Kód : 8403252
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OCHRANA PRED SLNKOM MUŽI

Pánske dlhé šortky 900 na surf anti UV čierne OLAIAN

OLAIAN
4/5
4/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 3.99
Náš vývojový tím navrhol tieto šortky s ochranou proti UV na surfovanie v teplej vode v trvaní viac ako 2 hodiny. Pánske dlhé šortky s ochranou proti UV žiareniu so všitými dielmi z neoprénu chránia pred slnkom aj vo vode a sú hrejivé a pohodlné.

Výhody

Menšie podráždenie pokožky Tlmí trenie o dosku. Schválené na 3-hodinovú aktivitu.
Ochrana pred chladom Neoprénové všité diely s hrúbkou 1,5 mm.
Drží na tele aj vo vlnách Sťahujúci pás. Sťahovacia šnúrka a prepojenie s tričkom. Drží vo vlnách.
Ochrana pred slnkom Textília SPF 50+. Odráža min. 95 % UV žiarenia, aj keď je mokré.

Technický popis

Chráni proti UV žiareniu aj v mokrom stave.

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (SPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnečným žiarením.Odev je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy. Filtrovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní. Pozor. Elastan nachádzajúci sa vo fleecových všitých dieloch sa môže v chlórovanej vode zničiť.

Čo znamená SPF 50+?

SPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Na ochranu zodpovedajúcu normám musí látka odrážať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor SPF 50+ znamená, že materiál odráža minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vody pri použití týchto dlhých šortiek chrániacich proti UV žiareniu je 22 °C. Maximálna doba aktivity: 3 hodiny. Tieto dlhé šortky s neoprénovými všitými dielmi prinášajú hrejivosť.

Materiály

Dlhé šortky s neoprénom sú zložené z látky a neoprénu, aby zaručili lepšiu tepelnú izoláciu. Neoprén je podšitý polyesterovou textíliou pre lepšiu odolnosť voči odretiu. Hrúbka neoprénu: 1,5 mm. Neoprén tvorí elastomérová pena so zatvorenými bunkami (polychloroprén) a obsahuje bublinky dusíka, ktoré majú izolačné vlastnosti.Sami testujeme a zaručujeme tepelné vlastnosti našich neoprénových materiálov.

Nedráždi pokožku

Tieto dlhé šortky z neoprénu s ochranou proti UV žiareniu chránia pred podráždením kože a odreninami od surfu alebo bodyboardu. Naše testy potvrdili, že podráždenie sa pri aktivite trvajúcej do 3 hodín znížilo.

Upevnenie a držanie vo vlnách

Sťahujúci pás so sťahovacou šnúrkou drží šortky v ich polohe aj pri páde do vĺn. Na správnu ochranu odporúčame používať ako doplnok dlhých šortiek tričko proti UV Top 500 alebo 900 (dostupné s krátkym a dlhým rukávom).

Šortky s ochranou pred UV žiarením na viacero vodných športov

Naše výrobky s ochranou proti UV sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov. Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurf, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď tento výrobok poskytuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať do úvahy. Aj keď nosíte tento výrobok, nezabúdajte dodržiavať nasledujúce odporúčania: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, dodržiavajte pitný režim, atď.

Ochrana pred slnkom

https://www.olaian.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-tp_3890.

Čo predstavuje značka OLAIAN?


Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre produkty na surfovanie. V našom vývojovom stredisku môžeme za jeden deň produkt navrhnúť a následne ho otestovať priamo v reálnych podmienkach používania.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
10% polyamid, 90% Guma - Chloropren (CR)
Vonkajší materiál
85% polyester, 15% elastan
Tipy na údržbu Pred prvým použitím vyperte. Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Obmedzenie v používaní Voda > 22 °C. Chránia pred slnkom aj mokré. Filtruje 95 % UV.

Naše záväzky

Schválil Materiály chrániace pred slnečným žiarením testovali naši návrhári v laboratóriu. Spĺňajú požiadavky platnej normy EN 13758-2. Všetky použité materiály sa testujú už pred samotnou výrobou odevov. Okrem testov, ktoré sa vykonávajú v nezávislých laboratóriách, vykonávame pomocou špeciálnych meracích prístrojov vlastné testy. Výrobky sa testujú v laboratóriu v suchom aj mokrom stave a rovnako aj v praxi (pri aktivite, na ktorú je výrobok určený).
Testovanie výrobku Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie