Kód : 8518866
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
KOMBINÉZY NA POTÁPANIE >25°

Pánska neoprénová kombinéza na potápanie s prístrojom SCD 100 3 mm, zips vzadu SUBEA

SUBEA
4.4/5
4.4/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 10/08/2022 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 10/08/2022 2.95
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 10/08/2022 3.95
Náš tím Subea vyvinul túto jednoduchú a robustnú kombinézu s hrúbkou 3 mm, ideálnu pre začínajúcich potápačov v tropických vodách (>25 °C). Potápačská kombinéza vhodná do teplých morí. Ľahko sa oblieka a je pohodlná.

Výhody

Ochrana pred chladom Celotelová kombinéza 3 mm. Vodotesné švy s lepenými/šitými spojmi GBS.
Jednoduché obliekanie Jednodielna kombinéza so zapínaním na zips na chrbte.
Voľnosť pohybu Anatomicky tvarovaný strih pre voľnosť pohybu. Bez švov v podpazuší.
Odolnosť Výstuhy na väčšiu odolnosť na kolenách.

Technický popis

Podrobnosti o tepelnej izolácii a zosilneniach

Dlhý 3-mm neoprén so zapínaním na chrbte. Vodotesné švy vďaka lepeným/šitým spojom GBS (GBS Glued & Blind Stitched). Keď je tenká vrstva vody (prienik cez zips) uzatvorená medzi telom a kombinézou, nedochádza už k cirkulácii vody a teda k prívodu novej vody. Táto tenká vrstva vody vytvára tepelnú izoláciu.
Kombinéza je vybavená výstuhami na kolenách na vyššiu odolnosť.

Lepené/šité spoje GBS

Švy kukly sú nepriepustné, spájané metódou GBS (Glued and Blind Stitched): neoprén je najprv lepený, následne šitý na dosiahnutie maximálnej odolnosti (ihla nepreniká neoprénom úplne, aby sa zabránilo prieniku vody).

Prečo používať kombinézu 3 mm?

Aj v teplých vodách sa telo nakoniec ochladí (25-krát rýchlejšie ako na vzduchu). Tenká kombinéza 3 mm vám pomôže zmenšiť tento pokles teploty, a budete sa tak môcť dlhšie venovať svojej obľúbenej športovej činnosti. Okrem toho sa použitím celotelovej kombinézy takmer úplne chránite pred UV žiarením a prostredím pod vodou (koraly a pod.).

Trieda tepelnej výkonnosti

Kombinéza na prístrojové potápanie poskytuje tepelnú ochranu testovanú nezávislým francúzskym inštitútom pre potápanie INPP (vo francúzskom meste Marseille) a spĺňa platnú normu EN 14225-1: 2017.

Kombinéza je schválená do vôd s teplotou vyššou ako 25 °C.

Čo je to mokrá potápačská kombinéza?

Tento typ potápačskej kombinézy je najviac rozšírený na trhu. Jej cieľom nie je vytvoriť bariéru vode, ale skôr ju zachytiť, aby ju telo mohlo ohriať a vytvoriť tak tepelný nárazník medzi vami a okolím. Tieto kombinézy vyrobené z neoprénu – kaučukového polyméru naplneného vzduchovými bublinami – sú dostupné v hrúbkach od 0,5 do 7 mm. Predstavujú preto vynikajúce potápačské kombinézy, pretože sú pružné a kombinovateľné.

Triky na obliekanie potápačskej kombinézy

Vložte chodidlo do plastového vrecúška. Potom vložte nohu do kombinézy… Chodidlo sa z nej celé vysunie bez toho, aby sa zachytávalo!
Pri jej nastavovaní poproste ďalšiu osobu, aby fúkala do rukáva od zápästia. Vzduch nafúkne vnútrajšok neoprénovej kombinézy a na chvíľu ju odlepí od vašej pokožky. Potom môžete ľahko urobiť posledné úpravy a nastavenia.

Triky na údržbu potápačskej kombinézy

1) Po každom použití prepláchnite kombinézu v čistej vode z vonkajšej aj vnútornej strany. 2) Na čistenie používajte baktericídny roztok. 3) Dobre prepláchnite v čistej vode. 4) Nechajte vyschnúť na širokom vešiaku na dobre vetranom mieste v tieni.
Pozor, slnko odfarbuje textilné časti a urýchľuje starnutie neoprénu.
Zipsy očistite pomocou zubnej kefky a namažte ich silikónom.

Hmotnosť

S: 0,8 kg
M: 1 kg
L: 1,2 kg
XL: 1,4 kg
2XL: 1,6 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Pena
100% neoprén
Podšívka
100% polyamid
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Svoje kombinézy nechávajte vyschnúť mimo dosahu slnečného svetla a ďaleko od zdrojov tepla. Zaveste kombinézu na ramienko, aby sa zachoval jej tvar a nepoškodil sa neoprén.
Obmedzenie v používaní Praktická na plávanie a vodné športy.
inštrukcie Viac informácií o tomto výrobku nájdete v návode

Naše záväzky

Schválil Naším odborným partnerom je Planet Ocean (5-hviezdičkové potápačské centrum PADI) vo Water Sports Center by Decathlon vo francúzskom Hendaye. Centrum používa potápačský materiál Subea počas celého roka.
Tím inštruktorov sa podieľa na náročnom vývoji potápačských výrobkov Subea od samotného návrhu s tímom Subea (vedúci výroby, dizajnéri a inžinieri), cez prototypové skúšky až po dlhodobé skúšky na opotrebovanie výrobkov v spolupráci s potápačmi od začiatočníkov až po skúsených inštruktorov.
Testovanie výrobku Výrobok bol vytvorený a testovaný našimi tímami a odborným partnerom vo výskumnom centre Hendaye vo Francúzsku s cieľom otestovať izolačné vlastnosti.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie