VŠETKY NAŠE PREDAJNE SÚ OTVORENÉ / VIAC INFO TU
Kód : 8526134
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV A GRIPY NA ZIMNÚ TURISTIKU MUŽI

Pánska polovysoká turistická obuv SH920 X-warm do snehu čierna QUECHUA

QUECHUA
4.6/5
DECATHLON.SK
104.99 - %

od

104.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
104.99 - %
Avant0Maintenant104.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Určená na turistiku v snehu, na snežniciach alebo bez nich. Pohodlná, odolná a hrejivá obuv. Táto hrejivá obuv s návlekmi vám poskytne spevnenie a pohodlie na snežniciach. Podrážka so vzorkou inšpirovanou prírodou poskytuje priľnavosť a záber na každom zasneženom teréne.

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v dobe nečinnosti: -7 °C. V pohybe: -16 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá/priedušná membrána a všité návleky udržujú nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Technológia Snowcontact: optimálna priľnavosť na snehu vďaka lamelovej vzorke.
Priľnavosť Technológia Snowcontact optimálna priľnavosť na snehu so vzorkou 5 mm.
Držanie na nohe Polovysoká obuv s rýchlym šnurovaním pre jemné nastavenie a dobré spevnenie.
Detail výrobku

Technický popis

Obuv inšpirovaná prírodou: zajac, virtuóz na snehu

V prírode sú zvieratá prirodzene vybavené, aby sa prispôsobili podmienkam v ich životnom prostredí: perie a kožušina zadržiavajú vzduch, ktorý izoluje pred chladom alebo teplom, labky prispôsobené na pohyb v rôznom teréne, ktorý je náročný a premenlivý... Práve zajac, skutočný bežec po snehu, nás inšpiroval pri vytváraní vašej obuvi: štíhle labky, chránené a izolované pred chladom, špeciálne vankúšiky na rýchly pohyb a obratnosť na snehu.

Mám istotu, že je moja obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Vytvorili sme túto obuv, aby vás izolovala pred chladom a snehom vďaka mimoriadne kryjúcim návlekom. Ako vieme, čo je účinné? Pretože sme to testovali v laboratóriu a v teréne. Overili sme, do akej teploty je pohodlná, keď sa nepohybujete a keď kráčate, pretože je to veľký rozdiel: -7 °C v nečinnosti a -16 °C pri pohybe. A zobrali sme do úvahy rozdiely v pocitoch chladu medzi ženami a mužmi.

Ako ma moja obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv bola navrhnutá s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká zložka (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra k materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Návleky, ktorú sú tiež nepremokavé, úplne zakrývajú obuv a chránia vás pred prenikaním snehu a pritom vás izolujú pred chladom. Suché nohy budú v teple. Podrážka vás takisto chráni pred chladom od zeme.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi teplom, ktoré poskytuje obuv a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Vašu obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, či už pravidelnú alebo občas intenzívnu, s membránou, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Ako si môžem byť istý, že moja obuv je 100% nepremokavá?

O nepremokavosti vašej obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 krokov (asi 4 km chôdze), 4 000 krokov (asi 8 km chôdze) a 8 000 krokov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 8000 krokov, čo zodpovedá 16 km chôdze.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv. Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Vaša obuv vybavená podrážkami Snowcontact bola navrhnutá pre optimálnu výkonnosť z hľadiska záberu a priľnavosti pre turistiku na snehu. Vzorka (5 mm) je rozložená tak, aby maximalizovala propulziu na zasneženom povrchu a poskytla vám výkon a obratnosť, podobne ako u zajaca, ktorý je na snehu obratný aj rýchly. Povrch a vzor dezénu je vyrobený tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k preklzávaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať dobre spevnené chodidlo v turistickej obuvi?

Spevnenie obuvi je podstatné pre pohodlie počas chôdze. Dobré spevnenie totiž optimalizuje krok pri prevýšení (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla v obuvi a obmedzuje vznik otlakov. Dochádza k menšej strate pri prenose energie na obuv a teda k menšej námahe. To je ešte dôležitejšie, keď kráčate na snežniciach.

Je moja obuv vhodná na turistiku na snehu na snežniciach?

Túto obuv sme vytvorili špeciálne na turistiku na snehu. Zvršok obuvi (polovysoký) a jej návleky chrániace proti prenikaniu snehu, ktoré ju zakrývajú, robia z obuvi najlepšieho pomocníka pri turistike na snežniciach. Je nepremokavá a hrejivá. Vďaka jej ľahkosti, jednoduchému používaniu a výkonnosti podrážok budete môcť robiť dlhšie alebo rýchlejšie túry. Spevnenie a tuhosť sú úplne vhodné na chôdzu so snežnicami.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši inžinieri realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša plná spokojnosť pri používaní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: držanie háčikov a remienkov, lepenie, súlad s toxikologickými požiadavkami, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady. Teplo: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť technické vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodpudivosť materiálu je jeho schopnosť nechať vodu stekať po povrchu bez toho, aby ju vsakoval. Odev nenasiakne vodu a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodpudivosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z jeho celkového životného cyklu a na základe rôznych ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto prístupu. Všetky naše snahy týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: http://developpement-durable.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej
Ako bol výrobok vytvorený?

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
20.00% polyuretán, 40.00% polyester, 30.00% polyamid, 10.00% elastan
Podošva:
10.00% termoplastický polyuretán, 60.00% kaučuk, 30.00% EVA (etylénvinylacetát)
Podšívka:
100.00% polyester
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Nechajte voľne uschnúť.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie