Kód : 8493380
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný

PÁNSKA OBUV MH500 WTP MODRÁ

4.3/5
4.3/5
Táto turistická obuv je určená na chôdzu v horách. Poskytuje pohodlie a bezpečnosť vďaka gumovej obsádzke, koženému zvršku, nepremokavej membráne a priľnavej podrážke!

Výhody

Priľnavosť Podrážka Crosscontact poskytuje vynikajúci kompromis pre suchý a klzký terén.
Tlmenie došľapu Tlmenie nárazov vďaka medzipodošve z EVA peny po celej dĺžke chodidla.
Nepremokavosť Nepremokavá membrána testovaná na 12 km chôdze vo vode do polovice zvrška.
Ochrana proti nárazom Gumová obsádzka dlhodobo a účinne chráni chodidlo.
Telesná prispôsobivosť Vďaka systému šnurovania na 7 očiek sa obuv dokonale prispôsobí chodidlu.
Nízka hmotnosť 402 g/topánka vo veľkosti 42.

Technický popis

Podrážka Crosscontact

Dizajn podrážky, ktorý bol predmetom rozsiahleho výskumu v našich laboratóriách, zlepšuje spolu so špeciálnym zložením gumy priľnavosť. Potreby našich používateľov nie sú vždy rovnaké, systematicky preto hľadáme najlepší kompromis, aby sme dokázali vyvinúť podrážku vhodnú na šmykľavý i suchý terén.

Test nepremokavosti

Test nepremokavosti obuvi: obuv bola testovaná v laboratóriu a pri používaní v teréne a jej priedušná a nepremokavá membrána je zárukou optimálnej ochrany pred dažďom. Po ponorení obuvi do vody sa kontroluje, či sa na jej povrchu netvoria vzduchové bubliny. Potom sa obuv napoly ponorená do vody nasadí na mechanické rameno simulujúce chôdzu. Overuje sa, či jej vnútro zostane úplne suché.

Úroveň nepremokavosti

Počas testu nepremokavosti overujeme tri stupne nepremokavosti: 2 000 krokov (približne 4 km chôdze), 4 000 krokov (približne 8 km chôdze) a 8 000 krokov (približne 16 km chôdze). Keď obuv po teste alebo praktickom použití vyschne, je opäť rovnako nepremokavá ako na začiatku. Obuv MH500 je nepremokavá do 8000 krokov.

Predĺženie nepremokavosti

Nepremokavosť obuvi je často narušená presiaknutím vody cez vrchný otvor. Aby ste nohy udržali v suchu dlhšie, odporúčame používať návleky alebo polovičné nepremokavé návleky, ktoré ochránia vrchnú časť obuvi pred prienikom vody, ale aj kamienkov či piesku... Niekoľkokrát za rok sa odporúča použiť impregnačný prostriedok, vďaka ktorému výrobok opätovne získa pôvodnú vodoodpudivosť a odstráni vonkajšie škvrny.

Rady pri nákupe

Pri skúšaní si obujte obidve topánky a ponožky a obuv skúšajte v stoji. V prípade potreby vyskúšajte viac modelov a veľkostí. Skontrolujte, či obuv dobre sedí na dvoch miestach: na päte a špičke pri chôdzi z kopca. Obuv vás nesmie nikde tlačiť. Prejdite sa po predajni. Zo začiatku noste obuv na kratšie túry, aby sa prispôsobila vašim chodidlám.

Akú veľkosť si mám vybrať?

Nebojte sa vybrať si na turistiku obuv o číslo väčšiu, než je vaša bežná veľkosť, čím si zabezpečíte optimálny komfort pri zostupe z hôr a budete mať dosť voľného priestoru v špičke topánok. Rada: nechty musia byť ostrihané nakrátko a pred každým zostupom sa presvedčte, či je obuv zašnurovaná tak, aby sa nohy v obuvi nešmýkali dopredu.

Testy v teréne

Všetky naše výrobky sú testované na reprezentatívnej vzorke používateľov, pre ktorých sú výrobky určené, a pri simulácii reálnych podmienok používania. Na testoch sa podieľajú naši produktoví manažéri a nezávislé osoby, ktorých úlohou je testovať, hodnotiť a schvaľovať kvalitu výrobkov.

Laboratórne testy

Cieľom ďalších laboratórnych testov je overiť nasledovné prvky: odolnosť háčikov a remienkov proti odtrhnutiu, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Podošva:
50% butadiénový kaučuk (BR), 50% EVA (etylénvinylacetát)
Zvršok:
20% polyester, 80% hovädzia koža
Podšívka:
100% polyester
Tipy na údržbu Perte v ruke.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a vetranom mieste mimo dosahu slnečného žiarenia.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky naše modely sú testované reprezentatívnou vzorkou používateľov v rovnakých podmienkach, v akých sa ocitnete pri ich používaní. Sme presvedčení, že iba testovanie v reálnych podmienkach, ktoré sami zažívate, nám pomôže neustále sa zlepšovať a zdokonaľovať technické vymoženosti a dizajn našich výrobkov.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie