Kód : 960413
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OCHRANA PRED SLNKOM MUŽI

Pánske tričko 500 na surfovanie s ochranou proti UV žiareniu s kapucňou čierne OLAIAN

OLAIAN
4/5
4/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
Náš návrhársky tím navrhol toto tričko s ochranou pred UV obzvlášť vhodné na surfovanie v teplej vode v trvaní viac ako 2 hodiny. Tričko proti UV žiareniu s dlhými rukávmi chráni pred slnkom aj vo vode a obmedzuje podráždenie pri kontakte s doskou. Nastaviteľná kapucňa zakryje hlavu a krk.

Výhody

Ochrana pred slnkom Textília UPF 50+. Chráni pred slnkom aj mokrá. Odráža minimálne 95 % UV.
Menšie podráždenie pokožky Priliehavý strih a diely bez švov v podpazuší. Surfovania dlhšie ako 2 hodiny.
Stabilita Sťahovacia šnúrka a pútko naspodku trička dobre držia vo vlnách.
Jednoduchá údržba Na materiál topu sa nechytajú zrnká piesku.

Technický popis

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (1. časť)

Všetky naše tričká s ochranou proti UV žiareniu sú UPF50+, teda majú maximálnu úroveň ochrany proti slnku. Výber sa riadi dĺžkou rukávov, potom závisí od typu namáhania pri športovaní. Najväčšie namáhanie je pri surfovaní, preto sme sa rozhodli vytvoriť náš produktový rad s prioritou na surfovanie. Na surfovanie si vyberajte podľa dĺžky trvania aktivity: 1 hodina, 2 hodiny alebo 3 hodiny.

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (2. časť: podľa dĺžky športovania)

1 hodina: Príležitostné používanie. Môžete si vybrať široký strih (prioritou je ľahké obliekanie a pohodlie za sucha) alebo priliehavý strih (prioritou je pohodlie za mokra). Pracka na pripojenie k šortkám poskytuje výrobku stabilitu.
2 hodiny: Pravidelné športovanie. Pohodlie, keď je tričko mokré, je vyššie vďaka bezšvovým pásom pod pazuchami a sťahovacej šnúrke, ktorá ešte zvyšuje stabilitu.
3 hodiny: Intenzívne športovanie. Zvýšenie tepelnej izolácie umožňuje dlhší pobyt vo vode.

Chráni pred UV aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnkom. Odev je vhodný na kúpanie, vodné a boardové športy. Pohlcovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Pozor. Elastan nachádzajúci sa vo vláknach sa môže v chlórovanej vode zničiť.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Pre ochranu zodpovedajúcu normám musí látka blokovať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odfiltruje minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Nedráždi pokožku

Toto tričko chráni pred podráždením kože a odreninami od surfu alebo bodyboardu. Výrobok je možné nosiť pod neoprénom, a chrániť tak pokožku pred podráždením, najmä v oblasti krku a pod pazuchami. Vytvorili sme diely bez švov v podpazuší, aby sme obmedzili podráždenie spôsobené pohybmi pri pádlovaní. Máme schválené testy, ktoré ukázali, že po 2 hodinách vo vode došlo k výraznému obmedzeniu podráždenia.

Systém upevnenia a držania vo vlnách

Toto tričko Olaian s ochranou proti UV má na bokoch sťahovaciu šnúrku. Top sa tak dá stiahnuť, aby dobre držal na tele. Okrem toho sa dá tričko prichytiť k šortkám šnúrkou, aby sa vo vode nevyhrnulo. Kapucňa má exkluzívny systém nastavenia, ktorý ju umožňuje prispôsobiť každému, aby sa vo vlnách nepohybovala. Vďaka tomu si udržíte zorné pole.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vzduchu pri používaní tohto trička s UV je 22 °C. Vyššia alebo nižšia teplota vzduchu než odporúčaná má vplyv na jeho používanie. Naše teplé modely (vhodné na dlhšiu dobu ako 2 h) sú vyrobené buď z fleecu, alebo z neoprénu, prípadne z obidvoch materiálov. Vietor môže mať nepriaznivý dopad, keď jeho rýchlosť prekročí 15 km/h: v tomto prípade si vyberte radšej model z neoprénu.

Tričko proti UV žiareniu na vodné športy

Naše tričká s ochranou proti UV sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania tých najnáročnejších surfistov.
Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď toto tričko umožňuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať v úvahu. Hoci budete nosiť toto tričko s ochranou proti UV, odporúčame vám, aby ste používali ďalšie ochranné prostriedky: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, pravidelne pite atď.

Ochrana pred slnkom na surfe

https://www.olaian.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-tp_3890.

Čo je značka Olaian?

OLAIAN, ZNAČKA SPOLOČNOSTI DECATHLON PRE SURFOVANIE.
Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie. V našich návrhárskych oddeleniach, ktoré nazývame „nohy vo vode“, môžeme za jeden deň navrhnúť tričko s UV ochranou, potom ho otestovať priamo v mori v reálnych podmienkach používania.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
85% polyester, 15% elastan
Vrecko
81% polyamid, 19% elastan
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Obmedzenie v používaní Voda > 22 °C. Chráni pred slnkom aj mokré. Filtruje 95 % UV.

Naše záväzky

Schválil Materiály chrániace pred slnečným žiarením testujeme v laboratóriách. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré prebiehajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi (pri aktivite, na ktorú je výrobok určený).
Testovanie výrobku Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sú testované v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie