Kód : 8501474
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
VÝBAVA A DOPLNKY NA POTÁPANIE

Potápačský regulátor tlaku SCD 900 strmeň (INT) 1. membránový vyvážený stupeň SUBEA

SUBEA
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 15/08/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 17/08/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 17/08/2021 3.99
Vyvinuli sme tento vyvážený membránový regulátor tlaku vhodný na potápanie v akýchkoľvek podmienkach! Potápačský vyvážený membránový regulátor tlaku je pohodlný, ľahko sa s ním dýcha a je vyvinutý na potápanie do všetkých vôd s teplotou nad 4°C a za každých podmienok..

Výhody

Uľahčenie dýchania Vyvážený membránový 1. stupeň do vôd <10°C.
Kryt bráni nepretržitému prietoku.
Pohodlie v ústach Dvojhustotný náustok + natočené výstupy 1. stupňa + hadica Hyperflex.
Univerzálne použitie Vyvážený prvý stupeň určený do chladných vôd pod 10 °C.
Nízka hmotnosť Celková hmotnosť: 1165 gramov.

Technický popis

Vyvážený prvý stupeň na ľahšie dýchanie

Prvý stupeň potápačského regulátora tlaku SCD 900 je vyvážený membránový. Skladný a ľahký regulátor tlaku uspokojí všetky požiadavky.
Stály stredný tlak v druhom stupni udržiava tiež konštantnú výkonnosť regulátora po celú dobu potápania.
Regulátor tlaku SCD 900 je vybavený 6 prednatočenými výstupmi na dobré vyváženie pozície hadíc okolo hlavy.
Má 2 vysokotlakové výstupy (HP - 7/16'') a 4 nízkotlakové výstupy (LP – 3/8)

Regulácia prietoku a venturiho efekt

Regulátor tlaku SCD 900 je vybavený dvomi nastaveniami v druhom stupni.
Na prvé nastavenie slúži vrúbkované koliesko dive/pre dive, ktoré zabraňuje nepretržitému prietoku, najmä pri ponore.
Na druhé nastavenie slúži vrúbkované koliesko na nastavenie prietoku. Otáčanie kolieska pôsobí na pružinu nastavenia druhého stupňa a umožňuje tak znížiť alebo zvýšiť námahu pri nadychovaní počas potápania.

Druhý stupeň a uľahčené dýchanie

Druhá fáza ventilu musí previesť prirodzené dýchanie na mechanické. Veľmi kvalitný ventil značným spôsobom znižuje stres, prispieva k bezpečnosti potápača a bez nadmernej námahy mu ľahšie a v dostatočných množstvách privádza vzduch. Hydrodynamické otvory na kryte uľahčujú vdychovanie. Exkluzívny dizajn krytu tiež zabraňuje nepretržitému prívodu dýchacej zmesi.

Vydychovanie: lepšia viditeľnosť a menej hluku

Pri výdychu odvádzajú ergonomické deflektory prúd vzduchových bublín z líc, aby hluk nerušil potápača a vzduchové bubliny nevychádzali pred maskou. Viac pohodlia a väčšia radosť z potápania!

Regulátory tlaku Subea: jedinečný tvarovaný náustok!

Špeciálny tvar nástavca uľahčuje jeho držanie v ústach. Plutvičky na strane podnebia, podpera jazyka, rôzne hustoty a hrúbky materiálu (jednotná alebo rôzna hustota) a počíta sa aj s uhlom zavretia sánky. Nástavec ventilu SCD 900 má rovnomernú hustotu, preto je časť, ktorá sa dotýka ďasien ohybnejšia a menej ich dráždi.

Certifikácia regulátorov tlaku

Regulátor tlaku je certifikovaný podľa normy EN250:2014. Testy vykonala spoločnosť RINA v talianskom Janove (certifikovaná organizácia č. 0474). Testy sa vykonávajú na prístroji, ktorý simuluje dýchanie potápača. Pri testoch sa simuluje tlak v hĺbke 50 m s pľúcnou ventiláciou vzduchu 2,5 litra (nádych/výdych), minútovou ventiláciou pľúc 62,5 litrov/minútu, teda pri 25 cykloch nádychu a výdychu za minútu, a pri teplote 10 °C alebo 4 °C pri potápaní v chladných vodách.

Pohyblivá hmotnosť a dĺžka

Hmotnosť prvého stupňa: 795 g.
Hmotnosť druhého stupňa: 250 g.
Hmotnosť hadice: 120 g. Celková hmotnosť: 1 165 g.
Dĺžka hadice: 75 cm. Hadica je vyrobená z termoplastického polyuretánu (TPU) a antibakteriálneho polyéteru.
Vonkajšia povrchová úprava: pružnosť a odolnosť. Umožňuje väčšiu flexiu než klasické gumové hadice. Tým sa znižuje tlak vyvíjaný regulátorom tlaku na ústa.

Správna údržba

Pri čistení a premazávaní regulátora tlaku nepoužívajte rozpúšťadlá ani výrobky na uhľovodíkovej báze. Nepoužívajte aerosólové spreje, pretože môžu poškodiť plastové súčiastky.

Revízia regulátora tlaku

Spoločnosť SUBEA odporúča vykonať každé dva roky technickú prehliadku vášho regulátora tlaku, ako aj vizuálnu kontrolu najmenej jedenkrát do roka. Tieto dve kontroly musí vykonať autorizovaný servis SUBEA. Zároveň odporúčame kontrolu po každej náročnejšej sezóne (viac než 100 potopení) alebo po dlhšom nepoužívaní. https://support.decathlon.fr/plongee-fr-tp_20687.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Konštrukcia
100% mosadz
Podvozok
21% živica, 15% polyuretán, 50% polyamid 6.6, 10% nehrdzavejúca oceľ, 4% mosadz
Ventil
100% silikón
Tipy na skladovanie Potápačský výstroj je potrebné skladovať mimo zdrojov produkujúcich ozón. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu zdrojov tepla a priameho slnečného svetla.
Obmedzenie v používaní Potápanie vyžaduje autorizovaný certifikát kontroly.
inštrukcie Viac informácií o tomto výrobku nájdete v návode

Naše záväzky

Schválil Všetky regulátory tlaku SUBEA na potápanie boli vyvinuté vďaka používateľským a praktickým testom (Statická, dynamická a biomechanická analýza), ktoré vyhotovil DAN Europe* ako nezávislý špecialista a konzultant.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je nezisková medzinárodná lekárska a výskumná organizácia zameraná na bezpečnosť a ochranu potápačov.
Testovanie výrobku Naším odborným partnerom je Planet Ocean (5-hviezdičkové potápačské centrum PADI) vo Water Sports Center by Decathlon vo francúzskom Hendaye. Centrum používa potápačský materiál Subea počas celého roka. Tím inštruktorov sa podieľa na náročnom vývoji potápačských výrobkov Subea od samotného návrhu s tímom Subea (vedúci výroby, dizajnéri a inžinieri), cez prototypové skúšky až po dlhodobé skúšky na opotrebovanie výrobkov v spolupráci s potápačmi od začiatočníkov až po skúsených inštruktorov.
Záruka Životnosť: 10 rokov.

Vaše hodnotenie

Naše služby

REGULÁTOR TLAKU SCD 900 STRMEŇ
ÚDRŽBA A OPRAVY
NÁHRADNÉ DIELY