Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.
Kód : 8544518
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
KRÁTKY NEOPRÉN NA BOARDOVÉ ŠPORTY

Pánsky neoprénový top na surf 900 1,5 mm čierny OLAIAN

OLAIAN
4.3/5
4.3/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 28/10/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 28/10/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 28/10/2021 3.99
Náš tím vyvinul neoprénový top špeciálne určený na surfing a bodyboarding v teplých vodách s teplotou od 22 do 25 °C v trvaní viac ako 2 hodiny. Neoprénový top zaisťuje väčšiu hrejivosť a obmedzuje podráždenie pri kontakte s doskou. Neoprén zaisťuje väčšiu hrejivosť aj vo vetre.
Decathlon kuriér

Výhody

Voľnosť pohybu Veľmi pružný neoprén. Pružné švy. Ergonomický strih uľahčuje veslovanie rukami.
Menšie podráždenie pokožky Priliehavý strih a bezšvové diely pod pazuchami. Na až 3-hodinové športovanie.
Drží na tele aj vo vlnách Zips a pútko v dolnej časti topu zaručujú dobré držanie.
Jednoduché obliekanie Zips na chrbte na ľahšie obliekanie a vyzliekanie.

Technický popis

Ako si vybrať správnu kombinézu? (1. časť)

Prvým kritériom výberu kombinézy na surfovanie je teplota vody. Teplota vody sa mení podľa miesta a obdobia. Pravidelne preto kontrolujte, či teplota vody vo vašej surferskej lokalite zodpovedá odporúčanému rozsahu teplôt vody: Teplá voda viac ako 20 °C. Vlažná voda od 17 do 22 °C. Studená voda od 12 do 17 °C. Veľmi studená voda od 7 do 12 °C. Teplotu vody vo vašej surferskej lokalite môžete zistiť na stránke seatemperature.org.

Ako si vybrať správnu kombinézu? (2. časť)

Druhým kritériom je dĺžka surfovania. Ak surfujete kratšie ako jednu hodinu, sú pre vás vhodné modely 100. Ak vo vode strávite do 2 hodín, vyberte si modely 500 a do 3 hodín modely 900. Modely 500 sú oproti modelom 100 hrejivejšie (a viac vodotesné), lepšie zabraňujú únave (poskytujú väčšiu voľnosť pohybu) a obmedzujú podráždenie pokožky. To isté platí pre modely 900 v porovnaní s modelmi 500.
Poznámka: modely 900 sa ľahko obliekajú.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vzduchu pri používaní tohto trička s UV je 22 °C. Maximálna doba aktivity: 3 hodiny.
Top je na prednej strane a na chrbte z neoprénu, aby hrial aj vo vetre.

Neoprén: ako to funguje?

Zadržaním vodnej vrstvy okolo tela neoprénový top pôsobí dvomi spôsobmi:
1. Zadržaná voda sa postupne zohrieva.
2. Znižuje sa prenos tepla. Top a vodná vrstva tak vytvoria vrstvu, ktorá zaručuje tepelný komfort.

Materiály

Neoprénový top 900 Olaian je vyhotovený zo 100 % neoprénu, ktorý zaručuje lepší komfort pri športovaní.
Neoprén je potiahnutý syntetickou textíliou pre lepšiu odolnosť voči opotrebovaniu.
Hrúbka neoprénu: 1,5 mm.
Sami testujeme a zaručujeme kvalitu našich neoprénových materiálov.

Obmedzenie podráždenia pokožky

Neoprénový top znižuje trenie a podráždenie pokožky spôsobené kontaktom so surfom alebo bodyboardom. Bezšvové diely pod pazuchami znižujú podráždenia spôsobené pádlovaním na surfe. Naše testy potvrdili, že podráždenie sa pri aktivite trvajúcej do 3 hodín znížilo.

Systém utiahnutia

Top Olaian je vybavený uchytávacou prackou v úrovni pupka na prichytenie boardových šortiek. Toto pripojenie umožňuje udržať top tak, aby sa počas surfovania nevyhŕňal a držal v správnej polohe na chrbte.

Vyberanie veľkosti

Neoprénový top musí tesne priliehať k telu, aby sa zaručila najlepšia tepelná účinnosť. Je prirodzené, ak je vám počas skúšania v kabínke alebo doma príliš tesný. Toto nepohodlie rýchlo zmizne, hneď ako sa neoprén namočí.

Neoprénový top na viaceré vodné športy

Naše topy sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov. Spôsob, akým ich navrhujeme, ich robí vhodnými aj na iné vodné športy, napríklad kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď tento výrobok poskytuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy. Aj keď nosíte tento výrobok, nezabúdajte dodržiavať nasledujúce odporúčania: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim, atď.

Golier

Povrchová úprava goliera má za úlohu obmedzovať podráždenie pokožky. Pri dlhom používaní sa takisto odporúča naniesť mastný krém (napr. vazelínu) na oblasti vystavené treniu (krk, pazuchy). Dbajte na to, aby bola chlopňa umiestnená vo vnútri neoprénu, aby sa predišlo podráždeniu pokožky zipsom a golierom.

Zapínanie

Naše zipsy a zapínanie sú testované v laboratóriu, aby sa zaručila optimálna životnosť a dobrá odolnosť voči slanej vode. Zapínanie sme umiestnili na chrbát pre väčšie pohodlie pri vykonávaní tohto druhu športu (pri polohe ležmo pri veslovaní rukami).

Eko-koncepcia

Naše kombinézy a top radu 900 sú vyrobené z neoprénu Limestone na báze vápenca. Čiernu farbu Eco carbon black získal neoprén z recyklovaných použitých pneumatík. Lepidlo použité na zlepenie textilu a neoprénu, nazývané Aquaglue, je na báze vody a neobsahuje rozpúšťadlá. Postup farbenia Dope-Dye Yarn, teda farbenie pred spriadaním, je veľmi efektívny a šetrný k životnému prostrediu.

Niečo o značke Olaian

OLAIAN, ZNAČKA SPOLOČNOSTI DECATHLON PRE SURFOVANIE.
Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie. V našom vývojovom centre priamo pri mori, môžeme kombinézu navrhnúť a následne ju hneď aj otestovať v reálnych podmienkach jej používania.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
20% polyamid, 80% neoprén
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a dobre vetranom mieste. Zabráňte kontaktu so zdrojom tepla. Nesušte na priamom slnku, aby ste predĺžili životnosť neoprénu. Neodporúčame prať v práčke.
Obmedzenie v používaní Noste samostatne. Vetruvzdorný.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Vyrobené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye vo Francúzsku. Materiály použité na tomto výrobku sú testované v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie