Kód : 8546262
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV A GRIPY NA ZIMNÚ TURISTIKU MUŽI

Pánska obuv SH500 X-warm na zimnú turistiku vysoká čierna QUECHUA

QUECHUA
4.5/5

Farba : ČIERNA

DECATHLON.SK
74.99 - %

od

74.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

*Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
74.99 - %
Avant0Maintenant74.99**
V cene je zahrnutý recyklačný poplatok za elektrozariadenie a batérie. / Depuis le

* *Od Do

* Výpredaj od do a do vypredania zásob
* Cena od do vyčerpania zásob.
Rezervovať na predajni
Táto hrejivá a nepremokavá kožená obuv s vysokým zvrškom a manžetou proti vniknutiu snehu vám ponúka optimálnu priľnavosť v zasneženom teréne. Ultra hrejivá a pohodlná obuv na turistiku v snehových podmienkach. Vynikajúca priľnavosť na všetkých druhoch snehu, držanie chodidla a nepremokavosť…zasnežené pláne čakajú iba na vás!

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v dobe nečinnosti: -11 °C.
Pri chôdzi: -20 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a hrany podrážky.
Priľnavosť Záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 5 mm.
Držanie na nohe Vysoký kožený zvršok s 2 háčikmi na dobré nastavenie a držanie.

Technický popis

Obuv inšpirovaná prírodou: rys ostrovid, mačkovitá šelma zo zasneženej prírody.

V prírode sú zvieratá prirodzene vybavené tak, aby sa prispôsobili podmienkam svojho prostredia: perie a kožušina zadržiavajú vzduch izolujúci pred chladom alebo teplom, nohy prispôsobené na pohyb v rôznorodom, náročnom a premenlivom teréne... My sme sa pri navrhovaní vašej obuvi inšpirovali rysom, skutočným kráľom zasneženej prírody: široké, chránené a pred chladom izolované tlapy a špeciálne vankúšiky uľahčujúce pohyb a obratnosť na snehu.

Mám istotu, že je moja obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme ultra hrejivú podšívku a veľký objem na zlepšenie izolácie, aby ste boli lepšie chránení pred chladom.
Obuv sme testovali v laboratóriu a v teréne reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty zostáva pohodlná, keď sa nehýbete a keď kráčate, čo sa veľmi líši:-11 °C keď sa nehýbete a -20 °C pri pohybe. Takisto sme zobrali do úvahy rozdielne vnímanie pocitu chladu u mužov a žien.

Ako ma moja obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Vaša obuv bola navrhnutá s kožou a membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Membrána je veľmi tenká zložka (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra k materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Vysoký zvršok s elastickou manžetou zaisťuje dobrú ochranu pred chladom a vniknutím snehu a medzipodrážka dokonale izoluje. Vyše chodidlá budú dobre chránené, v teple a v suchu.

Ako si môžem byť istý, že moja obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti vašej obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 4 000 ohybov, čo zodpovedá 8 km chôdze.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu.

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi teplom, ktoré poskytuje obuv a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Vašu obuv sme s ohľadom na vašu pravidelnú a niekedy intenzívnu aktivitu navrhli s membránou, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Vaša obuv vybavená podrážkami Snowcontact bola navrhnutá pre maximálny komfort z hľadiska záberu pre turistiku a priľnavosti na snehu. Pri rozmiestnení a výške dezénu (5 mm) sme sa nechali inšpirovať chodidlami rysa a navrhli sme ho strategicky pre optimálny záber na turistike v snehu s prevýšením. Povrch a vzor dezénu je vyrobený tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k preklzávaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité, aby noha dobre držala v turistickej obuvi?

Držanie topánky na chodidle je kľúčové pre vaše pohodlie pri chôdzi. Dobré držanie topánky optimalizuje vaše kroky pri terénnych nerovnostiach (stúpanie a klesanie), zabraňuje kĺzaniu chodidla v topánke a obmedzuje vznik otlakov. Prenos vašej energie do topánky je sprevádzaný menšou stratou a teda aj menšou únavou. Toto je ešte dôležitejšie pri chôdzi so snežnicami.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši inžinieri realizujú testy v laboratóriách, aby sa zaručila vaša plná spokojnosť pri používaní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: držanie háčikov a remienkov, lepenie, súlad s toxikologickými požiadavkami, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Prečo si vybrať koženú obuv na zimnú turistiku?

Koža je mimoriadne pohodlná, odolná (prírodný materiál) a pružná, takže poskytuje viac pohodlia.
Tento materiál je prirodzene nepremokavý a priedušný.
Teplá v zime a studená v prechodnom období, koža zaisťuje prirodzenú tepelnú reguláciu obuvi.
Pre správnu údržbu a optimalizovanie životnosti obuvi vám odporúčame dôkladné čistenie mäkkou kefou.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať tieto zásady.
Teplo: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: vyberte si ponožky podľa intenzity turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku a uprednostnite vysoké modely, ak chcete väčšiu ochranu.

Ako ochrániť technické vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodpudivosť materiálu je jeho schopnosť nechať vodu stekať po povrchu bez toho, aby ju vsakoval. Odev nenasiakne vodu a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodpudivosť docielite prípravkom aplikovaným na vonkajšiu stranu látky. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti oblečenia. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Produkt v záruke bude zdarma vymenený. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rozličných ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše snahy týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: http://developpement-durable.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej
Ako bol výrobok vytvorený?

Zloženie/rady

Zloženie
Podošva:
40.00% polyuretán, 60.00% kaučuk
Zvršok:
60.00% teľací nubuk, 10.00% termoplastický polyuretán, 30.00% polyester
Podšívka:
100.00% polyester
Hrejivá podšívka
100.00% polyester
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode. Sušte na suchom a vetranom mieste.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie