Hide Filters
Filtre 0
Zoradiť podľa:
Jazdecká prilba 100 modro-čierna
  • Jazdecká prilba 100 modro-čierna
  • Jazdecká prilba 100 modro-čierna
  • Jazdecká prilba 100 modro-čierna
Jazdecká prilba 100 modro-čierna

FOUGANZA

8602505

Jazdecká prilba 100 modro-čierna

29,00 €
  • Jazdecká prilba 100 modro-čierna
  • Jazdecká prilba 100 modro-čierna
  • Jazdecká prilba 100 modro-čierna
Jazdecká prilba 100 modro-čierna
Farba :
Veľkosť :
Nie je k dispozícii online

Radi jazdíte na koni? Túto prilbu sme vytvorili na ochranu vašej hlavy pred nárazom v prípade pádu.

VÝHODY

Ochrana proti nárazom

Ochrana proti nárazom

Odolná prilba certifikovaná v súlade s normou EN1384:2017.
Možnosť nastavenia

Možnosť nastavenia

Šikovné koliesko na zátylku umožňuje rýchle nastavenie veľkosti prilby.
Pohodlie

Pohodlie

Pena na popruhoch a vnútri prilby pre maximálne pohodlie.
Odvetrávanie

Odvetrávanie

Zachovajte si chladnú hlavu v sedle: škrupina prilby odvádza horúčavu.
Držanie na tele

Držanie na tele

Štvorbodový bočný systém zapínania na dobré upevnenie prilby na hlave.
Ekologická výroba

Ekologická výroba

Výrobok, ktorý znížil svoj vplyv na životné prostredie o 34 % vďaka opatreniam v oblasti ekologického dizajnu.

Technický popis

Norma

Prilba certifikovaná v súlade s normou EN1384:2017.

Veľkosť

XS (48-52 cm), S (52-55 cm), M (55-58 cm).

Ľahkosť

530 g. Veľkosť M (55 – 58 cm).

Ochrana

Jazdíte na koni? Vyberte si našu prilbu 100, ktorá bola vyrobená presne pre vás. Prilbu sme opakovane testovali v našich ateliéroch. Bola navrhnutá tak, aby v prípade pádu pohltila časť energie nárazu v dôsledku čiastočnej deformácie škrupiny a/alebo ochranného materiálu.
V prípade pádu prilbu vymeňte: jej deformácie nie sú vždy viditeľné voľným okom, často sa nachádzajú vnútri prilby.

Telesná prispôsobivosť

Vo vašej jazdeckej výbave sa musíte cítiť dobre, prilba musí byť správne nastavená. Výhodou prilby 100 je to, že je nastaviteľná, a tak sa perfektne prispôsobí veľkosti vašej hlavy. K dispozícii je v štyroch veľkostiach, od XS do M, čo zodpovedá obvodu 48 až 58. Než si prilbu vyberiete, vyskúšajte si ju a nastavte si veľkosť pomocou kolieska v zadnej časti. Použitie je jednoduché, bez námahy zistíte, ako rýchlo si ju môžete nastaviť bez ohľadu na obvod vašej hlavy.

Pohodlie

Ak si chcete vychutnať jazdu na koni, musíte sa dobre cítiť vo svojom vybavení. Návrhári Fouganzy použili penu na popruhy vašej prilby, aby vám ponúkli čo najlepšie pohodlie. Vnútri prilby je tiež vyberateľná a umývateľná penová výstelka, ktorá vám poskytne najlepšiu možnú ochranu. Aj popruhy pod bradou majú vnútornú penu, ktorá vás ochráni pred nepríjemným priškripnutím kože.

Pevnosť

Účinnú ochranu môže poskytnúť len prilba, ktorá na hlave dobre drží. Prilba 100 je vybavená štvorbodovým systémom bočného zapínania. Vďaka týmto štyrom bodom, ktoré sú spoločné pre popruhy prilby, je prilba vyvážená a dobre drží. S touto prilbou môžete cválať aj klusať, pri správnom nastavení veľkosti sa prilba na hlave ani nehne. Zabudnite na prilby, ktoré padali do očí!

Vetranie

Občas sú kone a poníky nevyspytateľné a stane sa, že vám pri jazde pripravia naozaj rušné chvíle. Návrhári prilby 100 mysleli na to, ako si zachovať chladnú hlavu: vaša prilba má navrchu asi päťdesiat otvorov na odvádzanie horúceho vzduchu z vašej hlavy. Náš tím Fouganza nemôže zabrániť, aby ste sa pri jazde nezapotili, ale určite vám ochráni hlavu pred horúčavou!

Dizajn

To, že ste iba začiatočníci, neznamená, že nemáte právo na pekné vybavenie. Na to mysleli aj naši návrhári. Prilba je vhodná pre každého na najrôznejšie jazdecké disciplíny: vyberiete si účinnú ochranu v podobe prilby so šiltom rôznych farieb.

Jednoduchá údržba

V rámci údržby čistite vonkajšiu časť vašej prilby pomocou handričky.
Dôrazne vám odporúčame, aby ste v žiadnom prípade nepoužívali rozpúšťadlá alebo iné agresívne prostriedky, ktoré by mohli zhoršiť účinnosť prilby a zničiť ju. Vnútorná odnímateľná pena, môže sa prať ručne v studenej vode.
Malý úložný a prepravný textilný vak ju ochráni pred špinou, poškriabaním a svetlom.

Nastavenie prilby

Kvôli maximálnej ochrane musí byť prilba upevnená na hlave tesne, ale pritom nesmie nikde tlačiť. Keď sú popruhy a koliesko správne utiahnuté, prilba sa nesmie kĺzať z hlavy dopredu, dozadu ani nabok, a to ani počas jazdy.

Upínacie popruhy prilby sa musia zapínať pod čeľusťou a nie cez bradu. Prilba musí na hlave pevne a nehybne držať, ale nie škrtiť.

Tlmenie nárazov

Prilba bola vytvorená tak, aby pri náraze pohltila časť energie tým, že dôjde k čiastočnej deformácii prilby a/alebo ochrannej výplne.

Prilba znižuje riziko závažných poranení hlavy. Ochrana, ktorú zaisťuje prilba, závisí od okolností nehody. Nosenie prilby nemôže vždy zabrániť smrti alebo dlhodobému zdravotnému postihnutiu osoby.

Pokyny na používanie

Vieme, že ste nedočkaví a chcete rýchlo prilbu vyskúšať, ale pred prvým použitím si pre vašu bezpečnosť pozorne prečítajte návod.
Prilba sa nesmie používať na iné účely než na jazdecký šport. Nesmie sa používať na iné športy, motoristické, letecké alebo športy na ľade. Ak ste sa rozhodli, že začnete so štvorbobami, Formulou 1 alebo rogalom, táto prilba, bohužiaľ, nie je pre vás tá pravá. Odporúčame vám vybrať si príslušnú ochranu pre každý šport.

Životnosť

Páči sa vám naša prilba 100? Musíme vám prezradiť, že vám, bohužiaľ, nevydrží večne. Ak si chcete zachovať kompletnú ochranu, odporúčame vám, aby ste po každom páde prilbu vymenili. Aj keď vyzerá prilba po páde nedotknutá, nezabúdajte, že niektoré vnútorné deformácie nemôžete vidieť voľným okom. Aj v prípade, že budete jazdiť perfektne, nikdy nespadnete z koňa a nebudete mať žiadnu nehodu, musíte myslieť na to, že prilbu treba každých 5 rokov vymeniť.

Podmienky týkajúce sa vrátenia ochranných osobných pomôcok

Prilba patrí medzi OOP (osobné ochranné pomôcky),

z toho dôvodu ju po vrátení musíme zničiť.
Vrátiť nám ju môžete v súlade s našimi podmienkami: s návodom, štítkami, prípadne s obalom. Následne vám vrátime peniaze. Spoločný cieľ: „Vážme si našu planétu“.