Od 10.12 sú naše predajne otvorené v OP režime. Výdajné miesta na predajniach sú otvorené pre všetkých.
Kód : 8641840
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV NA ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE MUŽI POKROČILÍ

Pánske lyžiarky 580 na zjazdové lyžovanie flex 100 WEDZE

WEDZE
4.3/5
4.3/5
Veľkosť dobré (100%)
100% používateľov povedalo, že sú/je
Dobré
Naši zákazníci ohodnotili veľkosť
Veľmi malé 0
Trochu menšie 0
Dobré 3
Trochu veľké 0
Veľmi velké 0
Naši zákazníci ohodnotili šírku
Veľmi úzke 0
Trochu úzke 0
Dobré 2
Trochu široké 1
Veľmi široké 0
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 25/01/2022 3.99
Náš tím vytvoril tieto lyžiarky pre pokročilých lyžiarov, ktorí hľadajú pohodlie, spevnenie a chcú sa zdokonaľovať. Vďaka nastaveniu flexu (+/- tvrdý) vás budú lyžiarky 580 pohodlne sprevádzať pri pokojných alebo športových zjazdoch. Ich objem a konštrukcia vám poskytnú pohodlie a presnosť.

Výhody

Tuhosť Mierny: Flex 90 alebo 100. Nastaviteľné: prechod od tolerancie k presnosti.
Držanie na nohe 102 mm: Stredne široké chodidlo. Vynikajúce obopnutie píšťaly.
Telesná prispôsobivosť Tvarovaná vnútorná topánka a stielka, topánku možno tepelne tvarovať na členku.
Možnosť nastavenia 4 hliníkové mikrometrické klipsne, 2 nastaviteľné ozubenia, nastavenie tvrdosti.
Jednoduché použitie Jednoduché obúvanie vďaka vysokej konštrukcii uľahčujúcej otváranie.
Hrejivosť Hrubá podrážka skeletu, vnútorná stielka a vnútorná topánka.

Technický popis

Skúsenosť

Lyžiarky 580 sú ideálne pre pokročilých lyžiarov. Nastavenie flexu umožňuje mať buď tolerantné lyžiarky (návrat na lyže, lyžovanie s deťmi...) alebo športové lyžiarky (reaktívnejšie, presnejšie...). Stredný objem pojme väčšinu tvarov chodidiel a pritom je to veľmi dobrý kompromis pohodlie/spevnenie. Skelet (vyšší ako pri klasických lyžiarkach) poskytuje vynikajúce obopnutie píšťaly a veľmi dobré rozloženie tlaku. Môžete si vybrať!

Nastavenie flexu

Nastavenie flexu lyžiarok 580 je veľmi účinné:
Pomocou montážneho kľúča prechádzajte z polohy „Softer“ (mäkšie, teda tolerantnejšie) k polohe „Stiffer“ (tvrdšie, teda presnejšie/reaktívnejšie).
Príklad: začnite svoju lyžovačku v polohe „Softer“, kým sa do toho nedostanete a kvôli menšej námahe, potom pre športovejší koniec lyžovačky prejdite do polohy „Stiffer“.
Ideálne lyžiarky na zdokonaľovanie sa a na prechod na vyššiu úroveň.

NASTAVENIE KLIPSNÍ

Lyžiarky 580 majú 4 hliníkové mikrometrické klipsne, ktoré umožňujú silné a presné stiahnutie. Uťahovaním alebo povoľovaním si môžete nastaviť dĺžku klipsne a tak si prispôsobiť stiahnutie. 2 horné klipsne majú 3 polohy, aby sa prispôsobili každému lýtku (z toho 1 bez použitia náradia). Široký sťahovací remeň v hornej časti zvrška silno a jednoducho spevní vrchnú časť skeletu.

Čo je to flex?

Aby bolo možné rozlíšiť tuhosť obuvi, výrobcovia uvádzajú u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo určuje tuhosť celku: čím je táto hodnota vyššia, tým je skelet tuhší. Flex od 60 do 70 je určený pre začínajúcich lyžiarov. Flex od 70 do 100 je určený pre pokročilých lyžiarov. Vyšší flex je určený profesionálom. Osoby robustnejších postáv si však môžu vybrať flex o úroveň vyššie.

Ako mám vedieť, či si skúšam obuv správnej veľkosti?

Po obutí lyžiarky zapnite klipsne v stredovej pozícii. Môžete lyžiarky dotiahnuť ešte viac? V tom prípade ste si vybrali nesprávnu veľkosť. Po zapnutí obuvi nohu 3-krát poriadne ohnite, pričom riadne zatlačíte na píšťalu (ruky si položte na kolená), aby sa päta v topánke posunula dozadu. Postavte sa rovno. prsty na nohách by sa mali dotýkať špičky skeletu lyžiarky. Zatlačte kolená smerom dopredu, chodidlo sa musí posunúť dozadu a už by ste nemali prstami nohy cítiť špičku topánky.

Čo robiť v prípade bolesti nôh?

1) Noste funkčné a tenké lyžiarske ponožky, ktoré nespôsobujú tlak v niektorých miestach a zlepšujú cirkuláciu krvi v chodidlách.
2) Vyberte si vložku prispôsobenú vášmu chodidlu, aby ste predišli zraneniam. Požiadajte predavača v predajni o radu.

Vnútorná topánka je tepelne tvarovateľná. Na čo slúži tepelné vytvarovanie?

Vnútorná topánka lyžiarok 580 je tepelne tvarovateľná v oblasti členkov. Tepelné tvarovanie nie je povinné, umožňuje obmedziť nepohodlné oblasti.
Výstelku topánky môžete na týchto miestach nahriať, aby sa vytvarovala podľa vašich chodidiel a skeletu obuvi. Zvyšuje sa tak kompatibilita chodidla s vnútornou topánkou a so skeletom, a tým sa znižuje nepohodlie.

Ako skladovať lyžiarsku obuv?

1) Vyberte vnútornú topánku, ktorá sa nachádza vo vnútri plastového skeletu, a obuv nechajte vyvetrať.
2) Klipsne zapnite na prvej pozícii, aby sa obuv nezdeformovala, a ak je to možné, uložte ju do obalu.
3) Ak je to možné, obuv skladujte na suchom mieste, kde teplota neklesne pod 10 °C. Plastové časti obuvi sa vám poďakujú!

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie Zvršok:: 100% polypropylén; Podšívka:: 100% polyester; Podošva:: 100% termoplastický polyuretán; Hrejivá podšívka: 100% polyester;
Tipy na údržbu Po každom použití nechajte uschnúť..
Tipy na skladovanie Pred odložením nechajte obuv vysušiť. Skladujte so zapnutými klipsňami v obale na lyžiarsku obuv a v miestnosti s miernou teplotou.
Obmedzenie v používaní Nesušte na radiátore.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky výrobky Wedze sa navrhujú a vyrábajú na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní. Tímy vývojárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú sú určené.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie