Všetky naše predajne sú otvorené do 20 H. VIAC INFO TU.
Kód : 8399225
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
VÝBAVA A DOPLNKY NA POTÁPANIE

Súprava regulátora tlaku SCD 500 DIN 300 s vyváženým piestovým prvým stupňom SUBEA

SUBEA
4.2/5
4.2/5
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 18/05/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 19/05/2021 1.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 19/05/2021 2.99
Vytvorili sme túto kompletnú vyrovnávaciu súpravu, aby ste sa mohli potápať až do hĺbky 40 metrov. Súprava potápačského regulátora tlaku s vynikajúcim anatomickým náustkom vytvorený v spolupráci s čeľustnými ortopédmi. Ergonomické výdychové deflektory odvádzajú prúd vzduchových bublín z líc.

Výhody

Uľahčenie dýchania 1. stupeň, vyvážený piest, voda + 10 °C. Kryt bráni nepretržitému prívodu.
Pohodlie v ústach Dvojhustotný náustok s otočnou hlavou na zníženie tlaku na čeľusť.
Univerzálne použitie 1. stupeň s vyváženým piestom určený do vôd okolo + 10 °C.
Detail výrobku

Technický popis

Obsah balenia

Súprava obsahuje:
1 vyrovnávací regulátor tlaku s piestom DIN Subea SCD 500 (hadica 75 cm).
1 octopus Subea SCD 500 (hadica 100 cm).
1 tlakomer Subea SCD.

Vyvážený prvý stupeň na ľahšie dýchanie

Prvý stupeň potápačského regulátora tlaku SUBEA 500 je vyrobený z pochrómovanej mosadze a je vybavený vyváženým piestom. Stály stredný tlak v druhom stupni udržiava tiež konštantnú výkonnosť regulátora po celú dobu potápania. Regulátor tlaku SCD 500 je vybavený otočnou hlavou, ktorá uľahčuje vedenie hadíc okolo hlavy. Má 2 vysokotlakové vývody (HP - 7/16'') a 4 vývody so stredným tlakom (LP – 3/8).

Druhý stupeň a uľahčené dýchanie

Druhý stupeň regulátora tlaku mechanicky reprodukuje prirodzené dýchanie. Vysokokvalitný druhý stupeň regulátora napomáha k zníženiu stresu a zlepšuje bezpečnosť potápača, pretože uľahčuje prísun dostatočného objemu vzduchu bez zbytočnej námahy. Hydrodynamické otvory na kryte uľahčujú vdychovanie. Exkluzívny dizajn krytu tiež zabraňuje nepretržitému prívodu dýchacej zmesi.

Vydychovanie: lepšia viditeľnosť a menej hluku

Pri výdychu odvádzajú ergonomické deflektory prúd vzduchových bublín z líc, aby hluk nerušil potápača a vzduchové bubliny nevychádzali pred maskou. Viac pohodlia a väčšia radosť z potápania!

Regulátory tlaku Subea: jedinečný tvarovaný náustok!

Tieto náustky boli vyvíjané tak, aby boli schopné garantovať vynikajúce pohodlie vďaka anatomickému náustku vyvinutému spolu s ortodontistami. Náustok dobre drží v ústach vďaka svojmu exkluzívnemu tvaru, krídelkám na úrovni podnebia, opore jazyka a tiež vďaka rôznej hrúbke a hustote materiálu (jednohustotný alebo dvojhustotný materiál) prispôsobenej veľkosti uhla, ktorý zvierajú čeľuste pri zatvorení úst.

Octopus SUBEA je druhým stupňom regulátora s ventilom s veľkou membránou a tlačidlom odvzdušnenia.

Vďaka jednoduchej a odolnej konštrukcii je octopus SCD dlhodobo spoľahlivý. Predstavuje ideálny záložný druhý stupeň regulátora pre nových potápačov, ako aj dokonalú voľbu na bezpečný ponor vďaka žltej 1 m hadici, ktorá uľahčuje zdieľanie vzduchu.

Tlakomer SUBEA: potápačský tlakomer na meranie tlaku vo fľašiach až do 300 barov

Tlakomer do 300 barov v jednodielnom antikorovom puzdre z pochrómovanej mosadze je odolný voči vysokému tlaku a voči nárazom. Bourdon trubica z medi a berýlia. Hadica s vonkajším priemerom 55 mm. Vonkajší závit. 7/16'' HP. Rozsah od 0 do 50 barov vyznačený červenou farbou pre lepšiu čitateľnosť a väčšiu bezpečnosť. Krúžok na boku manometra slúži na jeho upevnenie pretiahnutím bezpečnostnej pásky a na jeho uchovanie na dosah ruky potápača.

Certifikácia regulátorov tlaku

Regulátor tlaku je certifikovaný podľa normy EN250:2014. Testy vykonala spoločnosť RINA v talianskom Janove (certifikovaná organizácia č. 0474). Testy sa vykonávajú na prístroji, ktorý simuluje dýchanie potápača. Pri testoch sa simuluje tlak v hĺbke 50 m s pľúcnou ventiláciou vzduchu 2,5 litra (nádych/výdych), minútovou ventiláciou pľúc 62,5 litrov/minútu, teda pri 25 cykloch nádychu a výdychu za minútu, a pri teplote 10 °C alebo 4 °C pri potápaní v chladných vodách.

Certifikácia a meranie ventilácie pľúc

Regulátory tlaku SUBEA SCD 500 sú vybavené vyváženým prvým stupňom a sú certifikované na používanie v nie chladných vodách (vo vode s teplotou nad 10 °C). Regulátor tlaku je certifikovaný DIN na 300 barov. Výsledky certifikačných testov ventilačného úsilia (simulácia tlaku v 50 m hĺbke a vode s teplotou 8 °C) - tlak 50 - 200 barov: 1,4 J/l. Činnosť ventilácie spočíva z merania energie (v jauloch) spotrebovanej na získanie 1 litra vzduchu.

Hmotnosť a dĺžka hadíc

Hmotnosť prvého stupňa: 750 g. Hmotnosť druhého stupňa s hadicou (75 cm): 350 g. Hmotnosť automatiky s hadicou (100 cm): 365 g. Hmotnosť tlakomera: 260 g. Dĺžka hadice: 75 cm.

Správna údržba

Pri čistení a premazávaní regulátora tlaku nepoužívajte rozpúšťadlá ani výrobky na uhľovodíkovej báze. Nepoužívajte aerosólové spreje, pretože môžu poškodiť plastové súčiastky.

Revízia regulátora tlaku

Spoločnosť SUBEA odporúča vykonať každé dva roky technickú prehliadku vášho regulátora tlaku, ako aj vizuálnu kontrolu najmenej jedenkrát do roka. Tieto dve kontroly musí vykonať autorizovaný servis SUBEA. Odporúča sa vykonať technickú prehliadku aj po veľmi intenzívnej sezóne (viac než 100 ponorov) alebo po dlhodobom uskladnení. https://support.decathlon.fr/plongee-fr-tp_20687.

Záruka výrobkov

Produkty SUBEA-TRIBORD majú dvojročnú záruku (v závislosti od špecifík legislatívy každej krajiny) odo dňa kúpy a dva roky (v závislosti od špecifík legislatívy každej krajiny) odo dňa zistenia vady so zárukou na skryté vady. Naše produkty sú vyhotovené na športové, nie profesionálne použitie. Záruka sa nevzťahuje na chyby spôsobené nárazmi v dôsledku nesprávneho zaobchádzania alebo bežného opotrebenia.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Podvozok
5% silikón, 75% polyamid 12, 5% oceľ, 15% mosadz
Všitý diel
100% mosadz
Vrecko
100% polyester
Tipy na skladovanie Potápačský výstroj je potrebné skladovať mimo zdrojov produkujúcich ozón. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu zdrojov tepla a priameho slnečného svetla.
inštrukcie Viac informácií o tomto výrobku nájdete v návode
Poznámka Potápanie vyžaduje autorizovaný certifikát kontroly. Nepotápajte sa sami.

Naše záväzky

Schválil Všetky regulátory tlaku SUBEA na potápanie boli vyvinuté vďaka používateľským a praktickým testom (Statická, dynamická a biomechanická analýza), ktoré vyhotovil DAN Europe* ako nezávislý špecialista a konzultant.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je nezisková medzinárodná lekárska a výskumná organizácia zameraná na bezpečnosť a ochranu potápačov.
Testovanie výrobku Naším odborným partnerom je Planet Ocean (5-hviezdičkové potápačské centrum PADI) vo Water Sports Center by Decathlon v Hendaye vo Francúzsku. Centrum používa potápačský materiál Subea počas celého roka. Tím inštruktorov sa podieľa na náročnom vývoji potápačských výrobkov Subea od samotného návrhu s tímom Subea (vedúci výroby, dizajnéri a inžinieri), cez prototypové skúšky až po dlhodobé skúšky na opotrebovanie výrobkov v spolupráci s potápačmi od začiatočníkov až po skúsených inštruktorov.
Záruka Životnosť: 2 roky.

Vaše hodnotenie