Hide Filters
Filtre 0
Zoradiť podľa:
DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
  • DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
  • DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
  • DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS

OLAIAN

8486005

DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS

12,00 €
  • DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
  • DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
  • DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
DETSKÉ TRIČKO NEOTHERS
Farba :
Veľkosť :
Nie je k dispozícii online

Vyvinuté našimi návrhárskymi tímami na ochranu pred slnkom na surf a bodyboard. Voda s teplotou nad 21 °C. Trvanie aktivity do 3 h.

VÝHODY

Ochrana pred slnkom

Ochrana pred slnkom

Textília SPF 50+. Chráni pred slnkom aj mokrá. Odráža minimálne 95 % UV.
Drží na tele aj vo vlnách

Drží na tele aj vo vlnách

Pracka na spodku trička na pripnutie o šortky drží tričko na mieste.
Menšie podráždenie pokožky

Menšie podráždenie pokožky

Priliehavý strih a bezšvové diely pod pazuchami. Na až 3-hodinové športovanie.
Ochrana pred chladom

Ochrana pred chladom

Predok a chrbát z neoprénu. Golier a boky z fleecu. Hrejivosť aj vo vetre.

Technický popis

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (1. časť)

Všetky naše tričká s ochranou proti UV žiareniu majú ochranný faktor UPF50+, teda majú maximálnu úroveň ochrany proti slnku. Výber sa riadi dĺžkou rukávov, potom závisí od typu namáhania pri športovaní. Najväčšie namáhanie je pri surfovaní, preto sme sa rozhodli vytvoriť náš produktový rad predovšetkým na surfovanie.
Výrobok na surfovanie si vyberajte podľa doby, ktorú strávite vo vode: 1 hodinu, 2 hodiny alebo 3 hodiny.

Ako si vybrať tričko s ochranou proti UV žiareniu? (2. časť: podľa dĺžky surfovania)

1 hodina: Príležitostné surfovanie. Môžete si vybrať voľný strih (dôraz je kladený na ľahké obliekanie a pohodlie za sucha) alebo priliehavý strih (dôraz je kladený na pohodlie za mokra). Pútko na pripojenie k šortkám poskytuje výrobku stabilitu.
2 hodiny: Pravidelné surfovanie. Pohodlie, keď je tričko mokré, je vyššie vďaka bezšvovým dielom pod pazuchami a sťahovacej šnúrke, ktorá ešte zvyšuje stabilitu.
3 hodiny: Intenzívne surfovanie. Lepšie udržiava teplotu, aby ste vo vode vydržali dlhšie.

Tepelná izolácia a vietor

Odporúčaná minimálna teplota vody pri samostatnom použití tohto trička chrániaceho proti UV žiareniu je 22 °C. Maximálna doba športovania: 3 hodiny. Tričko je na prednej strane a na chrbte z neoprénu, aby hrialo aj vo vetre. Tričko možno nosiť aj pod kombinézou.

Ako funguje neoprén?

Zadržaním vodnej vrstvy okolo tela tričko s neoprénom pracuje dvoma spôsobmi: 1. Preniknutá voda sa postupne ohrieva. 2. Odvádzanie tepla sa znižuje. Neoprénový oblek a vodný film tak vytvoria izolačnú vrstvu.

Materiály

Tričko s neoprénom je zložené z fleecu a neoprénu, aby zaručilo lepšiu tepelnú izoláciu. Neoprén je podšitý polyesterovou textíliou pre lepšiu odolnosť voči odretiu. Hrúbka neoprénu: 1,5 mm. Neoprén tvorí elastomérová pena so zatvorenými bunkami (polychloroprén) a obsahuje bublinky dusíka, ktoré majú izolačné vlastnosti. Sami testujeme a zaručujeme tepelné vlastnosti našich neoprénových materiálov.

Chráni pred UV aj v mokrom stave.

Materiál výrobku chrániaci proti UV žiareniu Olaian bráni prieniku minimálne 98 % UVB a 95 % UVA (UPF 50+) žiarenia. Zaručuje účinnú ochranu pred slnkom. Odev je vhodný na kúpanie, vodné a plážové športy. Pohlcovanie UV žiarenia sa dosahuje hustotou textilných vlákien. Táto ochrana je trvalá, aj po vypraní.

Čo znamená UPF 50+?

UPF (Ultra Violet Protection Factor) je univerzálny, normami uznávaný faktor ochrany pred slnkom. Udáva mieru ochrany pred slnkom u textílií, presnejšie množstvo lúčov, ktoré tkanina prepúšťa. Na ochranu zodpovedajúcu normám musí látka odrážať minimálne 95 % UV lúčov. Faktor UPF 50+ znamená, že materiál odráža minimálne 95 % UVA a 98 % UVB žiarenia.

Obmedzenie podráždenia pokožky

Tričko s neoprénom chrániace pred UV žiarením obmedzuje odreniny a podráždenie pokožky spôsobené kontaktom so surfom alebo bodyboardom. Výrobok je možné nosiť pod neoprénovým oblekom a obmedziť tak podráždenie pokožky najmä v oblasti krku a pod pazuchami. Vytvorili sme bezšvové pásy pod pazuchami, aby sme znížili podráždenia spôsobené veslovaním. Naše testy potvrdili, že podráždenie sa pri aktivite trvajúcej do 3 hodín znížilo.

Rýchle schnutie

Polyesterový fleece prirodzene rýchlo schne. Doplnková vodoodpudivá úprava bráni vnikaniu vody, a znižuje tak riziko prechladnutia. Uľahčuje tiež schnutie. Účinky tejto úpravy sa po 5 alebo 6 praniach v práčke znížia, preto s cieľom predĺženia životnosti výrobku dávajte prednosť opláchnutiu v čistej vode pred praním so saponátom.

Chráňte deti pred slnkom!

Ochranný systém pokožky sa u dieťaťa plne vyvíja až po treťom roku života, preto je pokožka najmenších detí veľmi citlivá na slnko. Účinky slnka sú pri rovnako dlhom vystavení u detí 2- až 3-krát silnejšie ako u dospelých. Preto je veľmi dôležité deti účinne chrániť.

Tričko s UV ochranou na celý rad vodných športov

Naše tričká s ochranou proti UV sú navrhnuté tak, aby splnili očakávania tých najnáročnejších surfistov. Vďaka ich koncepcii sú vhodné aj na iné vodné športy ako napríklad plávanie, kitesurfing, windsurfing, wakeboarding, vodné lyžovanie, aktívna chôdza pri mori alebo paddleboarding.

Správanie na slnku

Aj keď toto tričko umožňuje ochranu pred slnkom, nezabúdajte na vplyv takých javov, ako je odraz (vo vode, na piesku a pod.), horúčava, denná doba atď., ktoré je tiež potrebné brať v úvahu. Hoci budete nosiť toto tričko s ochranou proti UV, odporúčame vám, aby ste používali ďalšie ochranné prostriedky: noste slnečné okuliare, používajte klobúk alebo čiapku, pravidelne sa natierajte správnym opaľovacím krémom, pravidelne pite atď.

Ochrana pred slnečnými lúčmi

https://www.TRIBORD.tm.fr/conseils/la-protection-solaire-en-surf-a_32367.

Niečo o značke Olaian

Výrobky na surfovanie Tribord sa premenovali na Olaian, čo je nová značka spoločnosti Decathlon určená pre surfovanie, bodyboarding a skimboarding. U všetkých našich výrobkov určených na surf dôjde postupne k zmene značky. Preto môže váš výrobok niesť prípadne iné logo, ako je znázornené na ilustračnom obrázku výrobku.