Kód : 8505390
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
PÁNSKA TURISTICKÁ OBUV DO SNEHU

Pánske hrejivé čižmy SH500 X-Warm na zimnú turistiku na zips QUECHUA

QUECHUA
4.4/5
4.4/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 06/08/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 06/08/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 06/08/2021 3.99
Máte chuť vyraziť na turistiku s nohami v teple a v suchu? Tieto 100 % vodotesné čižmy sú veľmi hrejivé a pohodlné. Ľahko ich obujete vďaka bočnému zipsu. Táto hrejivá obuv je nepremokavá do 2/3 svojej výšky vďaka dvojitej zarážke a ľahko sa obúva vďaka bočnému zipsu. Podrážka Snowcontact zaisťuje dobré držanie na snehu.

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v statickej polohe: - 12 °C. Pri chôdzi: -21 °C.
Nepremokavosť Dvojitá vnútorná zarážka zaručuje nepremokavosť do 2/3 výšky.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a vzorka podrážky.
Priľnavosť Dobrý záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 3,5 mm.
Jednoduché obliekanie Bočný otvor na 1/2 zips na rýchle a pohodlné obúvanie.

Technický popis

Mám istotu, že je obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme hrejivú podšívku, ktorá lepšie izoluje, aby vás účinne ochránila pred chladom.
Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne v pokoji aj počas chôdze, keďže je v tom rozdiel: -12 °C bez pohybu a -21 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma moje čižmy ochránia pred vonkajšími podmienkami?

Čižmy majú polovysokú, 100 % nepremokavú obsádzku (patentovaná značka Watshell s dvojitou vnútornou stenou), ktorá chráni tú časť chodidla, ktorá je najviac v kontakte so snehom (čižmy sú nepremokavé do 2/3 výšky). Textilný zvršok je vodoodolný a hrejivý, aby zabezpečil dobrú ochranu proti chladu a prenikaniu snehu.

Ako zistím s istotou, že obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti vašich čižiem sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Vaše čižmy boli testované na 8 000 krokov, čo zodpovedá 16 km chôdze.
(Pozn.: Zvršok je vodoodolný).

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí so vzorkou, jej hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu čižmy dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu čižiem na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Vaše čižmy, vybavené podrážkami Snowcontact, boli navrhnuté pre maximálne pohodlie z hľadiska záberu a priľnavosti na snehu. Rozmiestnenie a výška vzorky podrážky (5 mm) sú navrhnuté tak, aby sa dosiahol optimálny záber počas turistiky na snehu. Povrch a vzor dezénu je vyrobený tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojich čižiem?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Budú mať moje čižmy dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sme zaručili vašu spokojnosť pri používaní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať niekoľko zásad.
Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity plánovanej turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku obuvi a uprednostnite vysoké modely pre väčšiu ochranu.

Ako ochrániť technické vlastnosti mojich čižiem?

Vodoodolnosť látky je jej schopnosť nechať stekať vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania. Produkt v záruke bude zdarma vymenený.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rôznych ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše aktivity týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: https://sustainability.decathlon.com/

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
60% styrén-etylén-butylén-styrén (SEBS), 40% polyester
Podošva:
100% styrén-etylén-butylén-styrén (SEBS)
Podšívka:
100% polyester
Hrejivá podšívka
100% polyester
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Sušte na suchom a vetranom mieste.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.
Čižmy chráňte pred zdrojmi tepla, ktoré ich môžu poškodiť.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie