Rezervujte na predajni a vyzdvihnite od 1hod! Výdajné miesta našich obchodov sú otvorené. Viac info tu.
Kód : 8548623
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
KRÁTKY NEOPRÉN NA BOARDOVÉ ŠPORTY

Pánska kombinéza na surf Pro John 900 neoprén 2 mm kaki OLAIAN

OLAIAN
4.3/5
4.3/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu od 05/03/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto od 08/03/2021 1.99
  • Doručenie domov od 08/03/2021 2.99
Náš tím vyvinul túto kombinézu Pro John bez zipsu prispôsobenú na surfovanie a bodyboarding v teplých vodách (+ 21 °C) v trvaní max. 3 hodiny. Kombinéza Pro John poskytuje optimálny tepelný komfort na surfovanie v teplých vodách v trvaní do 3 hodín. Dizajn bez zipsu prináša výraznú voľnosť pohybu.

Výhody

Voľnosť pohybu Maximálne elastický neoprén a dizajn bez hrudného zipsu.
Menšie podráždenie pokožky Voľnejšie pazuchy.
Jednoduché obliekanie Zatváranie na celkovú chlopňu bez zipsu.

Technický popis

Ako si vybrať správnu kombinézu? (1. časť)

Prvým kritériom výberu kombinézy na surfovanie je teplota vody. Teplota vody sa mení podľa miesta a obdobia. Pravidelne preto kontrolujte, či teplota vody vo vašej surferskej lokalite zodpovedá odporúčanému rozsahu teplôt vody: Teplá voda viac ako 20 °C. Vlažná voda od 17 do 22 °C. Studená voda od 12 do 17 °C. Veľmi studená voda od 7 do 12 °C. Teplotu vody vo vašej surferskej lokalite môžete zistiť na stránke seatemperature.org.

Ako si vybrať správnu kombinézu? (2. časť)

Druhým kritériom je dĺžka surfovania. Ak surfujete kratšie ako jednu hodinu, sú pre vás vhodné modely 100. Ak vo vode strávite do 2 hodín, vyberte si modely 500 a do 3 hodín modely 900.
Modely 500 sú oproti modelom 100 hrejivejšie (a viac vodotesné), lepšie zabraňujú únave (poskytujú väčšiu voľnosť pohybu) a obmedzujú podráždenie pokožky. To isté platí pre modely 900 v porovnaní s modelmi 500.
Poznámka: modely 900 sa ľahko obliekajú.

Vyberanie veľkosti

Ak chcete naplno využiť funkčnosť kombinézy, musíte si vybrať správnu veľkosť. Kombinéza na surfovanie musí byť veľmi priliehavá a nesmie na nej byť žiadny viditeľný záhyb. Je normálne, že sa v suchej kombinéze cítite príliš stiahnutí. Tento nepríjemný pocit pominie, len čo sa kombinéza namočí. Ak si vyberiete príliš veľkú kombinézu, budú sa vytvárať záhyby, vzniknú podráždenia a tepelná pohoda bude nižšia (naberanie vody).
Pred zakúpením si ju vyskúšajte!

Materiály

Kombinéza Pro John Olaian 900 je vyrobená zo 100 % ultrapružného neoprénového materiálu, ktorý zaručuje lepší komfort pri športovaní a voľnosť pohybu.
Neoprén je potiahnutý syntetickou textíliou pre lepšiu odolnosť voči opotrebovaniu.
Hrúbka neoprénu: 2 mm.
Neoprén tvorí elastomérová pena, ktorá má izolačné vlastnosti.
Sami testujeme a zaručujeme kvalitu našich neoprénových materiálov. Pružnosť radu 900 je zaručená vysokou rozťažnosťou peny a textilu.

Golier

Povrchová úprava goliera má za úlohu obmedzovať podráždenie pokožky. Podľa citlivosti každého možno nosiť pod kombinézou vrchný diel proti UV žiareniu, aby sa znížilo riziko podráždenia. Pri dlhom používaní sa takisto odporúča naniesť mastný krém (napr. vazelínu) na oblasti vystavené treniu (krk, pazuchy).

Maximálna voľnosť pohybu

Rad pánskych kombinéz OLAIAN 900 má strih a materiály špeciálne zvolené na uľahčenie pádlovania rukami a umožňujúce čo najväčšiu voľnosť pohybu.
Celý rad neoprénových kombinéz z ultrapružného neoprénového materiálu, najmä v hornej časti tela a v spodnej časti chrbta na uľahčenie „štartu“.
všetky švy sú pružné.

Zapínanie

Zatváranie bez zipsu na hrudi umožňuje voľnejšie pohyby s ešte lepšou tesnosťou ako klasické zapínanie na chrbte. Šnúrka na stiahnutie umožňuje dokonalé uzavretie kombinézy.

Držanie vo vlnách

Aby kombinéza Pro John pri športovaní čo najlepšie držala na tele, sú vnútorné konce rukávov a nohavíc opatrené silikónovými páskami.

Zostaňte dlhšie v teple vďaka termoizolačnému príslušenstvu! Na každý teplotný rozsah iný rad výrobkov

Keď ste vo vode, viac ako polovicu telesného tepla strácate cez končatiny (nohy, ruky, hlava).
Preto odporúčame toto príslušenstvo:
v teplej a vlažnej vode (> 17 °C) nízke neoprénové topánky.
V studenej vode (12 – 17 °C): vysoké topánky (čižmičky) a rukavice.
Vo veľmi studenej vode (7 – 12 °C): vysoké čižmy, rukavice, kukla a vrchná kukla... Celú našu ponuku neoprénového príslušenstva nájdete na decathlon.sk.

Univerzálne kombinézy na vodné športy

Naše neoprény sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania aj tých najnáročnejších surfistov.
Spôsob, akým ich vyrábame, ich robí vhodnými aj na iné vodné športy, napríklad kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Vrecko na kľúče

Vrecko na kľúčik sa nachádza na prednom diele pod zipsom.

Čo predstavuje značka Olaian?


Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre produkty na surfovanie. V našom vývojom centre môžeme teda produkty navrhnúť a následne ich hneď aj otestovať priamo v reálnych podmienkach, na ktoré boli navrhnuté.

Eko-koncepcia

Naše kombinézy radu 900 sú vyrobené z neoprénu Limestone na báze vápenca. Čiernu farbu Eco carbon black získal neoprén z recyklovaných použitých pneumatík. Lepidlo použité na zlepenie textilu a neoprénu, nazývané Aquaglue, je na báze vody a neobsahuje rozpúšťadlá. Postup farbenia Dope-Dye Yarn, tzv. farbenie v hmote, je veľmi efektívny a šetrný k životnému prostrediu.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Pena
100% neoprén
Hlavná tkanina
88% polyester, 12% elastan
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a vetranom mieste. Uchovávajte mimo zdrojov tepla. Nesušte na priamom slnku, aby ste predĺžili životnosť neoprénu. Neodporúčame prať v práčke.
Obmedzenie v používaní Určené do vody od 20 °C do 25 °C. Do 3 hodín činnosti.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť čo najlepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie