Kód : 8398102
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Vybavenie na snowboard pokročilí

Pánsky snowboard Bullwhip 300 Evo na zjazdovku a all mountain DREAMSCAPE

DREAMSCAPE
4.6/5
4.6/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 Zadarmo
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 3.99
Snowboardoví nadšenci z našich tímov vytvorili túto dosku na ľahké začiatky a rýchle pokroky na zjazdovke aj mimo nej. Snowboard s veľkou toleranciou chýb hranenia vďaka pružnej torznej tuhosti medzi chodidlami. Dobrá priľnavosť a stabilita na zjazdovke vďaka klasickému prehnutiu a drevenému jadru.

Výhody

Univerzálne použitie 70 % zjazdovka, 30 % mimo zjazdovky, 0 % park.
Ovládateľnosť Malá torzná tuhosť: veľmi ľahké oblúčiky a plynulý prechod z hrany na hranu.
Nadnášanie Klasické prehnutie, inserty posunuté o 10 mm (setback): normálne nadnášanie.
Priľnavosť Klasické prehnutie, pružná tuhosť: dobrá priľnavosť a ľahké sklzy.
Telesná prispôsobivosť 151 cm: od 1,66 do 1,73 m. 155 cm: od 1,71 do 1,77 m.
Tuhosť Flex 6/10 – drevené jadro.
Tolerancia Pružná torzná tuhosť minimalizuje chyby hranenia.
Kvalita sklzu Skĺznica z extrudovaného PE (extruded base) poskytuje normálnu kvalitu sklzu.

Technický popis

Technické parametre

Extrudovaná skĺznica. Jadro z topoľového dreva 20 mm. Počet insertov: 8 + 8 (3 možné polohy viazania, 40 mm medzi každou z nich). Setback: 10 mm.
Veľkosť 155: Šírka špičky 285 mm, stredu 246 mm a pätky 285 mm. Rádius 8,5 m. Dĺžka efektívnej hrany 1 140 mm. Odporúčaná vzdialenosť: 500 mm. Veľkosť 151: Šírka špičky 285 mm, stredu 246 mm a pätky 289 mm. Rádius 8,3 m. Dĺžka efektívnej hrany 1 104 mm.
Odporúčaný rozostup: 475 mm. Naše dosky sú od výroby navoskované. Sú pripravené na jazdenie.

Ako si vybrať veľkosť dosky Bullwhip 300 Evo?

Na univerzálne použitie volíme vo všeobecnosti snowboard o 15 až 20 cm kratší, ako je výška snowboardistu. (Napríklad človek vysoký 174 cm si môže vybrať dosku od 159 do 154 cm). Kratší snowboard je lepšie ovládateľný. Takisto sa odporúča pre jazdcov, ktorí majú nízku hmotnosť vzhľadom na svoju výšku. Dlhší snowboard je stabilnejší pri vysokej rýchlosti. 151 cm (50 – 85 kg) => od 166 cm do 173 cm. 155 cm (60 – 90 kg) => od 170 cm do 177 cm.

Slovo produktového manažéra

Ľahko ovládateľná a prístupná snowboardová doska, ktorá umožňuje skutočné zdokonaľovanie. Aby sme vám ponúkli snowboard s najlepším pomerom kvality a ceny, prepracovali sme prepravu našich snowboardov. Preto tento snowboard ponúkame bez viazania. A aby sme nemuseli obmedziť ani radosť z jazdy ani trvanlivosť dosky, ponechali sme drevené jadro.

Použitie a terén

Snowboard Bullwhip 300 Evo je ideálny na zjazdovku a akýkoľvek typ snehu. Flex 6/10 a pružná torzná tuhosť, klasické, ale len mierne výrazné prehnutie, iba mierny directional shape: je určený na uľahčenie nácviku snowboardingu. Tieto vlastnosti mu takisto poskytujú vztlak na prachovom snehu a miernu hravosť na začiatky vo freestyle. Drevené jadro vám umožňuje rozumnú jazdu na tvrdom snehu.

Snowboard Directional

Tvar dosky (alebo shape) je directional, to znamená, že doska má prednú a zadnú stranu. Doska nie je symetrická. Jej zadná časť je mierne užšia ako predná, viazania a tiež body kontaktu dosky so snehom sa nachádzajú trochu viac vzadu (setback).
Tvar Directional poskytuje lepšiu priľnavosť pri zatáčaní a lepšiu dynamiku pri vychádzaní z oblúkov.

Klasické prehnutie

Klasické prehnutie je zakrivené smerom hore medzi 2 bodmi kontaktu dosky so snehom. Vďaka pružnosti dosky pôsobí klasické prehnutie ako pružina, ktorá poskytuje priľnavosť na každom type snehu, dynamiku pri prechode z hrany na hranu a väčšiu živosť pri vychádzaní z oblúkov.

Stredný flex (6/10)

Flex je pozdĺžna tuhosť dosky medzi prednou a zadnou časťou. Flex dosky Bullwhip 300 Evo je približne 6/10, čiže tolerantný. Ide o typ flexu, ktorý je veľmi rovnomerný od špičky (nose) po pätu (tail), čo poskytuje predvídateľné správanie a bez prekvapení v oblúku. Na druhej strane, pri vysokej rýchlosti alebo na veľmi zmrznutom snehu, nedokáže táto doska udržať tak pekný carvingový oblúk.

Tolerantná a pružná torzná tuhosť

Torzná tuhosť, tvrdosť dosky v krute medzi chodidlami, je približne 4/10. Doska je teda dobre ovládateľná, s jednoduchým zatáčaním a toleruje chyby hranenia. Pružná torzná tuhosť poskytuje nohám navzájom trochu voľnosti. S trochou nadsádzky, predná noha môže byť naklonená spôsobom päta/špička, a zadná spôsobom špička/päta. Chyby hranenia sú tolerované, čo je dôležité pre začiatočníkov.

Setback 10 mm

Setback znamená, že body kontaktu snowboardu so snehom nie sú v rovnakej vzdialenosti od stredu, ale sú posunuté dozadu. Viazanie je potom takisto posunuté smerom dozadu o rovnakú vzdialenosť. Setback 10 mm: klasický posun dozadu pri doskách s tvarom directional.
Poskytuje lepšie správanie v oblúku a vztlak v prachovom snehu, pretože hmotnosť je na zadnej časti dosky, predná časť sa teda prirodzene zdvíha.

Odporúčané viazanie

S čiernym viazaním Illusion 400 budú doska + viazanie homogénne úrovňou i dizajnom.

Kedy navoskovať snowboard?

Snowboardové dosky Decathlon vychádzajú z výroby navoskované. Potom si vyžadujú pravidelnú údržbu ako všetky snowboardové dosky: ideálne voskovanie vždy po 5 lyžovačkách, minimálne raz za rok: buď na začiatku sezóny, aby ste začínali s veľmi dobrým sklzom;
alebo na konci sezóny, aby vosk chránil skĺznicu celé leto.

Kvalita sklzu: extrudovaná skĺznica

Skĺznice snowboardu sú vyrobené z polyetylénu, ale 2 odlišnými výrobnými procesmi: extrudovaná skĺznica, s určitou hustotou polyetylénu, sintrovaná skĺznica s väčšou hustotou polyetylénu (menej dier, viac PE). Extrudovaná skĺznica poskytuje normálny sklz a dobrú dlhodobú odolnosť.

Čo je to wide pri snowboardoch?

Doska Wide je širšia ako klasické dosky, aby bránila veľkým chodidlám dotyku so snehom pri príliš ostrých oblúkoch a zabránila tak pádu, alebo aby zvyšovala nadnášanie na prašane. Wide sa meria podľa šírky dosky v jej strede.
Decathlon má tieto pravidlá:
do 245 mm: úzka doska, chodidlá od 36 do 40.
Od 246 mm do 255 mm: normálna doska, chodidlá od 38 do 42.
Od 256 mm do 265 mm: MidWide, chodidlá od 41 do 44.
Od 266 mm do mm: Wide, chodidlá od 43 do 49.

0 % Park: môžem s touto doskou skákať?

Áno.
0 % Park znamená, že vlastnosti tohto snowboardu nie sú vhodné na freestyle: doska nie je krátka, nie je symetrická spredu dozadu..., všetky freestylové pohyby, otočky, skoky s pristátím opačnou stranou... sú možné, ale skutočne to nie je najlepšia doska.
Naopak, na zjazdovke a mimo zjazdovky môžete robiť akékoľvek rovné skoky.

Môže predajňa namontovať viazania na moju dosku?

Áno.

Na tejto stránke výrobku sa nachádza inštruktážne video pre montáž snowboardového viazania, ale takisto môžete požiadať vo svojej predajni, aby vám viazanie namontovali s vašimi vlastnými nastaveniami.

Zoberte so sebou svoju snowboardovú obuv kvôli nastaveniu dvoch vecí:
1. viazanie spredu dozadu, aby topánky nepresahovali viac prstami ako na päte alebo naopak.
2. aby strapy viazania boli správne prispôsobené topánkam.

Hmotnosť

151cm: 2,619 kg
155cm: 2,734 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Doska
20% sklené vlákno, 10% epoxidová živica, 70% drevo
Tipy na skladovanie Na konci dňa utrite hrany, aby nezačali hrdzavieť. Navoskujte podľa možnosti všetkých 5 otvorov. Uskladnenie v lete: na tmavom mieste a, ak je to možné, nechajte viazanie na doske.
Poznámka Tento výrobok je určený na snowboardovanie. Pri inom použití hrozí prekročenie technických možností výrobku. Dôrazne vám odporúčame nosiť prilbu, chrbtový chránič a ochranné šortky aby ste si naplno užili jazdu.

Naše záväzky

Schválil Nadšenci snowboardovania.Chcete sa aj vy podieľať na testovaní našich výrobkov? Kontaktujte nás na decathlon.com!
Testovanie výrobku Všetky výrobky Dreamscape od spoločnosti Decathlon na snowboardovanie sú testované v reálnych podmienkach, pre ktoré boli vytvorené. V snehu, zime, v akýchkoľvek podmienkach, ktoré pri snowboardovaní môžu nastať, či už v prašane, v parku alebo na zjazdovke. Vývojové tímy, produktoví manažéri, inžinieri a návrhári overujú, či účel, pre ktorý bol výrobok navrhnutý a vytvorený, dokonale zodpovedá požiadavkám pri používaní v teréne.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie