Kód : 8511800
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
SKI TOURING

Súprava skialpinistických lyží RT 500 + viazanie + stúpacie pásy WEDZE

WEDZE
4.3/5
4.3/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
Túto súpravu sme navrhli pre lyžiarov, ktorí sa chcú zdokonaľovať na vyznačených trasách lyžiarskych stredísk a schádzať po svahoch. Resort Touring je športová činnosť pri ktorej spoznáte skialpové lyžovanie v lyžiarskych strediskách na vyznačených svahoch a trasách. RT 500 ponúka ideálne ovládanie pri zjazde na svahu.

Výhody

Nízka hmotnosť 1 lyža s viazaním Tour light = 1 705 g pri 166 cm.
Univerzálne použitie Stúpanie po vyznačených trasách a zjazdy po svahu alebo okraji svahu.
Ovládateľnosť Predný a zadný rocker na jednoduchšie zvládanie zákrut.
Stabilita Stredné prehnutie pre dobrú stabilitu pri miernej rýchlosti na každom snehu.
Priľnavosť Rovné hrany prenášajú tlak na dĺžku lyží.
Jednoduché použitie Ponúkané v súprave s viazaním a pásmi prispôsobenými dĺžke lyže.
Detail výrobku

Technický popis

Čo je Resort Touring

Resort Touring je našou definíciou skialpového lyžovania v lyžiarskych strediskách. Používajte trasy a chodníky vyznačené lyžiarskymi strediskami na výstupy a na zostup môžete použiť lyžiarske svahy.
Takýto postup umožňuje spoznanie skialpového lyžovania a jeho technických základov.
Zároveň ho obľubujú športovci, ktorí hľadajú tréningový svah alebo presné trasy na jednoduché zdokonaľovanie sa.

Hmotnosť (1 lyža)

Čisté lyže: 150 cm = 1115 g. 158 cm = 1215 g. 166 cm = 1315 g. 174 cm = 1415 g. Hmotnosť viazania Tour light s popruhom = 390 g.

Súprava

Lyže RT 500 sú v ponuke v súprave s viazaním Tour Light a pásmi.
Viazanie je upevnené na dosku s možnosťou nastavenia dĺžky viazania od 50 mm. Preto je vhodná aj pre tie najväčšie veľkosti topánok.
Doska je namontovaná podľa montážneho plánu s ohľadom na veľkosť tak, aby zodpovedala potrebám všetkých. Takáto montáž umožňuje požičať vaše lyže alebo meniť veľkosti lyžiarok.
Je to veľká výhoda, ktorá vám umožní spoznať skialpové lyžovanie.

Stúpacie pásy

Stúpacie pásy ponúkané s lyžami RT 500 sú už pripravené na veľkosť a šírku lyže.
Skladajú sa zo 70 % mohéru a 30 % syntetického materiálu, čo je najlepší kompromis medzi sklzom (pri stúpaní pre nižšiu námahu) a priľnavosťou (pri stúpaní, aby sa zabránilo zošmykovaniu). Pásy sú vpredu pripevnené kovovým strmeňom, ktorý je možné pripevniť na väčšinu špičiek lyží, a spojkou camlock nastaviteľnou v zadnej časti na pripevnenie pásu na pätku lyže.

Konštrukcia

Konštrukcia Sandwich z dreva s rovnými hranami. Použitým drevom je Paulownia, veľmi ľahké drevo, ktoré ponúka kontakt aj s veľmi jemným snehom pri všetkých snehových podmienkach.

Čo je to prehnutie?

Keď položíte lyže na zem, kontaktné body lyží so snehom sa nachádzajú pri špičke a päte, stred lyží (pod viazaním) je mierne nadvihnutý (to je prehnutie). Čím je prehnutie dlhšie a vyššie, tým sú lyže priľnavejšie a pohotovejšie reagujú. Čím je prehnutie nižšie, tým sú tolerantnejšie a ovládateľnejšie.

Prehnutie

Prehyb na RT 500 je priemerný, ponúka dobrý kompromis medzi manipulovateľnosťou a priľnavosťou.

Čo je to rocker?

Na lyžiach „rocker“ sa špička a niekedy aj päta nadvihujú od zeme oveľa skôr ako na lyžiach s prehybom bez rockera. Následkom toho sa posúvajú kontaktné body k stredu lyže. Povrch lyží, ktorý sa dotýka snehu, je tak menší: získate tým lepšiu ovládateľnosť a vztlak v mäkkom snehu. Pri náklone sa využíva dĺžka hrany na zvýšenie priľnavosti na tvrdom snehu. Čím je rocker dlhší, tým sú lyže ovládateľnejšie.

Rocker

RT 500 má predný a zadný rocker (špička a päta) čo mu umožňuje manipulovateľnosť a veľmi jednoduché otáčanie lyže na všetkých typoch snehu.
na svahu umožňuje tento malý rocker ľahké otáčanie lyže bez námahy.

Čomu zodpovedá vykrojenie lyží?

Pre tieto lyže je charakteristické 3-bodové vykrojenie, široká špička (predná časť lyží), stred lyže, aj päta (zadná časť lyží).
Čím je špička širšia, tým ľahšie lyže vchádzajú do oblúkov.
Čím je stred užší, tým sú lyže priľnavejšie na tvrdom snehu.
Čím je stred širší, tým sú lyže pohodlnejšie a stabilnejšie pri zmenách snehu. Čím je päta širšia, tým viac lyže držia stopu v oblúku.
Čím je päta užšia, tým ľahšie sa kĺžu.

Vykrojenie

Boky pri akejkoľvek veľkosti: 122/78/111 cm. Rádius: 150 cm = 13,5 m. 158 cm = 14 m. 166 cm = 15 m. 174 cm = 17 m.

Dĺžka nastavenia viazania

Dĺžka lyže = 150 cm. Nastavenie viazania na lyžiarky od 247 do 297 mm. Dĺžka lyže = 158 cm. Nastavenie viazania na lyžiarky od 257 do 307 mm. Dĺžka lyže = 166 cm. Nastavenie viazania na lyžiarky od 267 do 317. Dĺžka lyže = 174 cm. Nastavenie viazania na lyžiarky od 287 do 337.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Doska
20% sklené vlákno, 5% polyetylén, 20% polyamid, 10% oceľ, 45% drevo
Tipy na skladovanie Po každom použití nechajte stúpacie pásy vyschnúť. Aby ste zabránili korózii na hranách lyží, pred uskladnením utrite do sucha po použití hrany aj skĺznicu.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Tieto lyže testoval tím skialpinistov spoločnosti Decathlon a externí testovači v reálnych podmienkach.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie