Kód : 8504145
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
TERMOSÚPRAVA NA BOARDOVÉ ŠPORTY DO ZIMY

Pánska kombinéza na surf 900 neoprén 4/3 mm čierna OLAIAN

OLAIAN
4.1/5
4.1/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 01/07/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 01/07/2021 1.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 01/07/2021 2.99
Náš tím návrhárov vyvinul túto kombinézu prispôsobenú na surfovanie a bodyboarding v studenej vode (12 až 17 °C) do 3 hodín. Táto kombinéza poskytuje optimálne tepelné pohodlie v studenej vode. Pružnosť prináša výraznú voľnosť pohybu. Vhodné na surfovanie kratšie ako 3 hodiny.

Výhody

Voľnosť pohybu Strečový materiál na rukávoch a ramenách, priečny predný zips, minimum švov.
Vodotesnosť Neoprén 4 a 3 mm, šité/lepené švy + podlepené švy zvnútra.
Menšie podráždenie pokožky Všetky vnútorné švy sú podlepené krycou páskou pre lepšie pohodlie.
Jednoduché obliekanie Priečny predný zips.
Rýchle schnutie Syntetická podšívka.
Detail výrobku

Technický popis

Ako si vybrať správnu kombinézu? (1. časť)

Prvým kritériom výberu kombinézy na surfovanie je teplota vody. Teplota vody sa mení podľa miesta a obdobia. Pravidelne preto kontrolujte, či teplota vody vo vašej surferskej lokalite zodpovedá odporúčanému rozsahu teplôt vody: Teplá voda viac ako 20 °C. Vlažná voda od 17 do 22 °C. Studená voda od 12 do 17 °C. Veľmi studená voda od 7 do 12 °C. Teplotu vody vo vašej surferskej lokalite môžete zistiť na stránke seatemperature.org.

Ako si vybrať správnu kombinézu? (2. časť)

Druhým kritériom je dĺžka surfovania. Ak surfujete kratšie ako jednu hodinu, sú pre vás vhodné modely 100. Ak vo vode strávite do 2 hodín, vyberte si modely 500 a do 3 hodín modely 900. Modely 500 sú oproti modelom 100 hrejivejšie (a viac vodotesné), lepšie zabraňujú únave (poskytujú väčšiu voľnosť pohybu) a obmedzujú podráždenie pokožky. To isté platí pre modely 900 v porovnaní s modelmi 500.
Poznámka: modely 900 sa ľahko obliekajú.

Vyberanie veľkosti

Ak chcete naplno využiť funkčnosť kombinézy, musíte si vybrať správnu veľkosť. Kombinéza na surfovanie musí byť veľmi priliehavá a nesmie na nej byť žiadny viditeľný záhyb. Je normálne, že sa v suchej kombinéze cítite príliš stiahnutí. Tento nepríjemný pocit pominie, len čo sa kombinéza namočí. Ak si vyberiete príliš veľkú kombinézu, budú sa vytvárať záhyby, vzniknú podráždenia a tepelná pohoda bude nižšia (naberanie vody).
Pred zakúpením si ju vyskúšajte!

Materiály

Táto kombinéza 900 4/3 Olaian je vyrobená z pravého neoprénu, aby zaručila vyšší komfort pri používaní.
Neoprén je potiahnutý syntetickou textíliou pre lepšiu odolnosť voči opotrebovaniu.
Hrúbka neoprénu: 4 mm a 3 mm.
Neoprén tvorí elastomérová pena, ktorá má izolačné vlastnosti.
Sami testujeme a zaručujeme kvalitu našich neoprénových materiálov.

Golier

Povrchová úprava goliera má za úlohu obmedzovať podráždenie pokožky. Podľa citlivosti každého možno nosiť pod kombinézou vrchný diel proti UV žiareniu, aby sa znížilo riziko podráždenia. Pri dlhom používaní sa takisto odporúča naniesť mastný krém (napr. vazelínu) na oblasti vystavené treniu (krk, pazuchy). Dbajte na to, aby bola chlopňa umiestnená vo vnútri neoprénu, aby sa predišlo podráždeniu pokožky zipsom a golierom.

Zapínanie

Naše zipsy a zapínanie sú testované v laboratóriu, aby sa zaručila optimálna životnosť a dobrá odolnosť voči slanej vode. Zapínanie sme umiestnili na chrbát pre väčšie pohodlie pri vykonávaní tohto druhu športu (pri polohe ležmo pri veslovaní rukami).

Nepriepustné spoje

Švy sú šité a lepené, aby sa zaistila tesnosť a trvácnosť. Ide o tzv. slepé švy, kedy niť neprechádza celou hrúbkou neoprénu, kvôli nepremokavosti. Vo vnútri nie sú žiadne nite, čo zabraňuje podráždeniu pokožky. Na citlivých miestach sú vo vnútri rozmiestnené záplaty kvôli zosilneniu a zvýšeniu pohodlia.

Vrecko na kľúče

Na záklopke zipsu je vrecko na kľúč.

Strih proti podráždeniu

Tento výrobok sme vytvorili z veľkých kusov bez švov pod ramenami, aby sa predišlo podráždeniu spojenému s opakovanými pohybmi rúk pri tomto druhu športu.

Zostaňte dlhšie v teple vďaka termoizolačnému príslušenstvu!
Na každý teplotný rozsah iný rad výrobkov

Keď ste vo vode, viac ako polovicu telesného tepla strácate cez končatiny (nohy, ruky, hlava). Preto odporúčame toto príslušenstvo:
v teplej a vlažnej vode (> 17 °C): nízke neoprénové topánky.
V studenej vode (12 – 17 °C): vysoké topánky (čižmičky) a rukavice.
Vo veľmi studenej vode (7 – 12 °C): vysoké topánky (čižmičky), rukavice, kuklu a vrchná kuklu... Celú našu ponuku neoprénového príslušenstva nájdete na decathlon.sk.

Univerzálne kombinézy na vodné športy

Naše neoprény sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania tých najnáročnejších surfistov. Spôsob, akým ich vyrábame, ich robí vhodnými aj na iné vodné športy, napríklad kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Eko-koncepcia

Naše kombinézy radu 900 sú vyrobené z neoprénu Limestone na báze vápenca. Čiernu farbu Eco carbon black získal neoprén z recyklovaných použitých pneumatík. Lepidlo použité na zlepenie textilu a neoprénu, nazývané Aquaglue, je na báze vody a neobsahuje rozpúšťadlá. Postup farbenia Dope-Dye Yarn, tzv. farbenie v hmote, je veľmi efektívny a šetrný k životnému prostrediu.

Niečo o značke Olaian

OLAIAN, ZNAČKA SPOLOČNOSTI DECATHLON PRE SURFOVANIE.
Olaian, so sídlom v meste Hendaye na juhozápade Francúzska, je nová značka spoločnosti Decathlon pre surfovanie. V našom vývojovom centre, ktoré sa nachádza priamo pri mori, môžeme za jeden deň navrhnúť surferské šortky a zároveň ich aj otestovať priamo v mori.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Pena
100% neoprén
Hlavná tkanina
86% polyamid, 14% elastan
Podpažie (látka)
91% polyester, 9% elastan
Tipy na údržbu Po použití opláchnite v čistej vode.
Odporúčanie pri praní
Perte v rukách
Perte v rukách
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nepoužívajte bieliace prostriedky
Nesušte v bubnovej sušičke
Nesušte v bubnovej sušičke
Nežehlite
Nežehlite
Nečistite chemicky
Nečistite chemicky
Tipy na skladovanie Skladujte na suchom a vetranom mieste. Uchovávajte mimo zdrojov tepla. Nesušte na priamom slnku, aby ste predĺžili životnosť neoprénu. Neodporúčame prať v práčke.
Obmedzenie v používaní Určené do vody od 12 °C do 17 °C. Do 3 hodín činnosti.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Vytvorené a testované našimi vývojovými tímami v Hendaye (Francúzsko). Materiály použité na tomto výrobku sa testujú v laboratóriu s cieľom zaručiť lepšiu kvalitu a trvácnosť.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie