Rezervácie a doručenie na predajňu zdarma. Doručenie domov od 3,99 eur.
Kód : 8504213
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
DÁMSKA TURISTICKÁ VYCHÁDZKOVÁ OBUV

Dámska nepremokavá obuv NH150 WP na nenáročnú turistiku QUECHUA

QUECHUA
4.5/5
4.5/5
Hodnotenie veľkostí
Pre túto veľkosť zatiaľ nie je hodnotenie
DECATHLON.SK
  • Doručenie na predajňu Odhadovaný dátum doručenia od 28/10/2021 Zadarmo
  • Výdajné miesto Odhadovaný dátum doručenia od 28/10/2021 3.99
  • Doručenie domov Odhadovaný dátum doručenia od 28/10/2021 3.99
Naši návrhári vytvorili túto obuv na príležitostnú turistiku v nenáročnom teréne aj v daždivom počasí. Najnižšia cena v rade našej nepremokavej nízkej obuvi! Vydrží 2 hodiny turistiky v miernom daždi. Gumová podrážka je odolnejšia a má lepšie protišmykové vlastnosti.
Decathlon kuriér

Výhody

Nepremokavosť Nepremokavá a priedušná membrána. Testovaná počas 2 h turistiky v daždi.
Protišmykové vlastnosti Zloženie a vzorka podrážky zlepšujú priľnavosť. 4 mm vzorka.
Tlmenie došľapu Podrážka z poréznej gumy vhodná na prírodné cestičky.
Telesná prispôsobivosť Odnímateľná stielka umožňuje nosenie ortopedickej vložky.
Pohodlie Priedušná stielka hrubá 5 mm. Pohodlná penová výstuž na členku.
Ochrana proti nárazom Syntetická obsádzka na špičke chodidla chráni pred kamienkami.
Priľnavosť Dizajn podošvy a 4 mm dezénu umožňuje jednoduché odstránenie blata.
Nízka hmotnosť Každá topánka váži iba 332 g vo veľkosti 39.

Technický popis

Podrážky priľnavé na prírodných chodníkoch

Vzorka podrážky bola predmetom dlhého výskumu v našich laboratóriách. Vybrali sme špeciálne zloženie gumy, ktoré zlepšuje priľnavosť. Vzhľadom na rôzne potreby systematicky hľadáme najlepší kompromis na turistiku po mäkkých prírodných chodníkoch, ako sú lesné chodníky.

Obuv je určená na turistiku po prírodných chodníkoch

Táto obuv je určená na turistiku po prírodných chodníkoch. Hľadáme a testujeme materiály podrážky a zvršku obuvi, ktoré sú najvhodnejšie na turistiku po prírodných chodníkoch a sypkej pôde (typu lesných cestičiek) a po kamenistom povrchu (typu kamenistých cestičiek po pobreží). Pri používaní na ceste (s asfaltovým povrchom) sa môže urýchliť opotrebovanie obuvi a obuv bude nepohodlná. Nie je vhodná na horskú turistiku.

Test nepremokavosti

Táto obuv bola testovaná v laboratóriu aj teréne a jej membrána je zárukou optimálnej nepremokavosti a priedušnosti. Po ponorení obuvi do vody pod tlakom vzduchu sa kontroluje, či sa na jej povrchu netvoria vzduchové bubliny. Potom sa obuv napoly ponorená do vody nasadí na mechanické rameno simulujúce chôdzu a overuje sa, či jej vnútro zostane úplne suché.

Tri stupne nepremokavosti

Počas testu nepremokavosti overujeme tri úrovne nepremokavosti:
2000 ohybov, približne 2 hodiny turistiky.
4000 ohybov, približne 4 hodiny turistiky.
8000 ohybov, približne 8 hodín turistiky.
Nepremokavá obuv NH150 WP bola testovaná v laboratóriu na 2000 ohybov. Je teda nepremokavá počas 2 hodín turistiky. Samozrejme, len čo obuv vyschne, získa svoju pôvodnú nepremokavosť.

Ako predĺžiť nepremokavosť obuvi?

Odporúčame použiť niekoľkokrát za rok impregnačný prostriedok, vďaka ktorému výrobok opätovne získa pôvodnú vodoodolnosť a pomôže s odstránením vonkajších škvŕn.

Testy v laboratóriu

Cieľom laboratórnych testov je overiť a schváliť nasledujúce prvky: odolnosť proti odtrhnutiu očiek a popruhov, lepenie, neškodnosť materiálov, odolnosť proti UV žiareniu, odieranie podrážky a častí zvrška, predčasné opotrebovanie. Tieto testy nám umožňujú zlepšiť kvalitu našich výrobkov a zabrániť predčasnému opotrebovaniu turistickej obuvi.

Ako si vybrať správnu veľkosť turistickej obuvi?

Pri skúšaní si obujte obidve topánky a ponožky a obuv skúšajte v stoji. V prípade potreby vyskúšajte viac modelov a veľkostí. Dve miesta, ktoré je treba skontrolovať, aby obuv dobre sedela:
Uloženie päty a špička chodidla pri zostupe. Pri skúšaní vás obuv nesmie nikde tlačiť. Prejdite sa po predajni. Zo začiatku noste obuv na kratšie túry, aby sa prispôsobila vašim chodidlám.

Kombinácia obuv/ponožky má dôležitú úlohu

Existujú rôzne príčiny vzniku otlakov počas turistiky: trenie, záhyb ponožky, vlhkosť, veľmi malá alebo veľmi veľká veľkosť obuvi atď. Preto je dôležité vybrať si správnu veľkosť a materiál ponožiek, ktoré sú vhodné do turistickej obuvi.

Ako si vybrať správnu veľkosť turistických ponožiek?

Je nutné vybrať si správnu veľkosť ponožiek vhodnú na veľkosť chodidla, aby sa zabránilo možným záhybom ponožiek v obuvi: záhyb vzniká vtedy, ak je ponožka priveľká, a okolo chodidla je priveľa materiálu, alebo vzniká vtedy, ak je ponožka primalá a sťahuje sa dovnútra topánky.

Ako si vybrať správny materiál turistických ponožiek?

Počas turistiky je potrebné čo najlepšie sa vybaviť proti vlhkosti: často nie je možné zabrániť poteniu. Obuv NH150 WP je nepremokavá, takže vás ochráni pred vlhkosťou v prípade dažďa. Takisto si vyberte ponožky, ktoré budú pohlcovať pot, a potom si ich čo najskôr vyzujte.

Aké ponožky sú vhodné do obuvi NH150?

Táto obuv je čiastočne priedušná, ale nie je dostatočne priedušná na to, aby odvádzala vlhkosť spôsobenú potením. Odporúčame teda uprednostniť polovysoké ponožky NH100: obsahujú bavlnu, ktorá pohlcuje vlhkosť, a froté materiál, ktorý odvádza vlhkosť z chodidla. Sú tiež dostatočne vysoké na ochranu členka v obuvi. Je to výborná kombinácia, ktorá obmedzí vznik otlakov.

Záruka

Na našu obuv na turistiku sa vzťahuje 2-ročná záruka.
Náš záväzok? Ponúkať odolné výrobky, ktoré vás budú sprevádzať na turistike. Pretože najväčšiu radosť máme z toho, keď naše výrobky zostanú vašimi vernými spoločníkmi pri nezabudnuteľných dobrodružstvách!

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Zvršok:
30% polyuretán, 15% polyester, 50% polyamid, 5% elastan
Podošva:
100% butadiénový kaučuk (BR)
Podšívka:
30% polyuretán, 70% polyester
Tipy na údržbu Čistite vlhkou handrou.
Tipy na skladovanie Odporúčame obuv skladovať na suchom, tmavom a podľa možnosti vetranom mieste.
Obmedzenie v používaní Neodporúčame na túry s veľkým prevýšením alebo po asfalte.

Naše záväzky

Testovanie výrobku Náš tím vyvíja výrobky priamo na úpätí pohoria Mont Blanc.
Testujeme ich v teréne s turistkami a turistami, aby sme sa presvedčili o ich pohodlnosti a odolnosti. Les vo Fontainebleau alebo Bretónsko - absolvujeme čo najviac turistických trás v každom počasí.
Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie