Filtre 0
Filtre 0
OLAIAN Kód 8655103 4359093

Detské tričko proti UV žiareniu s krátkym rukávom modré

5,00 €
Farba: TYRKYSOVÁ
  • TYRKYSOVÁ
  • ZELENÁ
Sprievodca veľkosťami Moja veľkosť je:
Nedostupné online

Dostupnosť v predajni

Naši návrhári ho vytvorili na ochranu detí pred slnkom pri surfovaní a bodyboarde. Určený pre začiatočníkov. Vhodné do vody s teplotou nad 22 °C.

VÝHODY

Jednoduchá údržba

Na materiál sa nechytajú zrnká piesku.

Menšie podráždenie pokožky

Tlmenie trenia o dosku.

Ochrana pred slnkom

Textília UPF 50+. Chráni pred slnkom aj mokré. Odráža minimálne 95 % UV.

Drží na tele aj vo vlnách

Pútko na spojenie so šortkami v dolnej časti trička.

TECHNICKÝ POPIS

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (1. časť)

Všetky naše tričká s ochranou proti UV žiareniu majú ochranný faktor UPF 50+, teda majú maximálnu úroveň ochrany proti slnku.

Výber sa riadi dĺžkou rukávov, potom závisí od typu námahy. Najväčšie namáhanie je pri surfovaní, preto sme sa rozhodli vytvoriť náš produktový rad predovšetkým na surfovanie.

Výrobok na surfovanie si vyberajte podľa doby, ktorú strávite vo vode: 1 hodinu, 2 hodiny alebo 3 hodiny.

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (2. časť) podľa dĺžky surfovania)

1 hodina: príležitostné surfovanie. Môžete si vybrať voľný strih (dôraz je kladený na ľahké obliekanie a pohodlie za sucha) alebo priliehavý strih (dôraz je kladený na pohodlie za mokra). Pútko na pripojenie k šortkám poskytuje výrobku stabilitu.

2 hodiny: pravidelné surfovanie. Pohodlie, keď je tričko mokré, je vyššie vďaka bezšvovým dielom pod pazuchami a sťahovacej šnúrke, ktorá ešte zvyšuje stabilitu.

3 hodiny: intenzívne surfovanie. Lepšie udržiava teplotu, aby ste vo vode vydržali dlhšie.

Chráni proti UV žiareniu aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnečným žiarením. Klobúk je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy.

Filtrovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je dlhodobá a pretrváva aj po vypraní.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom.

Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa.

Na ochranu zodpovedajúcu normám musí látka odrážať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odráža minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Obmedzenie podráždenia pokožky

Toto tričko chráni pred odreninami od dosky surfu alebo bodyboardu. Voľný strih trička uľahčuje jeho obliekanie a poskytuje lepšie pohodlie, keď je suché. Vyberte si radšej top 100 alebo 500, ak chcete pohodlné tričko do vlhka, pretože ho budete nosiť pod neoprénom. Zaručená ochrana pred podráždením platí 1 hodinu pre pobyt vo vode. Ak budete chcieť surfovať dlhšie ako 1 hodinu, bude pre vás vhodnejší top UV 500, ktorý má pod pazuchami zóny bez švov.

Systém utiahnutia

Toto tričko do vody s ochranou voči UV žiareniu má vpredu pútko, do ktorého je možné uviazať šnúrku zo šortiek na plávanie, aby oblečenie dobre držalo na tele pri športových aktivitách. Toto riešenie sa odporúča na pobyt vo vode do 1 hodiny. Na pobyt vo vode dlhší ako 1 hodinu odporúčame top UV 500, ktorý má na lepšiu stabilitu a na bokoch sťahovaciu šnúrku. Neočakávané vyhrnutie topu by mohlo spôsobiť podráždenie v dolnej časti brucha.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vzduchu pri používaní tohto trička s UV ochranou je 22 °C. Vyššia alebo nižšia teplota vzduchu než odporúčaná má vplyv na jeho používanie.

Naše teplé modely (vhodné na dlhšiu dobu ako 2h) sú vyrobené buď z fleecu, alebo z neoprénu, prípadne z obidvoch materiálov. Vietor môže mať nepriaznivý dopad, keď jeho rýchlosť prekročí 15 km/h, V takom prípade si vyberte radšej model z neoprénu.

Tričko s UV ochranou na celý rad vodných športov

Naše tričká s UV ochranou sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov.

Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Chráňte deti pred slnkom!

Ochranný systém pokožky sa u dieťaťa plne vyvíja až po treťom roku života, preto je pokožka najmenších detí veľmi citlivá na slnko. Účinky slnka sú pri rovnako dlhom vystavení u detí 2- až 3-krát silnejšie ako u dospelých. Preto je veľmi dôležité deti účinne chrániť.

Správanie na slnku

Aj keď toto tričko umožňuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy.

Hoci budete nosiť toto tričko s ochranou proti UV, odporúčame vám, aby ste používali ďalšie ochranné prostriedky: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim atď.

Čo predstavuje značka OLAIAN?

Výrobky na surfovanie Tribord sa premenovali na Olaian, čo je nová značka spoločnosti Decathlon určená na surfovanie, bodyboarding a skimboarding. U všetkých našich výrobkov určených na surf dôjde postupne k zmene značky. Preto môže váš výrobok niesť prípadne iné logo, ako je znázornené na ilustračnom obrázku výrobku.

Zloženie

Zloženie

Hlavná tkanina: 100.0% Polyester

Tipy na skladovanie a údržbu

MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C. MAXIMáLNA TEPLOTA PRANIA 30 °C.
NEBIELIť. NEBIELIť.
NESUšIť V SUšIčKE. NESUšIť V SUšIčKE.
NEžEHLIť NEžEHLIť
NEčISTIť CHEMICKY. NEčISTIť CHEMICKY.

Obmedzenia používania

Voda > 22 °C. Chráni pred slnkom aj mokré. Filtruje 95 % UV.

TESTOVANIE A ZÁRUKA

Otestujte produkt

Vyrobené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye vo Francúzsku. Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu.

Záruka

2 Roky/ov

Schválené

Materiály chrániace pred slnečným žiarením testovali naši návrhári v laboratóriu. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré sa vykonávajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi pri aktivite, na ktorú je výrobok určený.