Kód : 8404874
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Uzdenie

Jazdecká uzdečka 580 pre poníky hladká čierna FOUGANZA

FOUGANZA
4.7/5
4.7/5
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 18/05/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 18/05/2021 1.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 18/05/2021 2.99
Vytvorili sme túto uzdečku na aktívne tréningy s vašim koňom. Štýlová uzdečka 580 s prepracovanými prackami ponúka väčšie výhody a pohodlie pre vášho poníka, dobre sedí na krku, na čele aj na nose.

Výhody

Odolnosť Spojenie byvolej kože a teľaciny zaistí dlhodobú odolnosť!
Pohodlie Väčšie pohodlie pre poníka vďaka ergonomickému nátylníku a mäkkej koži.
Jednoduché použitie Posuvné pracky a karabína uľahčujú nasadenie uzdečky.
Jednoduchá údržba Byvoliu kožu stačí jednoducho ošetriť mydlom a uzdečka bude vyzerať ako nová!
Telesná prispôsobivosť Uzdečka dobre sedí vďaka ergonomickému nátylníku, čelenke do V a podšívke.

Technický popis

Pohodlie

Bez ohľadu na vykonávanú jazdeckú činnosť vám určite leží na srdci starosť o vášho poníka, aby sa cítil dobre. Je to tiež jedna z najdôležitejších podmienok, ktoré má pred sebou náš tím špecialistov. Uzdečka 580 je dôkazom rešpektu voči vášmu zvieraciemu priateľovi: vďaka ergonomickému nátylníku, ochranným podšívkam a koženému čalúneniu v mieste nátylníka a nánosníka znižuje uzdečka tlaky na krk a tylo vášho štvornohého priateľa.

Jednoduché nasadenie

Uzdečka 580 bola vyvinutá ako odpoveď na predstavy väčšiny jazdcov, využíva niekoľko dobrých tipov na ľahšie používanie. Zásluhou praciek s valčekmi sa dá veľmi rýchlo nastaviť. Karabína na zapínanie pod hrdlom šetrí čas a lícnice rôznych veľkostí umožňujú ľahšie nasadenie alebo stiahnutie uzdečky. Rýchlym nastavením svojej výbavy získate viac času na samotnú jazdu.

Ergonómia

Uzdečka 580 vznikla s cieľom, aby sa ľahko a prirodzene prispôsobovala telesnej stavbe každého koňa bez ohľadu na jeho typ a veľkosť. Ergonomický nátylník obopína krk vzadu a vyvíja omnoho menší tlak. Nánosník sa vďaka prackám v tvare D môže prispôsobiť tvaru konskej hlavy. Tieto pracky neťahajú za lícnice. Pri akejkoľvek telesnej stavbe vášho poníka sedí čelenka v tvare V na jeho hlave pohodlne.

Vzhľad

Uzdečka 580 existuje v niekoľkých verziách: perfektne plní požiadavky jazdcov zo všetkých disciplín. Venujete sa radšej skákaniu? Vyberte si model s prešívaním alebo hladký. Ak sa venujete drezúre, určite si vyberiete verziu so štrasom a so širokým nánosníkom. Zásluhou tvaru, dizajnu a materiálu sú uzdečky 580 vhodné na tréning aj na preteky. Pohodlie a štýl!

Jednoduchá údržba

Uzdečka 580 je vyrobená z veľkej časti z byvolej kože najvyššej kvality, ktorá sa veľmi ľahko udržiava. Stačí, keď ju budete pravidelne umývať vodou s glycerínovým mydlom a občas kožu namažete tukom.

Ako nastaviť uzdečku

Správne nastavená uzdečka by mala mať zubadlo umiestnené v kútikoch papule vášho poníka tak, aby netlačilo. Obidve lícnice by mali byť nastavené symetricky a lonžovacia ohlávka nesmie tlačiť koňa na hrdle: v tomto mieste medzi uzdečkou a hlavou poníka by ste mali byť schopní prestrčiť ruku. V prípade akýchkoľvek pochybností požiadajte trénera o jeho názor.

Dobre nastavená uzdečka

Nánosník môže byť nastavený rôzne, a to podľa temperamentu vášho poníka, citlivosti jeho papule a pevnosti vašich rúk. Táto časť uzdečky by mala v každom prípade byť prispôsobená telesnej stavbe koňa, aby mu umožňovala pracovať v uvoľnenom postoji. Ak pri nastavení nemáte istotu, opýtajte sa na radu profesionála. Použitie remienka s nánosníkom nie je vždy nutné, z uzdečky 580 sa ľahko stiahne.

Sprievodca veľkosťami

Uzdečka 580 je k dispozícii v troch veľkostiach*:
PS (poník: do 140), CS (malý kôň: 140 – 160) a FS (kôň: viac ako 160).

*Toto sú orientačné údaje podľa výšky koňa v kohútiku (cm) a môžu sa líšiť podľa plemena a telesnej stavby každého koňa.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100% hovädzia koža
Podšívka
100% hovädzia koža
Pracky
100% nehrdzavejúca oceľ
Odporúčanie pri praní
Neperte
Neperte
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte podľa možností zavesené na suchom mieste pri izbovej teplote.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie