániče a tréningové príslušenstvo ku karate, džudu, aikidu, brazílskemu džiu-džicu, ale aj k taekwondu.

Taktiež k vykonávaniu týchto bojových športov je potrebné kimono a opasok, ktoré nájdete taktiež v našej ponuke.


BOJOVÉ UMENIA:


Karate

Medzi jedno z najznámejších bojových umení patrí určite karate. Karate je bojové umenie japonského pôvodu.

V karate sa využívajú údery a kopy s vysokou rýchlosťou a presnosťou a a taktiež aj rôzne bloky rukami a nohami. Pri karate sa využíva ako oblečenie kimono previazané okolo opaskom, ktorého farba značí dosiahnutú úroveň zápasníka.


Džudo

Džudo je bojové umenie, ktoré slúži na sebaobranu a taktiež je džudo aj olympijskou disciplínov. Pri džude sa kladie veľký dôraz na techniku a psychické schopnosti, ale v neposlednom rade aj na jeho etiku. Technika v džude je tvorená z chvatov, ktoré majú stabilnú štruktúru.

V boji na zemi zápasníci využívajú tri spôsoby chvatov, a to držanie, škrtenie a páčenie v lakťovom kĺbe. V džude majú zápasníci oblečené kimono a okolo nich uviazaný opasok, ktorý farbou značí stupeň aký daný zápasník má.


Aikido

Aikido je bojové umenie, ktoré je súhrn viacerých japonských bojových umení. Hlavnou myšlienkou Aikida je neagresivita.

V aikide sa hlavne využívajú rôzne páky, hody, hmotnosť, niektoré údery, ale aj rôzne pohyby do strán. Pri aikide sa taktiež využíva kimono a opaskom, ktorého farba značí úroveň zápasníka.


Brazílske džiu-džicu

Brazílske džiu-džicu (jiu-jitsu) je bojové umenie, ktoré sa vyvinulo z džuda. Vo veľa krajinách je brazílske džiu-džicu považované aj za bojový šport.

V brazílskom džiu-džicu ide hlavne o boj na zemi. Využívajú sa rôzne páky a znehybňovacie techniky, vďaka ktorým dokáže fyzicky silnejšieho súpera poraziť aj fyzicky slabší zápasník.


Taekwondo

Taekwondo je jedno z najmladších kórejských bojových umení a taktiež je taekwondo považované za bojový šport. Taekwondo sa skladá z viac ako 3200 presne určených úderov, pohybov, kopov, blokov, a tak ďalej.

V taekwonde sa v prvom rade používajú silné kopy.

Pri taekwonde ma zápasník taktiež oblečené kimono, ktoré sa nazýva dobok a uviazaný opasok, ktorý určuje úroveň zápasníka.