Kód : 8570158
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
BEGINNER WOMEN SNOWBOARD EQUIPMENT

Dámsky snowboard Gala All Mountain fialový ROSSIGNOL

ROSSIGNOL
DECATHLON.SK
189.99 -15 %

od

159.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od 28/01/2020 Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od 28/01/2020 do vyčerpania zásob.
189.99 - %
Avant0Maintenant189.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Navrhnutý pre začínajúce snowboardistky, ktoré hľadajú ľahkú, pružnú a tolerantnú dosku, aby sa mohli zlepšovať na všetkých typoch snehu. Snowboard s veľkou toleranciou chýb hranenia vďaka pružnej torznej tuhosti medzi chodidlami. Dobré nadnášanie na prachovom snehu vďaka veľkému rockeru vpredu a vzadu.

Výhody

Univerzálne použitie 50 % zjazdovka, 50 % mimo zjazdovky, 0% park.
Nadnášanie Veľmi dobré nadnášanie v prašane (prehnutie rocker, inserty posunuté o 15 mm).
Priľnavosť Klasické prehnutie, pružná tuhosť: dobrá priľnavosť a ľahké sklzy.
Telesná prispôsobivosť 146 cm: od 1,61 do 1,68 m. 151 cm: od 1,65 do 1,75 m.
Tuhosť Pružný flex a drevené jadro: jemný a plynulý prechod z hrany na hranu.
Tolerancia Zaoblený tvar a pružná torzná tuhosť minimalizujú chyby hranenia a pády.
Kvalita sklzu Skĺznica z extrudovaného PE (extruded base) poskytuje normálnu kvalitu sklzu.

Technický popis

Použitie a terén

Gala je multifunkčná a dostupná doska All mountain. Malý klasický camber pod chodidlami vám na zjazdovke zaručí dobrú priľnavosť. Vďaka dvojitému rockeru v prednej i v zadnej časti sa ľahko nadnáša na prašane a je dobre ovládateľná na zjazdovke. Avšak pri veľmi veľkej rýchlosti má svoje limity.

Snowboard Directional

Tvar dosky (alebo shape) je directional, to znamená, že doska má prednú a zadnú stranu. Doska nie je symetrická. Jej zadná časť je mierne užšia ako predná, viazania a tiež body kontaktu dosky so snehom sa nachádzajú trochu viac vzadu (setback).
Tvar Directional poskytuje lepšiu priľnavosť pri zatáčaní a lepšiu dynamiku pri vychádzaní z oblúkov.

Prehnutie Ampteck Auto-Turn Rossignol

Prehnutie Rossignol Amptek Auto-Turn je inverzné prehnutie s malým klasickým prehnutím medzi viazaniami, aby sa zvýšila priľnavosť: 20 % klasické prehnutie a 80 % rocker. Vhodné pre začiatočníkov i pokročilých. Veľmi dobrá priľnavosť na tvrdom snehu s týmto obráteným prehnutím (alebo dvojitý rocker) poskytuje nadnášanie v prachovom snehu a jednoduché otáčanie a ovládateľnosť.

Tolerantný a pružný flex

Flex je pozdĺžna tuhosť dosky medzi prednou a zadnou časťou. Flex dosky Gala je približne 2/5, čiže pružný a tolerantný. Ide o typ flexu, ktorý je veľmi rovnomerný od špičky (nose) po pätu (tail), čo poskytuje veľmi predvídateľné správanie a bez prekvapení v oblúku. Na druhej strane, pri vysokej rýchlosti alebo na veľmi zmrznutom snehu, nedokáže táto doska udržať pekný carvingový oblúk. Šmýka sa a automatický vás brzdí.

Tolerantná a pružná torzná tuhosť

Torzná tuhosť, tvrdosť dosky v krute medzi chodidlami, je približne 2/5. Doska je teda dobre ovládateľná, s jednoduchým zatáčaním a toleruje chyby hranenia. Pružná torzná tuhosť poskytuje nohám navzájom trochu voľnosti. S trochou nadsádzky, predná noha môže byť naklonená päta/špička, a zadná špička/päta. Chyby hranenia sú tolerované, čo je dôležité pre začiatočníkov. Pružná torzná tuhosť je tiež vhodná na freestyle/jibbovanie.

Setback 15 mm

Setback znamená, že body kontaktu snowboardu so snehom nie sú v rovnakej vzdialenosti od stredu, ale sú posunuté dozadu. Viazanie je potom takisto posunuté smerom dozadu o rovnakú vzdialenosť: Setback 15 mm: klasický posun dozadu pri doskách s tvarom directional. Poskytuje lepšie správanie v oblúku a vztlak v prachovom snehu, pretože hmotnosť je na zadnej časti dosky, predná časť sa teda prirodzene zdvíha.

Technické parametre

Šírka špičky: 281 mm. Šírka stredu: 234 mm. Šírka päty: 281 mm (veľkosť 146 cm). Polomer: 7,1 m. Dĺžka efektívnej hrany: 1 110 mm. Počet insertov: 8 + 8 (3 možné polohy viazania, 40 mm medzi každou polohou). Odporúčaná vzdialenosť: 480 mm.

Kedy navoskovať snowboard?

Dosky Wed'ze vychádzajú z výroby navoskované. Potom si vyžadujú pravidelnú údržbu ako všetky snowboardové dosky a ako lyže: ideálne voskovanie vždy po 5 lyžovačkách, minimálne raz za rok: buď na začiatku sezóny, aby ste začínali s veľmi dobrým sklzom, alebo na konci sezóny, aby bola skĺznica vyživovaná do hĺbky, keď vosk chráni skĺznicu celé leto.

Akú veľkosť snowboardu Gala si vybrať?

Pre univerzálne použitie volíme vo všeobecnosti snowboard o 15 až 20 cm kratší, ako je výška snowboardistu (napríklad, dievča vysoké 166 cm si môže vybrať dosku od 151 cm do 146 cm). Kratšia uľahčuje jazdu. Takisto sa odporúča pre jazdcov, ktorí majú nízku hmotnosť vzhľadom na svoju výšku. Dlhší snowboard je stabilnejší pri vysokej rýchlosti. 146 cm (40 – 70 kg) => od 1,61 m do 1,70 m, 151 cm (50 – 75 kg) => od 1,65 m do 1,75 m.

Kvalita sklzu: extrudovaná skĺznica

Skĺznice sú vyrobené z polyetylénu, ale 2 odlišnými výrobnými procesmi: extrudovaná skĺznica, s určitou hustotou polyetylénu, sintrovaná skĺznica s väčšou hustotou polyetylénu (menej dier, viac PE). Extrudovaná skĺznica poskytuje normálny sklz a dobrú dlhodobú odolnosť.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Tipy na skladovanie Na konci dňa utrite hrany, aby nezačali hrdzavieť. Uskladnenie v lete: na tmavom mieste a, ak je to možné, nechajte viazanie na doske.
Poznámka Tento výrobok je určený na snowboardovanie. Pri inom použití hrozí prekročenie technických možností výrobku. Dôrazne vám odporúčame nosiť prilbu, chrbtový chránič a ochranné šortky aby ste si naplno užili jazdu.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie