Od 27.11 sú naše predajne otvorené pre NÁKUP OBUVI a zároveň slúžia ako VÝDAJNÉ MIESTA online objednávok.
Kód : 8550501
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
OBUV A GRIPY NA ZIMNÚ TURISTIKU MUŽI

Pánska hrejivá a nepremokavá kožená obuv SH500 U-Warm na turistiku QUECHUA

QUECHUA
4.6/5
4.6/5

Farba : Oriešková hnedá

Veľkosť dobré (81%)
81% používateľov povedalo, že sú/je
Dobré
Naši zákazníci ohodnotili veľkosť
Veľmi malé 2
Trochu menšie 8
Dobré 80
Trochu veľké 8
Veľmi velké 1
Naši zákazníci ohodnotili šírku
Veľmi úzke 1
Trochu úzke 9
Dobré 77
Trochu široké 7
Veľmi široké 2
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 17/12/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 17/12/2021 2.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 17/12/2021 3.99
Chystáte sa na turistiku po zasnežených chodníkoch? Užite si pohodlie vďaka tejto vysokej a nepremokavej koženej obuvi, ktorá udrží vaše nohy v suchu. Vydajte sa na túru do zasneženého terénu! Táto vysoká nepremokavá kožená obuv udrží vaše nohy v teple až do -20 °C. Je priľnavá na snehu, takže si môžete vychádzku užiť na maximum.
Decathlon kuriér

Výhody

Hrejivosť Komfortná teplota v statickej polohe: -10 °C. Pri chôdzi: -19 °C.
Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána udržuje nohy v suchu.
Protišmykové vlastnosti Podrážka s technológiou Snowcontact: materiály a vzorka podrážky.
Priľnavosť Dobrý záber na snehu vďaka usporiadaniu a hĺbke vzorky 5 mm.
Držanie na nohe Vysoký kožený zvršok s 2 háčikmi na dobré nastavenie a držanie.
Obmedzenie prenikania snehu Vysoký zvršok s 1/2 pružným návlekom, ktorý zabraňuje prenikaniu snehu a chladu.
Detail výrobku

Technický popis

Obuv inšpirovaná prírodou: rys ostrovid, mačkovitá šelma zo zasneženej prírody

V prírode sú zvieratá prirodzene vybavené tak, aby sa prispôsobili podmienkam svojho prostredia: perie a kožušina zadržiavajú vzduch izolujúci pred chladom alebo teplom, nohy prispôsobené na pohyb v rôznorodom, náročnom a premenlivom teréne... My sme sa pri navrhovaní vašej obuvi inšpirovali rysom, skutočným kráľom zasneženej prírody: široké, chránené a pred chladom izolované tlapy a špeciálne vankúšiky uľahčujúce pohyb a obratnosť na snehu.

Mám istotu, že je obuv dostatočne teplá na zimné túry?

Zvolili sme ultra hrejivú podšívku a veľký objem na zlepšenie izolácie, aby ste boli lepšie chránení pred chladom.
Testovali sme ju v laboratóriu aj v teréne v spolupráci s reprezentatívnou vzorkou používateľov. Overovali sme, do akej teploty sa v nej budete cítiť pohodlne v pokoji aj počas chôdze, keďže je v tom rozdiel: -11 °C keď sa nehýbete a -20 °C pri pohybe. Berieme do úvahy rozdiely v pociťovaní chladu medzi mužmi a ženami.

Ako ma obuv ochráni pred vonkajšími podmienkami?

Obuv bola vyrobená z kože a s membránou, ktorá zaisťuje vodotesnosť a priedušnosť. Je to veľmi tenká vrstva (5 až 25 mikrometrov) pripevnená zvnútra k materiálu, ktorá zabraňuje vnikaniu vody a umožňuje únik vlhkosti. Vysoký zvršok s elastickou manžetou zaisťuje dobrú ochranu pred chladom a vniknutím snehu a medzipodrážka dokonale izoluje. Vaše chodidlá budú dobre chránené, v teple a v suchu.

Ako zistím s istotou, že obuv je 100 % nepremokavá?

O nepremokavosti obuvi sme sa presvedčili vďaka testom v laboratóriu, počas ktorých sa simuluje chôdza s chodidlami napoly ponorenými vo vode a vďaka testom používania a starnutia obuvi pri používaní v teréne. Počas testu nepremokavosti overujeme 3 stupne nepremokavosti: 2 000 ohybov (asi 4 km chôdze), 4 000 ohybov (asi 8 km chôdze) a 8 000 ohybov (asi 16 km chôdze). Tento model obuvi bol testovaný na 4 000 ohybov, čo zodpovedá 8 km chôdze.

Priedušná obuv pre čo najvyššiu tepelnú pohodu

Tepelná pohoda zodpovedá rovnováhe medzi hrejivosťou, ktorú poskytuje obuv, a jej priedušnosťou. V prípade prílišnej hrejivosti alebo nedostatočnej priedušnosti sa hromadí vlhko a môže sa dostaviť pocit chladu. Obuv sme navrhli s ohľadom na vašu aktivitu, pravidelnú alebo občas aj intenzívnejšiu. Má membránu, ktorej úlohou je zabrániť vniknutiu vody a súčasne umožniť odvádzanie vlhkosti v opačnom smere.

Aký je rozdiel medzi záberom a priľnavosťou?

Záber obuvi súvisí s dezénom, jeho hustotou a tvarom. Priľnavosť závisí od materiálu a rýh použitých na vašej podrážke podľa vzoru pneumatiky auta. Záber zlepšuje trakciu, zabraňuje prešmykovaniu obuvi dozadu pri stúpaní a stabilizuje obuv.
Priľnavosť zabraňuje šmýkaniu obuvi na hladkom teréne alebo v náročných podmienkach (dážď, sneh, ľad) tým, že poskytuje podrážke grip.

Aký druh záberu a priľnavosti mi poskytne táto obuv?

Vaša obuv vybavená podrážkami Snowcontact bola navrhnutá pre maximálny komfort z hľadiska záberu pre turistiku a priľnavosti na snehu. Pri rozmiestnení a výške dezénu (5 mm) sme sa nechali inšpirovať chodidlami rysa a navrhli sme ho strategicky pre optimálny záber na turistike v snehu s prevýšením. Povrch a vzor dezénu je vyrobený tak, aby dokonale priliehal k vrstve tvrdého snehu a odvádzal prebytočnú vodu, aby nedochádzalo k prekĺzavaniu.

Čo mi poskytuje technológia Snowcontact použitá na podrážkach mojej obuvi?

Podrážka Snowcontact je vyrobená zo špeciálneho materiálu a má vzorku, ktorá zaisťuje najlepšiu možnú priľnavosť a držanie. Podrážky Snowcontact sú na snehu účinnejšie než tradičné podrážky. Pri používaní na ľade zabezpečí optimálnu bezpečnosť iba pridanie protišmykových návlekov.

Prečo je dôležité mať počas vychádzky dobre spevnené chodidlo?

Počas chôdze je nevyhnutné, aby obuv dobre spevňovala chodidlo. Dobre spevňujúca obuv totiž zlepšuje chôdzu v nerovnom teréne (výstup a zostup), bráni šmýkaniu chodidla a vzniku otlakov. Dochádza k menším stratám pri prenose energie do obuvi, vďaka čomu sa menej unavíte. To je veľmi dôležité najmä pri chôdzi na snežniciach.

Bude mať moja obuv dostatočnú životnosť pri pravidelnom používaní?

Naši návrhári realizujú testy v laboratóriách, aby sme zaručili vašu spokojnosť pri používaní. Okrem iného kontrolujeme tieto prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie.

Prečo si vybrať koženú obuv na zimnú turistiku?

Koža je mimoriadne pohodlná, odolná (prírodný materiál) a pružná, takže poskytuje viac pohodlia.
Tento materiál je prirodzene nepremokavý a priedušný.
Teplá v zime a studená v prechodnom období, koža zaisťuje prirodzenú tepelnú reguláciu obuvi.
Pre správnu údržbu a optimalizovanie životnosti obuvi vám odporúčame dôkladné čistenie mäkkou kefou.

Ako sa správne obuť na zimnú turistiku?

Pre čo najlepšie vybavenie v zime vám odporúčame dodržiavať niekoľko zásad.
Hrejivosť: zabezpečenie dostatočného tepla vďaka hrejivým ponožkám (ideálne s primeraným % vlny).
Priedušnosť: Vyberte si ponožky podľa intenzity plánovanej turistiky a predovšetkým používajte priedušné modely na obmedzenie vlhkosti.
Výška zvršku: prispôsobte výšku ponožky výške zvršku obuvi a uprednostnite vysoké modely pre väčšiu ochranu.

Ako ochrániť funkčné vlastnosti mojej obuvi?

Vodoodolnosť látky je jej schopnosť nechať stekať vodu po svojom povrchu bez toho, aby ju absorbovala. Materiál nenasiakne vodou a zostáva ľahký, priedušný a hrejivý. Vodoodolnosť sa dosiahne špeciálnou úpravou na vonkajšej strane materiálu. Túto úpravu je nutné obnovovať počas celej životnosti výrobku. Vhodné výrobky (v spreji alebo tekuté) sú k dispozícii v našich predajniach.

Ako funguje záruka výrobku?

Záruka výrobku trvá 2 roky počnúc dátumom predaja vyznačenom na vašom pokladničnom bločku. Záruka sa vzťahuje na chyby vášho výrobku okrem tých, ktoré vyplývajú z jeho bežného či netradičného používania. Produkt v záruke bude zdarma vymenený.

Známka na porovnanie vplyvu výrobkov na životné prostredie

Vplyv výrobku na životné prostredie sa počíta z celej doby jeho životnosti pomocou rôznych ukazovateľov. Výrobky dostávajú známku na stupnici ABCDE. Tá ukazuje, ktoré z nich majú najlepšie výsledky v ochrane životného prostredia a umožňuje porovnať ich s ostatnými. Decathlon sa dobrovoľne prihlásil k tomuto hodnoteniu. Všetky naše aktivity týkajúce sa udržateľného rozvoja sú uvedené na: https://sustainability.decathlon.com/

Hmotnosť

39: 1,16 kg
40: 1,25 kg
41: 1,212 kg
42: 1,286 kg
43: 1,35 kg
44: 1,382 kg
45: 1,428 kg
46: 1,482 kg
47: 1,5 kg

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Podošva:
40% polyuretán, 60% kaučuk
Zvršok:
60% teľací nubuk, 10% termoplastický polyuretán, 30% polyester
Podšívka:
100% polyester
Hrejivá podšívka
100% polyester
Tipy na údržbu Sušte na suchom a vetranom mieste.
Tipy na skladovanie Odporúčame skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste.

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie