Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.
Kód : 8602679
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
Jazdecké prilby

Jazdecká prilba 520 čierna lesklá FOUGANZA

FOUGANZA
4.7/5
4.7/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
Vytvorili sme túto pohodlnú a odolnú prilbu na ochranu v prípade pádu pri akejkoľvek obľúbenej disciplíne. Hľadáte nejakú pohodlnú prilbu? Táto prilba je vďaka ergonomickému zapínaniu taká pohodlná, že úplne zabudnete, že ju máte na hlave. Vnútornú vložku prilby možno vybrať, vyprať a vymeniť.

Výhody

Ochrana proti nárazom Odolná prilba, testovaná a certifikovaná v súlade s normou EN1384:2017.
Pohodlie Pohodlné popruhy a pena na zníženie počtu tlakových bodov.
Odvetrávanie Zachovajte si chladnú hlavu vďaka funkčnému a optimálnemu vetraciemu systému.
Držanie na tele Prepracovaný upínací systém zaručuje dobré držanie prilby na hlave.

Technický popis

Norma

Prilba certifikovaná v súlade s normou EN1384:2017.

Veľkosť

Od 53 do 61.

Ľahkosť

520 g (veľkosť 57).

Ochrana

Hlavným poslaním prilby je chrániť hlavu používateľa. Model 520 sme opakovane testovali v náročných podmienkach v našich ateliéroch. Prilba má škrupinu z polykarbonátu a ABS, ktorá pohltí časť energie pri náraze v dôsledku čiastočnej deformácie škrupiny a/alebo ochranného materiálu. V prípade pádu prilbu vymeňte: jej deformácie nie sú vždy viditeľné voľným okom, často sa nachádzajú vnútri prilby.

Pohodlie

Pre našich návrhárov to bola jedna z výziev: ponúknuť vám prilbu, ktorá bude odolná, pevná, ľahká a mimoriadne pohodlná. Tím Fouganzy, aby dosiahol tento cieľ, vyvinul nový ergonomický systém zapínania, ktorý dokonale sedí pod bradou jazdca. Je z polyesteru, mäkkého a jemného materiálu a ponúka dokonalý komfort. Vnútorná výstelka je odnímateľná, dá sa prať a na prilbu je pripevnená pomocou suchých zipsov. Jej penová hmota je rozložená tak, aby znižovala tlaky na hlavu jazdca.

Optimálne vetranie

Vieme, že jazdec na koni ani na poníkovi sa väčšinou príliš nešetrí. Preto má veľká časť prilby 520 dômyselný systém vetrania, ktorý bráni teplotným šokom a výborne odvádza pot. Prúdenie vzduchu a optimálne vetranie zaisťuje 27 vetracích otvorov umiestnených navrchu v prednej časti prilby, ale aj vetracie kanáliky, ktoré sa nachádzajú vnútri prilby pod škrupinou. Vzduch sa dostáva do prilby spredu a odvádza sa vrchom. Už sa vám nestane, aby ste mali na konci jazdy mokré vlasy pod prilbou.

Pevnosť

Prilba, ktorá pevne nesedí na hlave a pohybuje sa, nemôže správne plniť svoje poslanie ochrany hlavy. Zapínacie popruhy prilby 520 boli s cieľom, aby prilba zaistila čo najlepšiu pevnosť, kompletne prepracované. Po mnohých testoch vytvorili naši návrhári ergonomický systém zapínania, ktoré netlačí a vedie od krku jazdca pod bradu. Postroj sa dokonale prispôsobí tvaru hlavy jazdca a pritom mu nebráni v pohyboch. Zaisťuje vynikajúce držanie prilby. Poslanie bolo splnené.

Ako si vybrať prilbu

Naša prilba 520 je v predaji v rôznych veľkostiach, od 53 do 61. Predajne Decathlon, ktoré majú veľmi rozsiahly sortiment, nemusia mať vašu veľkosť: pozrite si preto našu internetovú stránku, kde si ju môžete objednať! Pred výberom prilby na ochranu hlavy si najskôr zmerajte obvod hlavy a výrobok vyskúšajte. Vaša pokrývka hlavy musí dokonale sedieť na svojom mieste. Preto pre deti nikdy nekupujte príliš veľkú prilbu s úmyslom, že detičky vyrastú.

Praktickosť

Husté vlasy nie sú príliš praktické pri jazde na koni a mnohé ženy si ich nechcú nechať rozpustené, keď sú v sedle pri tréningu alebo na prechádzke. Naša prilba 520 má pre ne pripravenú radu: keďže jeden z popruhov vedie od zátylku, majú naše dlhovlasé krásavice možnosť zasunúť svoj vrkoč do voľného priestoru medzi škrupinu a popruh na zátylku, kde bude dobre držať. Mysleli sme na ne.

Výstelka, ktorú môžete prať aj vymeniť

Prilba 520 má vnútornú vložku zloženú z peny a sieťoviny (priedušnej tkaniny) a ponúka naozaj veľké pohodlie. Táto vnútorná výstelka, ktorá je upevnená pomocou zapínania na suché zipsy, je odnímateľná a môže sa prať ručne v studenej vode. Ak vaša prilba nebola poškodená, môžete v prípade potreby bez problému vymeniť iba jej vnútornú výstelku. Získate tak úplne novú výstelku, pohodlnú a nedotknutú, a to bez to, aby ste museli investovať do celej ochrannej prilby.

Jednoduchá údržba

V rámci údržby čistite vonkajšiu časť vašej prilby pomocou handričky.
Odporúčame vám, aby ste radšej (alebo ešte lepšie v žiadnom prípade) nepoužívali rozpúšťadlá alebo iné agresívne prostriedky, ktoré by mohli zhoršiť účinnosť prilby a zničiť ju. Odoberateľný vnútornú vložku možno prať v práčke na 30 °C.
Malý úložný a prepravný textilný vak ju ochráni pred špinou, poškriabaním a svetlom.

Starostlivo upravený vzhľad

Prilba 520 je k dispozícii vo viacerých modeloch. Vyberte si podľa vlastnej predstavy a potreby. Prilba lakovaná či semišová, rôzne zdobené modely, rozhodnite sa pre prilbu podľa svojich priorít. Niektorí dajú prednosť čistým líniám klasickej jednofarebnej verzie, iní si vyberú dvojfarebnú verziu. Čo sa týka štrasových ozdôb z kamienkov, budú sa páčiť hlavne milovníkom drezúry.

Nastavenie prilby

Z dôvodu maximálnej ochrany musí byť prilba upevnená na hlave tesne, ale pritom nesmie nikde tlačiť. Keď sú popruhy a koliesko vzadu správne utiahnuté, prilba sa nesmie kĺzať z hlavy dopredu, dozadu ani nabok, a to ani počas jazdy.
Upínacie popruhy prilby musia prechádzať pod bradou na krku a nie na úrovni brady. Prilba musí na hlave pevne a nehybne držať, ale nie škrtiť.

Tlmenie nárazov

Prilba bola vytvorená tak, aby pri náraze pohltila časť energie vďaka čiastočnej deformácii prilby a/alebo ochrannej výplne.

Prilba znižuje riziko závažných poranení hlavy. Ochrana, ktorú zaisťuje prilba, závisí od okolností nehody. Nosenie prilby nemôže vždy zabrániť smrti alebo dlhodobému zdravotnému postihnutiu osoby.

Pokyny na používanie

Vieme, že ste nedočkaví a chcete rýchlo prilbu vyskúšať, ale pred prvým použitím si pre vašu bezpečnosť pozorne prečítajte návod.
Prilba sa nesmie používať na iné účely než na jazdecký šport. Nesmie sa používať na motoristické, ľadové, letecké športy. Ak ste sa rozhodli, že začnete so štvorbobom, Formulou 1 alebo rogalom, táto prilba, bohužiaľ, nie je pre vás tá pravá. Odporúčame vybrať si vhodnejšie ochrany.

Životnosť

Odporúčame vám vymeniť prilbu po 5 rokoch od dátumu výroby (uvedeného na štítku vnútri prilby), a to aj v prípade, že nebola nikdy poškodená a skladovali ste ju vo vhodných podmienkach.

Poškodenie nemusí byť viditeľné, preto je po každom náraze nutné vyhodiť prilbu a nahradiť ju novou.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Shell
40% polykarbonát, 60% akrylonitril butadién styrén
Hlavná podšívka
100% expandovaný polystyrén
Popruh
100% polyamid
Pracky
100% polyoxymetylén
Tipy na skladovanie Nechávajte mimo dosahu tepelných zdrojov, ako je kúrenie alebo slnko na zadnom okne v aute. Zabránite tak poškodeniu ochranných funkcií polystyrénovej výstelky.
Obmedzenie v používaní Používanie na koni. Po páde treba prilbu vždy vymeniť.

Naše záväzky

Schválil Autorizovaný výrobca č. 2008, Dolomiticert s.c.ar.l.
Testovanie výrobku Výrobok bol testovaný v nezávislom laboratóriu v súlade s platnými predpismi.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie