Kód : 4981075
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
KYSLÍKOVÉ PRÍSTROJE SCD

Tlaková fľaša na podmorské potápanie 6 litrov 230 barov ROTH

ROTH
3.2/5
3.2/5
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 24/05/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 24/05/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 24/05/2022 3.99
Značka Roth vytvorila tento ľahký blok s malým objemom! Tlaková 6-litrová fľaša na potápanie z ocele, účinná na krátke potápanie alebo v malých hĺbkach. Ideálna zároveň pre mladých potápačov od 8 rokov.

Výhody

Objem Objem 6 litrov.
Certifikovaný ventil: 230 bar.
Kombinovateľnosť 1 výstup s adaptérom na DIN alebo INT (strmeňové pripojenie).

Technický popis

Potápačská tlaková fľaša Roth

Tlakovú fľašu tvorí jedna oceľová fľaša, jeden ventil, jeden strmeňový výstup, jedna botka z PVC, jedna rúčka na nosenie a jedna ochranná sieťka.

Botka a rúčka

Botka z PVC je vhodná na daný priemer fľaše a umožňuje jej držanie vo vertikálnej polohe. Na dne je malý otvor, ktorý vypúšťa zvyškovú vodu a uľahčuje demontáž. Rúčka je vyhotovená z 2 častí, umožňuje montáž a demontáž bez nutnosti odskrutkovania ventilu.

Údržba

Je zakázané vykonávať opravy zváraním, nitovaním alebo vŕtaním do fľaše ako aj akékoľvek úkony, ktorý by spôsobili poškodenie materiálu alebo výrazné zvýšenie teploty fľaše (maximálne 300 °C).

Bežná údržba

Po každom použití odporúčame tlakovú fľašu umyť v sladkej vode, pričom nezabúdajte na dno: otvor určený na tento účel v spodnej časti z PVC. Vypláchnete tak morskú vodu a piesok a zabránite poškrabaniu náteru a predčasnej korózii. Okamžite premaľujte oškrabaný lak z fľaše.

Pravidelná údržba

Túto tlakovú fľašu je potrebné kontrolovať pravidelne v súlade s legislatívou platnou krajine použitia. Takéto kontroly môžu vykonávať iba osoby s náležitým oprávnením.(vo Francúzsku vyhláška z 15. marca 2000 ustanovuje povinnú vizuálnu kontrolu a rekvalifikáciu každých 2 až 5 rokov).

Skladovanie

Pred dlhodobejším uskladnením vykonajte údržbu uvedenú vyššie rovnako ako aj oplach sladkou vodou s dôkladným vysušením vnútra fľaše. Okrem toho sa odporúča fľašu skladovať vo vertikálnej polohe na čistom a suchom mieste s miernou teplotou a uchovávať nízky zvyškový tlak v jej vnútri, ktorý zabráni usadzovaniu prachu a kondenzovaniu vody, ktoré by do fľaše mohli preniknúť cez otvor ventilu.

Odporúčanie 1/2

Nikdy nenafukujte zdvíhací vak bez armatúry (bez regulátora tlaku). Nikdy nenechávajte prázdnu fľašu s otvoreným ventilom. Vyvarujte sa postriekania fľaše vlnami a nenechávajte ju ponorenú vo vode na dne lode.

Odporúčanie 2/2

Ak je to možné, vo fľaši ponechajte zvyškový tlak vzduchu, čím sa zabráni vniknutiu vody cez otvor ventilu (ak bola fľaša úplne vyprázdnená pri ponáraní, odstráňte regulátor tlaku až na brehu). Fľašu sa nesnažte vyprázdniť narýchlo, predídete tak zamrznutiu ventilu a veľkej kondenzácii vo vnútri fľaše.

Rozmery bloku

Výška: 51,5 cm. Priemer: 14 cm.

Hmotnosť

7,1 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Konštrukcia
100.00% oceľ
Tipy na skladovanie Skladujte v stoji s minimálnym vnútorným tlakom (1 bar) v suchej zóne mimo dosahu svetla.
Obmedzenie v používaní Tlakové fľaše je potrebné nechať skontrolovať každé 2 roky.
inštrukcie Viac informácií o tomto výrobku nájdete v návode

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie