Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.
Kód : 8526148
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
PÁNSKE TURISTICKÉ SANDÁLE, OBUV DO TEPLÉHO POČASIA

Pánska turistická obuv NH100 Fresh na nenáročnú turistiku QUECHUA

QUECHUA
4.1/5
4.1/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
Náš tím vyvinul túto obuv na príležitostnú turistiku po prírodných chodníkoch v teplom a suchom počasí. Naša motivácia? Ponúknuť vám priedušnú a ľahkú turistickú obuv na letné túry po kamenistých chodníkoch s malým prevýšením. Pritom neuberáme nič zo štýlu!

Výhody

Tlmenie došľapu Medzipodošva z EVA peny. Vďaka hrúbke budete menej cítiť kamene.
Protišmykové vlastnosti Zloženie a dizajn podošvy zlepšujú priľnavosť.
Priedušnosť Zvršok z veľmi priedušnej sieťoviny a perforovaná podrážka odvádzajú vlhkosť.
Nízka hmotnosť Každá topánka váži iba 295 g vo veľkosti 43.
Odvod vody Perforovaná stielka s kanálikmi na lepší odvod potu.
Ochrana proti nárazom Obsádzka na špičke chodidla chráni pred kamienkami.

Technický popis

Priľnavé podrážky na prírodných chodníkoch

Dizajn podrážky bol predmetom dlhého výskumu v našich laboratóriách. Uprednostnili sme špeciálne zloženie gumy na zlepšenie priľnavosti. Potreby nie sú rovnaké, preto systematicky hľadáme najlepší kompromis na turistiku po sypkých prírodných cestách, ako sú napr. lesné chodníky.

Obuv je určená na turistiku po prírodných chodníkoch.

Táto obuv je určená na turistiku po prírodných chodníkoch. Hľadáme a testujeme materiály podrážky a zvršku obuvi, ktoré sú najvhodnejšie na turistiku po prírodných chodníkoch a sypkej pôde (typu lesných cestičiek) a po kamenistom povrchu (typu kamenistých cestičiek po pobreží). Pri používaní na ceste (s asfaltovým povrchom) sa môže urýchliť opotrebovanie obuvi a obuv bude nepohodlná. Nie je vhodná na horskú turistiku.

Objavte technológiu Fresh

Naša technológia obuvi Fresh predstavuje kombináciu priedušného zvrška a konštrukcie podrážky, ktorá odvádza vlhkosť. Funkčnosť technológie odskúšali v laboratóriu a v teréne naši testeri a používatelia. Cieľom testov je zaručiť vám suché nohy počas letných túr.

Testované v laboratóriu

Cieľom laboratórnych testov je overiť a schváliť nasledujúce prvky: odolnosť háčikov a remienkov proti odtrhnutiu, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie. Tieto testy nám umožňujú zlepšiť kvalitu našich výrobkov a zabrániť predčasnému opotrebovaniu turistickej obuvi.

Ako si vybrať správnu veľkosť obuvi na turistiku?

Pri skúšaní si obujte turistické ponožky a obuv skúšajte v stoji. V prípade potreby vyskúšajte viac modelov a veľkostí. Skontrolujte, či obuv dobre sedí na dvoch miestach:
- na päte
- na špičke pri chôdzi z kopca
Pri skúšaní overte, či vás obuv nikde netlačí. Prejdite sa po predajni.
Zo začiatku noste obuv na kratšie túry, aby sa prispôsobila vašim chodidlám.

Kombinácia obuv/ponožky má dôležitú úlohu.

Existujú rôzne príčiny vzniku otlakov pri turistike: trenie, záhyb ponožky, vlhkosť, veľmi malá alebo veľmi veľká veľkosť obuvi atď. Preto je dôležité vybrať si správnu veľkosť a materiál ponožiek, ktoré sú vhodné do obuvi na turistiku.

Ako si vybrať správnu veľkosť ponožiek na turistiku?

Odporúčame vám zvoliť si veľkosť ponožiek prispôsobenú vašim chodidlám, aby ste predišli nechceným záhybom na ponožke. Ak je ponožka príliš veľká, bude okolo vašej nohy príliš veľa materiálu, ak je ponožka príliš malá, bude sa vťahovať do topánky.

Ako si vybrať správny materiál ponožiek na turistiku?

Počas turistiky je potrebné čo najlepšie sa vybaviť proti vlhkosti: často nie je možné zabrániť poteniu. Ak je vaša obuv priedušná, bude odvádzať vlhkosť spôsobenú potením. Preto je potrebné vybrať si ľahké a takisto priedušné ponožky. Ak je obuv skôr nepremokavá, na ochranu proti vlhkosti spôsobenej dažďom si vyberte iné ponožky: Uprednostnite ponožky, ktoré budú pohlcovať pot a potom si ich čo najskôr zobujte.

Aké ponožky sú vhodné do obuvi NH100 Fresh?

Odporúčame vám vybrať si ponožky z polyamidu a bez bavlny. Polyamid je vlákno špeciálne vybrané pre jeho schopnosť odvádzať vlhkosť. Takže keď sa potíte, ponožky z polyamidu odvedú vlhkosť, ktorú následne prevezmú topánky a takisto ju odvedú vďaka priedušnej sieťovine. Odporúčame preto ponožky Newfeel WS500 Fresh.

Záruka

Na našu obuv na turistiku sa vzťahuje 2-ročná záruka.

Náš záväzok? Ponúkať odolné výrobky, ktoré vás budú sprevádzať na vašich túrach.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Podošva:
65% kaučuk, 35% EVA (etylénvinylacetát)
Zvršok:
40% polyuretán, 60% polyester
Podšívka:
100% polyester
Tipy na údržbu Nechajte voľne uschnúť.
Tipy na skladovanie Odporúčame obuv skladovať na dobre vetranom, tmavom a suchom mieste. Pre lepšiu hygienu môžete tiež vybrať stielku.
Obmedzenie v používaní Neodporúča sa na behanie či vysokohorskú turistiku.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Náš návrhársky tím vyvíja výrobky Quechua vo Francúzsku na úpätí hory Mont Blanc. Testujeme ich v teréne s ďalšími turistami, aby sme sa presvedčili o ich pohodlnosti a odolnosti. Les vo Fontainebleau, Bretónsko alebo napr. Korzika. Absolvujeme čo najviac turistických trás v každom počasí.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie