Kód : 8549359
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBLEČENIE NA ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE MUŽI SKÚSENÍ

Pánska hrejivá lyžiarska prešívaná bunda 900 Warm modrá WEDZE

WEDZE
4.5/5
4.5/5

Farba : Elektrická modrá / Biela

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 21/08/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 22/08/2022 2.95
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 22/08/2022 3.95
Obávate sa zimy? Vďaka páperiu a membráne táto bunda v sebe spája hrejivosť a nepremokavosť, aby ste mohli lyžovať v akomkoľvek počasí. Táto bunda je nielen veľmi hrejivá, ale má aj tepelne lepené švy, ktoré poskytujú vynikajúcu nepremokavosť. Odvetrávacie zipsy zaisťujú vynikajúcu priedušnosť.

Výhody

Nepremokavosť Veľmi dobrá: membrána 10 000 mm, vodotesné švy a hlavné zipsy.
Hrejivosť 75 % páperie, 25 % perie a vata na pleciach. Manžety.
Priedušnosť Priedušný materiál, 2 odvetrávacie zipsy na hrudi.
Vodoodpudivosť Vodoodpudivý vonkajší materiál, ktorý nesaje vodu.
Možnosť nastavenia Nastaviteľná kapucňa, spodný lem, manžety a snehový pás.
Vrecká Štyri vrecká: 2 na ruky, 1 na skipas a 1 vnútorné vrecko. 1 sieťka na okuliare.
Pohodlie Hrejivý a hebký stojatý golier zaručuje ochranu a pohodlie.
Jednoduché použitie Odnímateľná kapucňa.

Technický popis

Aká výplň zaručuje hrejivosť mojej bundy?

Páperie a perie, známe svojou veľkou tepelnou izoláciou, poskytujú takisto vynikajúci pomer hmotnosť/hrejivosť/stlačiteľnosť. Hrejivosť pochádza z kombinácie medzi gramážou páperie/perie a plnivosťou bundy. To umožňuje zadržiavať vzduch a teda izolovať pred chladom. (Výplň 75 % páperie a 25 % perie na trupe, recyklovaná vata 200 g/m² na pleciach).

Aké ďalšie prvky okrem výplne prinášajú hrejivosť?

Manžety, snehový pás, nepremokavé zipsy, stojatý golier a nastavenie kapucne, ako doplnok k výplni bundy, umožňujú udržať teplý vzduch vo vnútri a bránia prenikaniu studeného vzduchu.

Čo je membrána a na čo slúži?

Membrána je veľmi tenký materiál nanesený na vnútornú stranu vonkajšieho materiálu. Hydrofilná membrána bráni prenikaniu vody zvonku a súčasne zvnútra odvádza telesnú vlhkosť. Vďaka tomu dokáže membrána lyžiarov udržať v teple a v suchu.

Ako sa meria nepremokavosť bundy?

Odolnosť materiálu voči tlaku vody je vyjadrená v mm vodného stĺpca (norma ISO 811). Čím je hodnota vyššia, tým je látka nepremokavejšia. Materiál s nepremokavosťou 10 000 mm odoláva tlaku vyvíjanému 10 000 mm vody.

Aké prvky bundy ma chránia pred nepriaznivým počasím?

Bunda 900 bola vyrobená s použitím kvalitného materiálu a spojov, ktoré bránia prenikaniu vody a znižujú účinky vetra, aby ste lepšie odolávali nepriaznivému počasiu (dážď, sneh, vietor). Nepremokavosť tejto bundy bola testovaná v špeciálnej dažďovej komore, ktorá umožňuje simulovať podmienky, akým je lyžiar vystavený. Nepriepustnosť tohto výrobku sme overili lyžovaním v rôznych poveternostných podmienkach počas niekoľkých dní.

Na čo slúži vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť materiálu znamená, že voda steká po povrchu bez toho, aby vsakovala. Bunda je vyrobená z vodoodpudivých materiálov, ktoré predlžujú jej odolnosť voči nepriaznivému počasiu. Vodoodpudivosť je dosiahnutá úpravou vonkajšej strany materiálu, no časom sa môže táto vlastnosť zhoršiť.

Ako obnoviť vodoodpudivosť bundy?

Vodoodpudivosť však možno obnoviť. Môžete pritom použiť nepremokavý sprej (v predaji v našich predajniach): produkt nastriekajte rovnomerne na celý odev a potom nechajte schnúť 10 až 12 hodín.

Čo znamená priedušná bunda?

Ide o produkt, ktorý dokáže prepúšťať vlhkosť vytváranú telom pri námahe na vonkajšiu stranu materiálu. Priedušnosť materiálu sa meria pomocou odparovacieho odporu RET pri teste podľa normy ISO 11092. Čím je hodnota RET nižšia, tým je priedušnosť materiálu vyššia. Bunda 900 má RET 12. Wedze však používa aj ďalšie funkčné riešenia (zipsy, vetracie otvory, sieťovina), ktoré obmedzujú zrážanie vo vnútri odevu a maximalizujú priedušnosť.

Aký strih má bunda 900?

Strih Regular. Boky bundy padajú rovno a zostávajú rovnobežné bez toho, aby kopírovali tvar vašej hrude. Vnútorný objem umožňuje nosiť túto bundu v kombinácii s prvou a druhou funkčnou vrstvou.

Ako sa obliecť, aby ste boli na zjazdovkách v teple?

Aby telo zostalo v teple a suchu, dodržiavajte pravidlo 3 funkčných vrstiev. 1. vrstva (tzv. druhá koža) vás udrží v suchu.
2. vrstva (alebo izolačná vrstva) udržiava teplo. 3. vrstva (alebo ochranná vrstva) chráni pred nepriaznivým počasím. Keďže je bunda 900 Warm veľmi hrejivá, odporúčame ju nosiť s 2. vrstvou iba vo veľkom mraze.

Ako zabrániť prenikaniu snehu v prípade pádu?

Snehový pás je ochranný systém v páse, ktorý sa zatvára patentnými gombíkmi naspodku lyžiarskej bundy. Nastaviteľný snehový pás a manžety zabraňujú prenikaniu snehu a vzduchu pri lyžovaní a najmä v prípade pádu.

Ako prať bundu?

Zapnite všetky zipsy bundy. Otočte ju naruby. Perte na 30 °C na šetrnom programe s malým množstvom pracieho prášku a bez aviváže. Dôležité upozornenie: Nastavte veľmi šetrné žmýkanie (menej ako 800 ot./min): príliš intenzívne žmýkanie môže vytvoriť zhluky peria, ktoré sa ťažko rozbíjajú. Do bubna práčky pridajte 2 čisté a ideálne biele tenisové loptičky.
Dvakrát alebo trikrát opláchnite, aby sa odstránil zvyšok prášku z prania.

Ako sušiť bundu?

V sušičke (veľmi odporúčame).  
* Mierny alebo šetrný program.
Sušte pomocou viacerých dlhých cyklov, aby sa dosiahlo presušenie do hĺbky.
Medzi 2 cyklami páperie pretrepte, aby sa rozbili zhluky peria, ktoré sa vytvorili počas prania.
Ak nemáte sušičku, proces je dlhší. (Sušenie môže trvať 1 až 2 týždne na suchom mieste s rozloženou bundou). Bundu pretrepte, aby sa zabránilo zhlukom peria (aspoň 4/5-krát).

Odkiaľ pochádza používané perie?

Náš systém sledovateľnosti nám umožňuje zaručiť pôvod peria v súlade s našimi záväzkami týkajúcimi sa zodpovedných materiálov. Naši dodávatelia musia používať iba perie z kačíc chovaných kvôli mäsu a získané po usmrtení.
http://developpement-durable.decathlon.com/faq/.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z jeho celkového životného cyklu a na základe rôznych ukazovateľov. Je zavedené univerzálne skóre ABCDE, aby ste dokázali ľahko identifikovať produkty s najlepšími vlastnosťami z hľadiska vplyvu na životné prostredie, a to porovnaním výrobkov rovnakého typu (tričká, nohavice, batohy… ). Spoločnosť Decathlon sa dobrovoľne zapája do tohto procesu ekologického hodnotenia. Viac informácií na: http://sustainability.decathlon.com/.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Hlavná tkanina
100% polyester
Hlavná podšívka
100% polyester
Druhá podšívka
100% polyamid
Membrána
100% polyuretán
Tipy na údržbu Perte obrátené naruby. Perte so zapnutým zipsom. Perte oddelene. Pre ľahšiu údržbu výrobku odporúčame obrátiť sa na čistiareň..
Odporúčanie pri praní
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Perte v práčke - max. 30 °C - veľmi šetrný postup
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Sušte v bubnovej sušičke pri nízkej teplote
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte podľa možnosti na ramienku a neskladajte, pretože to poškodzuje nepremokavosť materiálov. Pred odložením na suché a vetrané miesto nechajte nohavice úplne vysušiť.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Všetky výrobky Wedze sa navrhujú a vyrábajú na úpätí hory Mont Blanc. Potom ich testujeme v reálnych podmienkach, s akými sa stretnete pri používaní (sneh, chlad, prachový sneh). Tímy návrhárov takto overujú, či výrobky dokonale zodpovedajú požiadavkám aktivity, na ktorú boli určené.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie