Naše predajne sú otvorené pre všetkých v režime základ.
Kód : 8501440
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
DETSKÉ ŠPORTOVÉ POMÔCKY

Penová dlaždica na cvičenie pre najmenších modrá DOMYOS

DOMYOS
4.2/5
4.2/5

Farba : Modrá / ŠEDÁ

DECATHLON.SK
Penové dlaždice v predaji po kuse, z ktorých poskladáte pre vaše dieťa podložku na hranie. Vďaka dlaždiciam v tvare puzzle si môžete tvar podložky meniť podľa chuti.

Výhody

Rozvoj psychomotoriky Poskladajte dlaždice a vytvorte vášmu dieťaťu pohodlné miesto na hranie.
Tlmenie Materiál tlmí nárazy. Hustota: 60 kg/m³, Hrúbka: 14 mm.
Skladnosť Vďaka malým rozmerom sa jednoducho skladuje: 33 × 33 cm.
Protišmykové vlastnosti Spodná časť je protišmyková.

Technický popis

Etapy nadobudnutia dynamickej rovnováhy

Pred 4. rokom života sa dieťa učí viesť telo v danom smere a postupne posúvať chodidlá jedno vedľa druhého. V 4 rokoch dokáže dieťa klásť jedno chodidlo pred druhé a striedať ich na opore s minimálnou šírkou chodila a pol. V 6 rokoch dokáže dieťa klásť jedno chodidlo pred druhé pätou/špičkou na opore s minimálnou šírkou jeho chodidla.

Psychomotorický vývoj

Psychomotorický vývoj dieťaťa sa opiera o genetické, motorické a psychické základy. Produkt môže ovplyvniť psychomotorický vývoj dieťaťa v pohybovej oblasti. Táto oblasť zahŕňa viacero javov: telesnú schému, dynamickú koordináciu, rovnováhu, optické a hmatové vnímanie, jemnú motoriku, časovú a priestorovú orientáciu.

Telesná schéma

Telesná schéma je vedomie dieťaťa o jeho tele, ktoré mu umožňuje osvojiť si a cibriť gestá, všeobecne ide o uvedomovanie si seba. Toto vedomie sa buduje najprv pomocou pocitov a konania, neskôr môže byť vyjadrené a vypovedané (kresba snehuliaka). Čím viac dieťa koná, tým viac si cibrí telesnú schému a naopak.

Optická a hmatová koordinácia

Optická a hmatová koordinácia zahŕňa činnosti, ktoré umožňujú dieťaťu cieliť jednou časťou alebo celým telom. U najmladších detí je to sledovanie trajektórie, následne mierenie najprv veľkými predmetmi na veľké ciele pomocou rúk a nôh, postupne so stále menšími predmetmi na menšie ciele, až po osvojenie si jemného používania prstov, napríklad pri brnkaní na klavíri, navliekaní korálok a písaní.

Časovo-priestorové vnímanie

Časovo-priestorové vnímanie zahŕňa orientáciu dieťaťa v čase (pred/po, rytmická aktivita, deň/noc, ročné obdobie atď.) a v priestore (pred/za, nad/pod, vpravo/vľavo atď.).

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Pena
90% polyetylén, 10% EVA (etylénvinylacetát)

Naše záväzky

Testovanie výrobku Často sa nás pýtate na bezpečnosť produktov určených pre našich najmenších športovcov, predovšetkým na obsah toxických látok. Naše produkty zodpovedajú právnym požiadavkám, predpisom a normám, ktoré sa vzťahujú na výrobu detských hračiek. Pravidelne produkty testujeme v externom akreditovanom laboratóriu, aby sme mali istotu, že nepredstavujú žiadne riziko pre zdravie našich najmenších (formamid, bisfenol A, ftaláty...).
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie