Kód : 8576293
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
TREKINGOVÉ SPACIE VAKY

Trekingový spací vak Trek 500 15 °C modrý FORCLAZ

FORCLAZ
4.2/5
4.2/5

Farba : Granitová sivá / Čiernomodrá

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
36.99 - %

od

36.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
  • Doručenie na predajňu od 04/12/2020 Zadarmo
  • Odberné miesto od 07/12/2020 1.99
  • Doručenie domov od 07/12/2020 2.99
36.99 - %
Avant0Maintenant36.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Naši návrhári vyvinuli tento spací vak na pohodlné spanie počas bivakovania pri teplotách od 15 °C. Tento veľmi skladný a ľahký spací vak sa môže používať v širokom rozmedzí teplôt. Vďaka dvom 3/4 zipsom s dvojitým bežcom môžete pokojne spať v teplotách od 15 do 25 °C: vetranie podľa potreby.

Výhody

Teplota použitia Komfortná teplota 15 °C. Limitná teplota 10 °C. Syntetická vata.
Jednoduchý prenos Vo veľkosti L: Hmotnosť 680 g. Objem 4,5 litrov. Kompresný obal na spací vak.
Pohodlné spanie Pohodlný spací vak tvaru múmie. 2 3/4 zipsy s dvojitým bežcom na vetranie.
Kompatibilita Vak s možnosťou spojenia s ostatnými modelmi Ultralight 2017 a Light 2018.
Vodoodpudivosť Vodoodpudivý materiál zlepšuje hrejivé vlastnosti vaku.

Technický popis

Teplota použitia

Na všetkých našich spacích vakoch uvádzame komfortné teploty, ktoré boli testované nezávislým laboratóriom (Aitex) podľa európskej normy EN 23537-2017.
Komfortná teplota je hraničná teplota, pri ktorej sa telo nachádza v tepelnej rovnováhe a nepociťuje ani chlad, ani teplo. Táto teplota je stanovená pre bežnú ženu a štandardné podmienky použitia. Spací vak si vyberajte podľa tejto teploty.

Aké sú hraničné teploty používania?

Hraničná teplota pri aktivite = hraničná teplota, pri ktorej je používateľ spacieho vaku v schúlenej polohe v celkovej tepelnej rovnováhe a nepociťuje ani chlad, ani teplo (stanovené pre bežného muža a v štandardných podmienkach používania).Odporúčame vám použiť izolačný matrac na optimalizáciu vášho tepelného pohodlia. Tento spací vak je vyplnený syntetickou vatou, ktorá zaručuje jeho vlastnosti aj vo vlhkom prostredí.

Čo je potrebné vedieť o teplotách

Spací vak neprodukuje teplo, ale uchováva teplo vytvorené ľudským telom. Ak ste vyčerpaní, premrznutí a vojdete do studeného a vlhkého spacieho vaku, môže vám byť chladno bez ohľadu na jeho vlastnosti. Tieto teploty teda závisia od odolnosti osoby proti chladu (telesná hmotnosť, únava), od jej vybavenia (izolačná karimatka), oblečenia (nahý, spodná bielizeň) a od klimatických podmienok (vlhkosť, vietor).

Ako zlepšiť komfortné vlastnosti než vkĺznete do spacieho vaku

Oblečte sa jednoducho (1 vrstva oblečenia stačí). Končatiny majte vždy v teple: čiapka, rukavice, ponožky, ohrievače, trenie…Fľaša teplej vody je vhodná ako termofor (ak nehrozí neželané otvorenie).
Napínajte svaly (70 % spotrebovanej energie sa premení na teplo), ale nerobte prudké pohyby, aby do vaku nevnikal studený vzduch. Pre čo najviac tepla a pre lepšiu hygienu vo vnútri vaku používajte vložku do spacieho vaku.

Tvar:

„Veľkorysý“ tvar múmie: široký v pleciach a zúžený pri chodidlách, čo umožňuje optimalizovať tepelnú izoláciu (žiadna strata tepla) a skladnosť a pritom zachovať relatívnu voľnosť pohybu.
Šírka v pleciach 70 cm, výška pri chodidlách 32 cm vo veľkosti L.
Ergonomická kapucňa so sťahovacou šnúrkou.
Dva bočné zipsy s dvojitým bežcom umožňujú otváranie zboku. Môžete si tak regulovať prívod vzduchu a mechanicky vetrať spací vak.

Hmotnosť a rozmery

Veľkosť S 590 g, používateľ do výšky 160 cm. Zložený výrobok: Š 27 cm × Ø 12,5 cm. Objem 3,3 litrov. Veľkosť M 630 g, používateľ od 1,60 do 1,70 m. Zložený výrobok: Š 27 cm × Ø 13,5 cm. Objem 3,9 litrov. 680 g pri veľkosti L, používateľ od 170 do 185 cm. Zložený výrobok: Š 27 cm × Ø 14,5 cm. Objem 4,5 litrov. 740 g pri veľkosti XL, používateľ od 185 do 2 cm. Zložený výrobok: Š 27 cm × Ø 15,5 cm. Objem 5,1 litrov. Objem a rozmery sa môžu líšiť v závislosti od stlačenia výrobku.

Rozmery a hmotnosť (2)

Objem a rozmery sa môžu líšiť v závislosti od stlačenia výrobku. Pred kúpou si spací vak vyskúšajte, aby ste si zvolili správnu veľkosť. Cieľom spacáku v tvare múmie je optimalizácia pomeru hmotnosť/objem a tepelné vlastnosti. S priliehavým spacím vakom zahrievate menší objem (šetríte tak energiu).Naopak, tento typ spacáka môže obmedziť vašu voľnosť pohybu, najmä keď sú zipsy zatvorené.

Záruka

Na tento spací vak sa vzťahuje záruka päť rokov odo dňa zakúpenia uvedeného na pokladničnom bloku. Výrobok bude v rámci záruky vymenený za nový alebo zdarma opravený. Záruka sa vzťahuje na chyby s výnimkou tých, ktoré sú spôsobené bežným opotrebovaním a používaním v neštandardných podmienkach. Táto špeciálna päťročná záruka bude poskytnutá iba po predložení výrobku spolu s pokladničným dokladom.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Výplň
100% polyester
Hlavná tkanina
100% polyester
Brašňa na bicykel
100% polyester
Podšívka
100% polyester
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Spací vak neskladajte, jednoducho ho natlačte do obalu (najskôr spodnou časťou). Aby si spací vak zachoval pôvodnú nadýchanosť potrebnú pre tepelné vlastnosti, skladujte ho bez obalu na suchom mieste.
Obmedzenie v používaní S < 1,60 m < M < 1,70 m < L < 1,85 m < XL < 2 m

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky naše spacie vaky sú podrobené mechanickým testom, ktoré testujú ich vlastnosti a odolnosť, aby sme vám zaručili ten najlepší spánok a najlepší oddych (tepelná odolnosť, odolnosť proti oderu, pohodlie...). Vykonávame tiež mnohé testy v reálnych podmienkach.
Záruka 5 roky

Vaše hodnotenie