VŠETKY NAŠE PREDAJNE SÚ OTVORENÉ / VIAC INFO TU
Kód : 8526020
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
HREJIVÉ NOHAVICE A MIKINY NA ZIMNÚ TURISTIKU MUŽI

Pánske hrejivé nohavice SH520 X-warm na zimnú turistiku červené QUECHUA

QUECHUA
4.5/5

Farba : Rumelková červená / Rumelková červená

DECATHLON.SK
32.99 -24 %

od

24.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od 06/02/2020 Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od 06/02/2020 do vyčerpania zásob.
32.99 - %
Avant0Maintenant32.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Tieto hrejivé a odvetrané nohavice sú ideálne na zimnú turistiku. Dokonale vás ochránia pred snehom vďaka návlekom, či už idete pešo alebo na snežniciach. Tieto hrejivé, vodoodpudivé a priedušné nohavice sú ideálnym spoločníkom na turistiku v každom type snehu. Ich prednosťou sú 2 zipsy na vetranie a všité návleky, čo oceníte najmä na snežniciach.

Výhody

Hrejivosť Zvnútra česaná vetruvzdorná tkanina poskytuje dobrú tepelnú ochranu.
Odvetrávanie 2 bočné zipsy na odvetrávanie.
Jednoduché použitie Sú vybavené návlekmi a háčikom na pripevnenie, ktoré chránia pred snehom.
Vodoodpudivosť Vodoodpudivý materiál. Nepremokavé všité diely na zadku a spodnej časti nôh.
Voľnosť pohybu Strečový materiál, vytvarované kolená a poloelastický pás.
Detail výrobku

Technický popis

Mám istotu, že sú moje nohavice dostatočne teplé na zimné túry?

Vnútro nohavíc je česané, čo je známy spôsob na udržanie tepla. Princíp je jednoduchý: materiál je štruktúrovaný tak, aby zväčšil svoj objem a dokázal zadržať vzduch, ktorý je prirodzeným izolantom. Ide o presne ten istý princíp ako u kožušín alebo peria zvierat a vtákov.

Správne vetranie pre optimálnu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi teplom, ktoré poskytuje obuv, a jej priedušnosťou. Pri nahromadení vlhkosti budete počas menej aktívnych fáz (prestávka, zostup) pociťovať chlad. Pri navrhovaní týchto nohavíc sme mali na mysli aj intenzívnejšie fázy športovania, a preto sme ich vybavili vetracím systémom v podobe bočných zipsov a látky s mikrootvormi v oblasti stehien. Rovnováha medzi hrejivosťou a vetraním pre optimálnu tepelnú pohodu.

Pohodlné a praktické nohavice na turistiku v snehu

Tieto priliehavé nohavice z pružnej látky zaisťujú voľnosť pohybu, ktorá je nevyhnutná počas turistiky v zasneženom teréne. Do vreciek so zipsom si môžete uložiť všetko, čo potrebujete mať pri sebe (vreckovka, balzam na pery, kľúče...).

Čo je to vodoodpudivosť a ako ju dosiahnuť?

Vodoodpudivosť materiálu je jeho schopnosť nechať vodu stekať po povrchu bez toho, aby ju vsakoval. Odev nenasiakne vodu a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodpudivosť docielite prípravkom aplikovaným na vonkajšiu stranu látky. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia (odporúčame po každom praní). Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako ma moje nohavice ochránia pred vonkajšími podmienkami?

V zime je dôležité chrániť sa pred vlhkosťou (sneh, dážď) a vetrom, lebo vietor veľmi ochladzuje telo pri činnosti aj v pokoji. Vaše nohavice sme navrhli s vonkajším vetruvzdorným materiálom s vodoodpudivou úpravou, aby ste dokázali čeliť akýmkoľvek zimným podmienkam. Nohavice sú takisto doplnené o nepremokavé všité diely na zadku a spodnej časti nôh.
Návleky s háčikom na pripevnenie šnúrok vás ochránia pred vniknutím snehu do nohavíc.

Ideálne oblečenie na turistiku v chladnom počasí

Tieto nohavice predstavujú jeden z ideálnych produktov patriacich do kategórie určenej na turistiku aj mimo upravených chodníkov: rad SH500. Oblečte si nohavice SH520, fleecovú mikinu SH500, obujte si obuv SH520 a snežnice SH500 a môžete si naplno vychutnať turistiku v snehu v každom počasí. Stačí si pribaliť správne vybavenie a môžete ísť naľahko.

Ako sa správne obliecť na zimnú turistiku?

Ak sa chcete dobre obliecť v zime bez ohľadu na vašu aktivitu, odporúčame vám použiť zásadu 3 vrstiev:
1. vrstva: funkčné spodné oblečenie umožňujúce odvádzanie vlhkosti a tým udržiavanie pokožky v suchu.
2. vrstva: druhá vrstva (fleece, sveter) zaisťuje teplo a takisto odvádzanie vlhkosti.
3. vrstva: bunda, ktorá chráni pred vonkajšími podmienkami: dážď, sneh, vietor.
Oblečenie ako celok musí byť priedušné, aby odvádzalo vlhkosť.

Budú mať moje nohavice dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Na zabezpečenie dlhej životnosti našich výrobkov vykonávame testy vybraných komponentov: odolnosť voči treniu a oderu, stálosť farieb, odolnosť voči opakovanému praniu. Všetky uvedené testy boli vykonané na komponentoch vašich nohavíc.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Čo je to vplyv výrobkov na životné prostredie a ako ho môžem porovnať?

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rozličných ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše postupy trvalo udržateľného rozvoja nájdete na http://developpement-durable.decathlon.com/

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie Hlavná tkanina : polyamid, Hlavná tkanina : polyester, Hlavná tkanina : elastan Všitý diel : polyester Podšívka : polyester Klinok : polyamid, Klinok : elastan Lem : polyamid, Lem : elastan Záter : polyuretán
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 40 °C - bežný postup
Perte v práčke - max. 40 °C - bežný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a tmavom mieste. Nepoužívajte chemické produkty ako bielidlo, ktoré by mohli poškodiť termoizolačnú úpravu oblečenia.

Naše záväzky

Schválil Všetky naše výrobky sú testované v teréne reprezentatívnou vzorkou užívateľov. Výrobky sú taktiež podrobované laboratórnym testom. Dvojité testovanie výrobkov je síce náročné, ale zároveň je to jediný spôsob, ktorý nám umožňuje navrhovať a neustále zdokonaľovať technické parametre a dizajn našich výrobkov. Nezabúdame ani na recenzie a pripomienky od vás, našich zákazníkov. Pri navrhovaní nových výrobkov ich berieme do úvahy.
Testovanie výrobku Vykonávame dva typy tepelných skúšok: test materiálov; jeden test na termomodeli v termo miestnosti. Simulujeme tepelné podmienky, vietor (5 km/h) a vlhkosť na horách pri chôdzi rýchlosti 5 km/h. Na základe výsledkov týchto testov môžeme prispôsobiť hrejivosť materiálu jeho umiestneniu na oblečení.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie