Kód : 8404879
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Uzdenie

Uzdečka pre poníky s koženým anglickým štrasovým nánosníkom 580 čierna FOUGANZA

FOUGANZA
4.8/5
4.8/5
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 27/06/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 28/06/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 28/06/2022 3.99
Naši dizajnéri vyvinuli túto krásnu celokoženú uzdečku, ktorá sa pohodlne prispôsobí anatómii vášho koňa. Pohodlie a estetický vzhľad! Hľadáte uzdečku s anglickým nánosníkom? Vďaka tvarovanému nátylníku a čelenke v tvare písmena V táto uzdečka kopíruje tvar hlavy koňa a elegantný dizajn zvýrazňuje jeho anatómiu.

Výhody

Telesná prispôsobivosť Tvarovaný nátylník a čelenka v tvare písmena V pre väčšie pohodlie.
Odolnosť Odolná byvolia koža s podšívkou z hovädzej kože pre väčšiu odolnosť uzdečky.
Obmedzenie podráždení Spevnenie v najviac namáhaných miestach: na nátylníku, nánosníku, prackách.

Technický popis

Dizajn a koncepcia

Táto uzdečka predstavuje vyvážené spojenie štýlu, tradície a pohodlia, aby čo najlepšie zodpovedala potrebám koňa. Uzdečky radu 580 majú jemné línie a praktické detaily, ktoré rešpektujú anatómiu koňa. Vďaka celokoženému prevedeniu sú veľmi elegantné a krásne zvýrazňujú hlavu koňa. Môžete vyberať z troch prevedení uzdečky 580: kožená verzia s prešívaním, kožená verzia s lesklými lemami a štrasová verzia so širokým nánosníkom.

Anatomický dizajn: nátylník a čelenka

Spodná časť nátylníka je tvarovaná tak, aby uvoľnila priestor za ušami, kde má kôň veľa nervových zakončení, ktoré ovplyvňujú uvoľnenie papule. V rovnakom duchu sme upravili aj čelenku pripevnenú k dolnej časti nátylníka. Čelenka je tenká a vysoká, aby netlačila na nervové zakončenie nad obočím a na spánkoch.

Obmedzenie podráždenia

Miesta, ktoré sú najviac vystavené tlaku, majú podšívku s mäkkou penovou výplňou, ktorá zvyšuje pohodlie koňa. Túto jemnú výplň nájdete na nátylníku, ale zvláštnu pozornosť sme venovali aj krku, čelenke a nánosníku.

Ako kombinovať oťaže

Túto uzdečku sme vyvíjali špeciálne spolu s oťažami 580 s veľkými výstupkami. Na oťažiach nájdete rovnaké malé detaily a povrchovú úpravu. Samozrejme aj kožené prvky majú rovnakú farbu. Ak dávate prednosť menším výstupkom a jemnejším, pružnejším oťažiam, rad oťaží 900 je tiež kompatibilný s radom uzdečiek 580. Uzdečka sa predáva bez oťaží.

Veľkosť

Uzdečka a oťaže 580 sú dostupné v troch veľkostiach: poník (PS), malý kôň (CS) a kôň (FS). Veľkosť pre poníky je vhodná pre veľké poníky B, poníky C a malé poníky D. Veľkosť CS je vhodná pre kone s menšou hlavou a pre poníky D. Veľkosť FS je určená pre väčšinu jazdeckých koní. Táto veľkosť je pomerne rozsiahla a vhodná pre stredné a veľké kone vďaka mnohým možnostiam nastavenia.

Nastaviteľnosť

Nánosník má posuvné pracky kvôli jednoduchšiemu nastaveniu. Karabínka pod krkom vám umožní jeho pripevnenie na jednu klipsňu!

Ako mám skontrolovať, či je uzdečka správne nastavená?

Stačí niekoľko jednoduchých pohybov na overenie nastavenia vašej uzdečky a oťaží. Vložte jeden prst medzi nánosník a chrbát nosa a medzi čelenku a čelo koňa, aby ste skontrolovali, či niekde niečo netlačí. Práve týmito miestami vedú nervové zóny. Potom môžete vložiť jeden prst medzi nátylník a zadnú časť uší a skontrolovať, či na uši nie je vyvinutý príliš veľký tlak. Zo začiatku pri každom použití nezabudnite skontrolovať, či sa na hlave koňa neobjavilo nejaké podráždenie.

Dobre nastavená uzdečka

Nastavenie nánosníka má veľký vplyv na uvoľnenie vášho koňa. Odporúčame vám, aby ste overili správne nastavenie vložením jedného prstu medzi chrbát konského nosa a nánosník a dvoch prstov medzi nánosník a apofýzu (zygomatickú lícnu kosť). Ak pri nastavení nemáte istotu, opýtajte sa na radu profesionála. Okrem toho použitie remienka nánosníka nie je vždy nutné, záleží na potrebe koňa. Remienok nánosníka z uzdečky 580 je možné ľahko odstrániť bez nutnosti odpojiť nánosník!

Tipy na údržbu

Aby vám uzdečka vydržala v perfektnom stave čo najdlhšie, odporúčame ju pravidelne čistiť špongiou namočenou vo vlažnej vode s glycerínovým mydlom. Potom môžete kožený materiál vyživiť špeciálnym tukom, ktorý nanášajte pomocou handričky. Ak máte pocit, že vaše kožené výrobky sú drsné a suché, môžete ich údržbu doplniť o hydratačné mlieko, ktoré poskytne koži hlbokú výživu.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100% hovädzia koža
Podšívka
100% hovädzia koža
Pracky
100% nehrdzavejúca oceľ
Odporúčanie pri praní
Neperte
Neperte
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte zavesenú na suchom mieste pri izbovej teplote.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie