Kód : 8502617
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV A GRIPY NA ZIMNÚ TURISTIKU MUŽI

Pánska polovysoká obuv na zimnú turistiku SH520 X-Warm modrá QUECHUA

QUECHUA
4.5/5
4.5/5

Farba : Petrolejová

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 07/07/2022 3.99
Chystáte sa na turistiku na zasnežených svahoch? Táto hrejivá a nepremokavá obuv zaisťuje ideálnu priľnavosť v horskom teréne. Táto nepremokavá a hrejivá obuv vám zaistí perfektné držanie v snežniciach. Podrážka Snowcontact zaistí perfektnú priľnavosť na všetkých typoch zasnežených terénov.

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v statickej polohe: -8 °C. Pri chôdzi: -17 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a vzorka podrážky.
Priľnavosť Dobrý záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 5 mm.
Držanie na nohe Polovysoká obuv s 2 háčikmi na vrchu zvršku pre dobré utiahnutie.
Detail výrobku

Technický popis

Táto nepremokavá a hrejivá obuv vám zaistí perfektné držanie v snežniciach. Podrážka Snowcontact.

Pri výrobe tejto obuvi sme použili hrejivé a izolačné materiály, ktoré zaisťujú výbornú ochranu pred snehom a chladom. Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne v pokoji aj počas chôdze, keďže je v tom rozdiel: -4 °C v statickej polohe a -16 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv je vybavená membránou, ktorá zaisťuje optimálnu nepremokavosť. Membrána je veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) nalepená na vnútornej strane látky, ktorá zabraňuje prenikaniu vody a zároveň umožňuje odvod vlhkosti. Vaše chodidlá tak ostanú v teple a zároveň v suchu. Podrážka chráni pred chladom pri kontakte so snehom.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú poskytuje obuv, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, pravidelnú alebo občas aj intenzívnejšiu. Má membránu, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Ako zistím s istotou, že obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti vašej obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a súčasne vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 8000 ohybov, čo zodpovedá 16 km chôdze.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má 5 mm vzorku, ktorá zaisťuje optimálnu priľnavosť a protišmykové vlastnosti. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať počas vychádzky dobre spevnené chodidlo?

Počas chôdze je nevyhnutné, aby obuv dobre spevňovala chodidlo. Dobre spevňujúca obuv totiž zlepšuje chôdzu v nerovnom teréne (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla a vzniku otlakov. Dochádza k menším stratám pri prenose energie do obuvi, vďaka čomu sa menej unavíte. To je veľmi dôležité najmä pri chôdzi na snežniciach.

Je obuv vhodná na turistiku na snežniciach?

Táto obuv je určená na turistiku v snehu so snežnicami alebo bez nich. Zvršok obuvi (polovysoký) spolu s návlekmi (vonkajšími alebo ako súčasť nohavíc) zaisťujú dobrú ochranu pred preniknutím snehu. Obuv je nepremokavá, hrejivá a dobre spevňuje chodidlo. Keďže je však pevnejšia, je vhodná na chôdzu na snežniciach.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sme zaručili vašu spokojnosť pri používaní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady.
Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity plánovanej turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku obuvi a uprednostnite vysoké modely pre väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodolnosť látky je jej schopnosť nechať stekať vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ideálne oblečenie na turistiku v chladnom počasí

Táto obuv predstavuje jeden z ideálnych produktov patriacich do kategórie určenej na turistiku v chladnom počasí: rad SH500. Oblečte si nohavice, fleecovú mikinu SH500, obujte si obuv SH520 a snežnice SH500, a môžete si naplno vychutnať turistiku v snehu v každom počasí. V každom prípade už nemusíte čakať na ideálne podmienky alebo pri balení myslieť na všetky eventuality. Stačí si pribaliť správne vybavenie a môžete ísť naľahko.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania. Produkt v záruke bude zdarma vymenený.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rôznych ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše aktivity týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: https://sustainability.decathlon.com/

Hmotnosť

39: 0,866 kg
40: 0,904 kg
41: 0,922 kg
42: 0,948 kg
43: 0,988 kg
44: 1,034 kg
45: 1,07 kg
46: 1,112 kg
47: 1,134 kg
48: 1,15 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
30% polyuretán, 69% polyester
Podošva:
60% kaučuk, 40% EVA (etylénvinylacetát)
Podšívka:
29% polyuretán, 62% polyester, 9% polyamid
Hrejivá podšívka
100% polyester
Tipy na údržbu Sušte na suchom a vetranom mieste.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie