Kód : 8496197
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
POZEMNÝ HOKEJ OBUV

Obuv na pozemný hokej pre dospelých FH100 s nízkou intenzitou hry žltá KOROK

KOROK
4.6/5
4.6/5

Farba : Neónová limetková

Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 26/05/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 26/05/2021 1.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 26/05/2021 2.99
Je určená pre dospelých hráčov pozemného hokeja so slabou intenzitou hry. Obuv je určená pre začiatočníkov. Hokejová obuv Korok pre dospelých, ktorí začínajú hrať pozemný hokej.

Výhody

Protišmykové vlastnosti Kužeľové štuple z tvrdej gumy.
Nízka hmotnosť 290 g vo veľkosti 43.
Návrat energie Neobsahuje materiály určené na dynamickú hru.
Držanie na nohe Zvršok z PU so sieťovinovou vložkou zvnútra.
Pohodlie Vnútorná pena chráni aj pätu. Podrážka z EVA.
Ochrana proti nárazom Podrážka zasahuje do špičky a chráni prsty.
Tlmenie došľapu Medzipodošva z pružnej EVA peny.

Technický popis

Detailný popis produktu

Vonkajšia podrážka z tvrdej gumy s kužeľovými hrotmi poskytuje priľnavosť. Medzipodošva z pružnej EVA peny poskytuje tlmenie. Vonkajšia podrážka vystupuje pred prsty. Vnútorná podrážka: rovná, penová.

Detailný popis produktu (pokračovanie)

Zvršok: diel z PU chráni pred ostriekaním a sieťovinová látka vo vnútri zlepšuje vetranie. Pätka z tvrdeného PU. Jazyk z 3D sieťoviny a vonkajšia sieťovina zaisťujú pohodlie a vetranie. Vnútorný lining z 3D sieťoviny pre pohodlie. Okrúhle šnúrky.

Hmotnosť

290 g vo veľkosti 43.

Akú veľkosť/tvar vybrať?

Tak ako v akomkoľvek inom športe, aj obuv určená na pozemný hokej musí mať správnu veľkosť. Predovšetkým by nemala tlačiť. Nemala by byť ani príliš voľná. To je obzvlášť dôležité, keď sa pozemný hokej hrá na syntetickom povrchu. Niektoré modely sú podľa výrobcov špeciálne určené pre ženy. Sú vyvinuté pre slabšiu telesnú konštrukciu a menej objemnú stavbu chodidla.

Akú veľkosť/tvar vybrať? (pokračovanie)

Niektoré ženy nosia menšiu veľkosť obuvi, a preto si zvyknú vyberať detské veľkosti, ktoré však nie sú určené pre telesnú stavbu dospelej ženy.

Akú veľkosť/tvar vybrať? (pokračovanie 2)

Ako máte vedieť, či obuv, ktorú skúšate, je správne prispôsobená vášmu chodidlu? Navlečte si hokejové ponožky. Preneste váhu tela na nohu v obuvi. Pri prenášaní váhy sa snažte nohou pohybovať do všetkých smerov. Chodidlo sa nesmie v obuvi pohybovať.

Jednotlivé diely obuvi

Hokejovú obuv tvoria rôzne časti. Každá časť má svoju špecifickú funkciu. Spodná podrážka (časť, ktorá sa dotýka zeme) je zvyčajne gumená a na svojom povrchu má hroty. Je tvrdá a priľne k povrchu tak, aby sa noha nešmýkala. Medzipodošva (časť podrážky, ktorá sa nachádza nad vonkajšou podošvou) sa zvyčajne vyrába z EVA (etylénvinylacetát).

Prečo si vybrať špeciálnu obuv na pozemný hokej?

Obuv na pozemný hokej má 2 špecifické funkcie: na jednej strane výstuže, najmä v prednej časti na špičke a päte, ktoré chránia chodidlo pred nárazmi od lopty a hokejky, a na druhej strane je to podrážka prispôsobená špecifickému povrchu (napr. umelý pieskový alebo vlhký trávnik), na ktorom obuv zaisťuje priľnavosť.

Špecifiká obuvi na pozemný hokej

Obuv na pozemný hokej má vlastnosti, ktoré sú špecifické pre tento šport: podošva (časť, ktorá sa dotýka zeme) je zvyčajne vyrobená z gumy a na svojom povrchu má rôzne rozmiestnené hroty rozličných tvarov; je tvrdá na rozdiel od trailovej obuvi. Je vhodná na umelý pieskový alebo vlhký trávnik, ktoré sú typické na hranie pozemného hokeja. Slúži na zaistenie priľnavosti na ihrisku, čo je pri hraní pozemného hokeja nesmierne dôležité.

Špecifiká obuvi na pozemný hokej (pokračovanie)

Takisto môže byť vyššia v prednej časti obuvi, aby chránila prsty pred nárazmi. Medzipodošva (časť podrážky, ktorá sa nachádza nad vonkajšou podošvou) sa zvyčajne vyrába z EVA (etylénvinylacetát). Slúži na tlmenie nárazov pri behu na hokejovom ihrisku, ktoré je relatívne tvrdé.

Špecifiká obuvi na pozemný hokej (pokračovanie 2)

Väčšinou je takisto vyššia vo vnútornej časti s cieľom stabilizovať chodidlo pri častých zmenách smeru na ihrisku. Zadný diel (vnútorné a vonkajšie stredové časti hornej časti obuvi), ktorý zvyčajne pozostáva z PU a sieťoviny, je pri pozemnom hokeji veľmi dôležitý, pretože zaisťuje dobré spevnenie chodidla pomocou šnurovania.

Špecifiká obuvi na pozemný hokej (pokračovanie 3)

Často sú tam umiestnené diely z PU, ktoré slúžia ako výstuž na ochranu pred nárazmi, alebo iba nejaký dizajnový prvok (logo značky). Pätka nachádzajúca sa vzadu na hornej časti obuvi je väčšinou z pružného PU, ktorý je vnútri vystužený pevnou doštičkou z PU, slúži na stabilizáciu päty a ochranu Achillovej šľachy pred nárazmi.

Špecifiká obuvi na pozemný hokej (pokračovanie 4)

Jazýček nachádzajúci sa na priehlavku je väčšinou z peny a sieťoviny a slúži najmä na ochranu chodidla pred ostriekaním vodou alebo rôznymi časticami.

Bezpečnostné odporúčania

Hokej je radosť. Nezanedbávajte svoju bezpečnosť. Vždy noste chránič zubov, chránič píšťaly a rukavice. Používajte obuv na hokej s ochrannými výstužami a podrážkou prispôsobenou hernému povrchu. Pri hre vždy noste prilbu a špeciálne rukavice, a to počas zápasov, ako aj tréningov.

Vývojári

Táto obuv bola vytvorená v spolupráci s vývojovým tímom, ktorí ktorý tvoria nadšení hokejisti (produktoví manažéri, dizajnéri, inžinieri, modelári, štylisti, prototypoví a laboratórni technici) a odborníci na výrobné procesy spoločnosti Decathlon.

Informácia

Toto sú informácie poskytnuté výrobcom alebo skonštatované našimi odborníkmi po testovaní vzoriek od výrobcu.

Veľkosť

39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Podošva:
60% kaučuk, 40% EVA (etylénvinylacetát)
Zvršok:
60% polyuretán, 40% polyester
Podšívka:
20% polyester, 80% EVA (etylénvinylacetát)
Tipy na skladovanie Obuv vykefujte a vyčistite. Nechajte voľne uschnúť. Obuv nechávajte v taške. Skladujte na suchom mieste.
Obmedzenie v používaní Nie je vhodná na iný šport alebo inú činnosť.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Naša obuv je testovaná v laboratóriách a skupinou testovacích osôb v reálnych herných podmienkach.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie