Rezervujte na predajni a vyzdvihnite od 1hod! Výdajné miesta našich obchodov sú otvorené. Viac info tu.
Kód : 8529012
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
COLD WATER THERMAL ACCESSORIES

Pánske hrejivé tričko 900 proti UV žiareniu s krátkym rukávom na surf čierne OLAIAN

OLAIAN
4.8/5
4.8/5

Farba : ČIERNA

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu od 25/01/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto od 26/01/2021 1.99
  • Doručenie domov od 26/01/2021 2.99
Náš vývojový tím navrhol tento top s tepelnou ochranou na používanie pod neoprénovou kombinézou počas 3 hodín. Pánsky top s tepelnou ochranou a krátkym rukávom môžete používať samostatne alebo pod neoprénovou kombinézou. Fleecové vnútro pre zvýšenie hrejivosti.

Výhody

Menšie podráždenie pokožky Priliehavý strih a diely bez švov v podpazuší. Aktivita trvajúca 3 hodiny.
Stabilita Sťahovacia šnúrka a pútko v dolnej časti trička zaručujú dobré držanie.
Ochrana pred slnkom Textília UPF 50+. Chráni pred slnkom aj mokrý. Odráža minimálne 95 % UV.

Technický popis

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (1. časť)

Všetky naše tričká s ochranou proti UV žiareniu sú UPF50+, teda majú maximálnu úroveň ochrany proti slnku.
Výber sa riadi dĺžkou rukávov, potom závisí od typu namáhania pri športovaní. Najväčšie namáhanie je pri surfovaní, preto sme sa rozhodli vytvoriť náš produktový rad s prioritou na surfovanie. Na surfovanie si vyberajte podľa dĺžky trvania aktivity: 1 hodina, 2 hodiny alebo 3 hodiny.

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (2. časť: podľa dĺžky športovania)

1 hodina: Príležitostné používanie. Môžete si vybrať široký strih (prioritou je ľahké obliekanie a pohodlie za sucha) alebo priliehavý strih (prioritou je pohodlie za mokra). Pracka na pripojenie k šortkám poskytuje výrobku stabilitu.
2 hodiny: Pravidelné športovanie. Pohodlie, keď je tričko mokré, je vyššie vďaka bezšvovým pásom pod pazuchami a sťahovacej šnúrke, ktorá ešte zvyšuje stabilitu.
3 hodiny: Intenzívne športovanie. Zvýšenie tepelnej izolácie umožňuje dlhší pobyt vo vode.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vody pri samostatnom použití tohto trička chrániaceho proti UV žiareniu je 22 °C. Max. doba 3 hodiny. Tričko obsahuje fleece, ktorý izoluje pred chladom a bráni pocitu triašky pri vstupe do vody. Pozor, vietor môže mať nepríjemný vplyv, keď je tričko mokré, a môže spôsobiť väčší pocit chladu. Pri vetre odporúčame tričko s neoprénom. Tričko možno nosiť pod kombinézou.

Chráni pred UV aj v mokrom stave

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnkom. Odev je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy. Pohlcovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Pozor, pôsobením chlóru sa poškodzuje.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Pre ochranu zodpovedajúcu normám musí látka blokovať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odfiltruje minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Nedráždi pokožku

Hrejivé tričko s neoprénom chrániace pred UV žiarením obmedzuje odreniny a podráždenie pokožky spôsobené kontaktom so surfom alebo bodyboardom. Výrobok je možné nosiť pod neoprénovým oblekom a obmedziť tak podráždenie pokožky najmä v oblasti krku a pod pazuchami. Vytvorili sme diely bez švov v podpazuší, aby sme obmedzili podráždenie spôsobené pohybmi pri pádlovaní. Naše testy potvrdili, že podráždenie sa pri aktivite trvajúcej do 3 hodín znížilo.

Systém viazania

Toto tričko anti-UV Tribord má na bedrách sťahovaciu šnúrku. Top sa tak dá stiahnuť, aby dobre držal na tele. Okrem toho sa dá tričko prichytiť k šortkám šnúrkou, aby sa vo vode nevyhrnulo.

Tričko proti UV žiareniu na vodné športy

Naše tričká s ochranou proti UV sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania tých najnáročnejších surfistov. Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď toto tričko umožňuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy. Hoci budete nosiť toto tričko s ochranou proti UV, odporúčame vám, aby ste používali ďalšie ochranné prostriedky: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, pravidelne pite atď.

Ochrana pred slnkom

https://www.olaian.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-tp_3890.

Čo je značka Olaian?

Olaian, surferská značka spoločnosti Decathlon.
Sídli v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je značkou spoločnosti Decathlon pre surfovanie. V našom vývojovom centre, ktoré sa nachádza priamo pri mori, môžeme za jeden deň navrhnúť šortky a zároveň ich aj otestovať priamo v mori, aby sme overili ich odolnosť vo vlnách, pohodlie a životnosť.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
91% polyester, 9% elastan
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Obmedzenie v používaní Noste samostatne alebo pod kombinézou. Nie je vetruvzdorné.

Naše záväzky

Schválil Materiály chrániace pred slnečným žiarením testujeme v laboratóriách. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré prebiehajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi (pri aktivite, na ktorú je výrobok určený).
Testovanie výrobku Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sú testované v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie