Od 27.11 sú naše predajne otvorené pre NÁKUP OBUVI a zároveň slúžia ako VÝDAJNÉ MIESTA online objednávok.
Kód : 8488907
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
RAKETY DOSPELÍ SKÚSENÍ

Tenisová raketa TR900 čierno-červená ARTENGO

ARTENGO
4.7/5
4.7/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
Naši návrhári vytvorili túto raketu pre skúsených hráčov a hráčky tenisu, ktorí hľadajú razantnosť a ovládateľnosť. Raketa TR900, ľahšia ako raketa TR990 Pro, poskytuje razantnosť vďaka vynikajúcemu kompromisu medzi silou úderu a ovládateľnosťou. Technológia Soft Feel prináša pohodlie pri úderoch.
Decathlon kuriér

Výhody

Razancia Okrúhla hlava (645 cm2) vám poskytne väčšiu razanciu úderu.
Ovládateľnosť Vďaka neutrálnemu vyváženiu (32,5 cm).
Obmedzenie vibrácií Koncepcia „Soft Feel“ jej zaručuje optimálne pohodlie.
Technické údery Vďaka ploche výpletu 16/19 a technológii Spin Concept.
Presnosť Materiál z vysoko modulovaného uhlíka „HMC“ jej zaručuje vynikajúcu kontrolu.
Detail výrobku

Technický popis

Hmotnosť (raketa bez výpletu)

285 gramov. Hmotnosť: V skutočnosti sa hmotnosť meria v gramoch. Tak ako vyváženie a dĺžka, aj hmotnosť ovplyvňuje zotrvačnosť rakety, a teda jej ovládateľnosť, stabilitu a schopnosť prenášať energiu na loptičku (razantnosť). Čím je raketa ťažšia, tým viac energie dokáže na loptičku preniesť, ale tým menej je pravdepodobné, že bude ovládateľná. Naopak, čím je ľahšia, tým je ovládateľnejšia, ale na loptičku sa prenáša menej energie.

Vyváženie (raketa bez výpletu)

32,5 cm. Vyváženie: Je to bod vyváženia rakety, ktorý sa meria v centimetroch od spodnej časti rakety (rukoväte). Čím vyššia je táto hodnota (vyváženie do hlavy), tým je raketa razantnejšia a stabilnejšia, ale tým menej je ovládateľná. Naopak, čím je táto hodnota (vyváženie do rukoväte) nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale pri náraze je menej razantná a stabilná.

Plocha výpletu

645 cm². Plocha výpletu: Je to plocha v cm² výpletu rakety. Má vplyv na pocit tolerancie a razantnosti rakety. Čím je výplet väčší, tým je raketa razantnejšia, ale tým menší je pocit kontroly. Naopak, čím je výplet menší, tým je raketa viac pod kontrolou, ale tým menej je razantná a tolerantná.

Tuhosť

70 Ra. Ra: Definuje tuhosť rakety, teda jej vlastnosť deformovať sa pri dopade loptičky. Čím je raketa tuhšia (t. j. čím vyššia je hodnota Ra), tým menej sa pri náraze deformuje. Energia rakety stratená pri dopade loptičky sa tak minimalizuje a vracia sa späť do loptičky prostredníctvom výpletu. Zvykne sa teda tvrdiť, že čím je raketa tuhšia, tým je razantnejšia.

Švihová hmotnosť (raketa bez výpletu)

SW = 265. Švihová hmotnosť (Swingweight v angličtine): Primárne charakterizuje ovládateľnosť rakety a jej schopnosť prenášať energiu na loptičku (razancia). Čím je hodnota švihovej hmotnosti vyššia, tým sa raketa ťažšie ovláda, ale má lepšiu razantnosť. Naopak, čím vyššia je švihová hmotnosť nižšia, tým je raketa ovládateľnejšia, ale menej razantná. Je do veľkej miery výsledkom hmotnosti, vyváženia a dĺžky rakety.

Rozmery výpletu

16 × 19. Rozmery výpletu: je to počet zvislých strún × počet vodorovných strún. Čím viac strún má výplet, tým viac je „uzavretý“. Čím má menej strún, tým viac je „otvorený“. Čím uzavretejší je výplet, tým môžete cítiť viac kontroly, ale menej razantnosti alebo rotácií. Naopak, čím otvorenejší je výplet, tým môžete cítiť viac razantnosti a rotácií, ale menej kontroly.

Dĺžka

68,5 cm. Dĺžka: To je dĺžka rakety od spodnej časti rukoväte po hornú časť výpletu. Meria sa v centimetroch. Čím je raketa dlhšia, tým je razantnejšia, ale menej ovládateľná. Naopak, čím je raketa kratšia, tým je ovládateľnejšia, ale menej razantná.

Technológia Spin Concept

Technológia „Spin concept“ na očkách rakety zvyšuje elastickosť strún pri odpale loptičky, a teda aj jej rotáciu.

Technológia „Soft feel“

Technológia rakety „Soft feel“ z balzového dreva zaručuje optimálne pohodlie pri dopade.

HMC

Vysokokvalitný grafit High Modulus Carbon spevňuje raketu.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Rám rakety
55% karbónové vlákno, 45% epoxidová živica
Racket handle
100% polyuretán
Grip 1
100% polyuretán
Bumper Grommet
100% polyamid 11
Racket String
100% polyetyléntereftalát
Racket end cap
100% polyamid 11
Tipy na skladovanie Vyhýbajte sa prudkým zmenám teploty.

Naše záväzky

Schválil Steve Darcis (č. 38 v ATP v dvojhre zo dňa 22/05/2017).
Testovanie výrobku Naše rakety prešli testami v laboratóriu aj na kurte.
Výrobok bol testovaný niekoľko hodín našimi inžiniermi a v spolupráci s technickými partnermi a licencovanými klubovými hráčmi.
Na vývoji tejto rakety sa podieľal Steve Darcis (č. 38 v ATP v dvojhre zo dňa 22/05/2017), Oliver Marach (č. 2 v ATP v štvorhre zo dňa 28/05/2018), Nicolas Escudé (č. 17 v ATP), všetci technickí partneri Artengo, ako aj množstvo ďalších vrcholových hráčov.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie