Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.
Kód : 8548823
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
VÝBAVA A DOPLNKY NA POTÁPANIE

Potápačský octopus SCD 900 s dive/predive a nastavovacím kolieskom prietoku SUBEA

SUBEA
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 04/11/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 04/11/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 04/11/2021 3.99
Vytvorili sme potápačský octopus s nastavovacím kolieskom a systémom dive/predive. Ideálny pre skúsených potápačov. Potápačský octopus so záklopkou s nastavovacím kolieskom na prispôsobenie námahy dýchania počas ponoru a systémom dive/predive, ktorý bráni neustálemu prietoku pri vložení do vody.

Výhody

Uľahčenie dýchania Nastavenie prietoku a dive/predive. Ergonomický kryt bráni stálemu prietoku.
Pohodlie v ústach Exkluzívny anatomický náustok vyvinutý v spolupráci s ortodontistami.
Dobrá viditeľnosť Veľmi pružná, žltá fluorescenčná hadica, dlhá jeden meter (1 m).

Technický popis

Regulácia prietoku a venturiho efekt

Octopus SCD 900 obsahuje dve nastavenia na druhom stupni.
Prvým je koliesko dive/predive, ktoré bráni neustálemu prietoku, predovšetkým pri vložení do vody.
Druhým je nastavovacie koliesko prietoku. Jeho manipuláciou sa pôsobí na nastavovaciu pružinu druhého stupňa a umožňuje tak znížiť alebo zvýšiť námahu dýchania počas potápania.

Druhý stupeň a uľahčené dýchanie

Druhá fáza ventilu musí previesť prirodzené dýchanie na mechanické. Veľmi kvalitný ventil značným spôsobom znižuje stres, prispieva k bezpečnosti potápača a bez nadmernej námahy mu ľahšie a v dostatočných množstvách privádza vzduch. Hydrodynamické otvory na kryte uľahčujú vdychovanie. Exkluzívny dizajn krytu tiež zabraňuje nepretržitému prívodu dýchacej zmesi.

Vydychovanie: lepšia viditeľnosť a menej hluku

Pri výdychu odvádzajú ergonomické deflektory prúd vzduchových bublín z líc, aby hluk nerušil potápača a vzduchové bubliny nevychádzali pred maskou. Viac pohodlia a väčšia radosť z potápania!

Certifikácia regulátorov tlaku

Regulátor tlaku je certifikovaný podľa normy EN250:2014. Testy vykonala spoločnosť RINA v talianskom Janove (certifikovaná organizácia č. 0474). Testy sa vykonávajú na prístroji, ktorý simuluje dýchanie potápača. Pri testoch sa simuluje tlak v hĺbke 50 m s pľúcnou ventiláciou vzduchu 2,5 litra (nádych/výdych), minútovou ventiláciou pľúc 62,5 litrov/minútu, teda pri 25 cykloch nádychu a výdychu za minútu, a pri teplote 10 °C alebo 4 °C pri potápaní v chladných vodách.

Regulátory tlaku Subea: patentovaný anatomicky tvarovaný náustok!

Špeciálny tvar nástavca uľahčuje jeho držanie v ústach. Plutvičky na strane podnebia, podpera jazyka, rôzne hustoty a hrúbky materiálu (jednotná alebo rôzna hustota) a počíta sa aj s uhlom zavretia sánky. Nástavec ventilu SCD 900 má rovnomernú hustotu, preto je časť, ktorá sa dotýka ďasien ohybnejšia a menej ich dráždi.

Pohyblivá hmotnosť a dĺžka

Hmotnosť automatiky s hadicou: 370 g.
Dĺžka hadice: 100 cm. Hadica je vyrobená z termoplastického polyuretánu (TPU) a antibakteriálneho polyéteru. Vonkajšia povrchová úprava: pružnosť a odolnosť. Umožňuje väčšiu flexiu než klasické gumové hadice. Tým sa znižuje tlak vyvíjaný regulátorom tlaku na ústa. Upevňuje sa na vývod so stredným tlakom (LP – 3/8).

Správna údržba

Pri čistení a premazávaní regulátora tlaku nepoužívajte rozpúšťadlá ani výrobky na uhľovodíkovej báze. Nepoužívajte aerosólové spreje, pretože môžu poškodiť plastové súčiastky.

Revízia regulátora tlaku

Spoločnosť SUBEA odporúča vykonať každé dva roky technickú prehliadku vášho regulátora tlaku, ako aj vizuálnu kontrolu najmenej jedenkrát do roka. Tieto dve kontroly musí vykonať autorizovaný servis SUBEA. Zároveň odporúčame kontrolu po každej náročnejšej sezóne (viac než 100 potopení) alebo po dlhšom nepoužívaní. https://support.decathlon.fr/plongee-fr-tp_20687.

Hmotnosť

0,37 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Podvozok
5% silikón, 75% polyamid 6.6, 5% oceľ, 15% mosadz
Tipy na skladovanie Potápačský výstroj je potrebné skladovať mimo zdrojov produkujúcich ozón. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu zdrojov tepla a priameho slnečného svetla.
Obmedzenie v používaní Potápanie vyžaduje autorizovaný certifikát kontroly.
inštrukcie Viac informácií o tomto výrobku nájdete v návode

Naše záväzky

Schválil Všetky regulátory tlaku SUBEA na potápanie boli vyvinuté vďaka používateľským a praktickým testom (Statická, dynamická a biomechanická analýza), ktoré vyhotovil DAN Europe* ako nezávislý špecialista a konzultant.
*DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je nezisková medzinárodná lekárska a výskumná organizácia zameraná na bezpečnosť a ochranu potápačov.
Testovanie výrobku Naším odborným partnerom je Planet Ocean (5-hviezdičkové potápačské centrum PADI) vo Water Sports Center by Decathlon vo francúzskom Hendaye. Centrum používa potápačský materiál Subea počas celého roka. Tím inštruktorov sa podieľa na náročnom vývoji potápačských výrobkov Subea od samotného návrhu s tímom Subea (vedúci výroby, dizajnéri a inžinieri), cez prototypové skúšky až po dlhodobé skúšky na opotrebovanie výrobkov v spolupráci s potápačmi od začiatočníkov až po skúsených inštruktorov.
Záruka Životnosť: 10 rokov.

Vaše hodnotenie

Naše služby

POTÁPAČSKÝ OCTOPUS SCD 900
ÚDRŽBA A OPRAVY
NÁHRADNÉ DIELY