Filtre 0
Filtre 0

Kvalitný spací vak je spolu s karimatkou základ každého prespávania v prírode, či kempe. Vybrať si môžete podľa teploty, tvaru alebo materiálu.
U nás nájdete presne to čo potrebujete, či už idete na jednodňové prenocovanie v prírode až po pohodlné spacáky na viacdňové treky, či dokonca horolezecké spacie vaky do extrémnych podmienok. V prípade, že sa chystáte bivakovať nájdete u nás aj doplnkové bivakovacie vrece, ktoré vás ochránia pre padajúcou rosou. Nájdete u nás spacie vaky typu (múmia), ale aj priestrannejšie dekové typy spacákov, ktoré sú určené do teplejších podmienok a sú taktiež priestrannejšie.
Určite sa nezabudnite pozrieť aj na našu ponuku klasických a nafukovacích matracov, či samonofukovacích karimatiek

Zobraziť filtre
38 Produkty
 1. 15,00 €
 2. 20,00 €
 3. 25,00 €
 4. 10,00 €
 5. 15,00 €
 6. Zľava
  6,00 €
  8,00 € -25%
 7. 20,00 €
 8. 25,00 €
 9. 60,00 €
 10. 50,00 €
 11. 20,00 €

Ako si vybrať spací vak:

Pri výbere vášho nového spacáku je treba zvážiť primárne tri faktory a tými sú teplota, veľkosť a hmotnosť.

Teplota:

Pri teplotách našich spacákov sa riaďte následovne. Pri mínusových teplotách sa riaďte do danej teploty aj keď limitná teplota je zväčša nižšia a pri plusových teplotých sa riaďte od danej teploty. V rámci teploty sa môžete riadiť parametrami uvedenými pri spacích vakoch jednak už v názve kategórii a v detailoch viete zistiť aj limitnú teplotu. Pri výbere teploty spacáku je potrebné zvážiť aj vašu citlivosť na chlad a záleží aj na oblečení, ktoré budete v spacáku mať na sebe. Zväčša sa jedná o termo oblečenie.

Veľkosť:

Spacie vaky sa líšia v ich dĺžke a šírke. Je dôležité, aby ste si vybrali tú správnu veľkosť pre vás. Nemal by vám byť ani príliš tesný avšak ani príliš veľký, čo by vám spôsobovalo stratu tepla, ktorá je pre komfortný spánok kľúčová.

Hmotnosť:

V rámci hmotnosti si je potrebné zvážiť len to, či plánujete so spacím vakom chodiť dlhšie túry, či viacdňové treky, kedy hmotnosť navyše už popri turistickom batohu bude hrať dôležitú rolu. Ťažšie spacáky sú vhodnejšie pre kempovanie, kedy si spací vak zväčša priveziete autom.

Vložky do spacích vakov:

Určite si pozrite aj ponuku našich vložiek do spacích vakov Quechua a Forclaz, ktoré vám vedia veľmi pomôcť s udržiavaním hygieny čistoty vášho spacáku. Telo sa počas noci prirodzene potí a inak tomu nie je ani v zavretom spacom vaku. Prať samotný spací vak je náročné a preto môžte využiť možnosť vložky, ktorú viete jednoducho oprať. Pri výbere odporúčame vyberať podľa tvaru vášho spacieho vaku.