Kód : 8493946
Pridať k obľúbeným
Výrobok už bol pridaný
POĽOVNÍCKE ĎALEKOHĽADY/OSVETLENIE

Dlhý poľovnícky monokulár 20–60 × 60 čierny SOLOGNAC

SOLOGNAC
4.2/5
4.2/5
DECATHLON.SK
Určené pre lovcov na lov vysokej zveri na čakanú a na šúľačku. Vhodný aj pre strelcov na streľbu na terč a fotografov zveri. Vďaka veľkému zväčšeniu a vynikajúcej kvalite obrazu monokuláru vám neunikne žiadny detail pozorovaných zvierat. Zachyťte tento okamih jednoducho tak, že si monokulár pripevníte na zrkadlovku a foťte.

Výhody

Kvalita obrazu Spozorujte zviera v diaľke aj počas zamračeného dňa.
Odolnosť Odolá pádu z výšky 1 m na mäkkú zem, sklá sú odolné proti poškriabaniu.
Vodotesnosť Nebojte sa dažďa ani chladu, ďalekohľad je vodotesný a zatmelený.
Zorné pole 37 až 17 metrov pri vzdialenosti 1 000 m.
Hmotnosť Ľahko ho môžete pribaliť do batoha.
Zväčšenie Pozorované objekty priblíži 20 až 60-krát.
Jednoduchý prenos Vrátane mäkkého prenosného obalu.

Technický popis

Rozmery

35 cm × 15,9 cm × 7,6 cm.

Kvalita obrazu

Úprava FMC: mnoho vrstiev nanesených na všetkých šošovkách a komponentoch veľmi znižuje odrazy svetla a zvyšuje svetelnosť, jasnosť a kontrast. Zostava s hranolom BaK4.

Technické vlastnosti

Objektív: 60 mm. Zoom: 20 až 60-krát. Zorné pole pri 1 000 m: od 37 do 17 m. Výstupná pupila: od 1 do 3 mm. Najkratšie zaostrenie: 6 m. Hranol: BaK4. Úprava šošoviek: FMC. Viacvrstvová úprava. Nepriepustný a nezahmlieva sa: plnenie dusíkom. Hmotnosť: 1,12 kg. Teplota pri používaní: od -10 do +80 °C.

Použitie so statívom

Monokulár umožňuje silné priblíženie pozorovaného objektu alebo zvieraťa. Ak chcete dosiahnuť s monokulárom čo najstabilnejší a najostrejší obraz, odporúčame používať statív typu trojnožky k fotoaparátu. Krúžok v strede monokuláru sa pripevní na hlavicu (guľový kĺb) statívu.

Pohodlie pri pozorovaní

Lovci, ktorí nenosia okuliare, si pre väčšie pohodlie pri pozorovaní môžu priezor prispôsobiť. Je totiž lepšie si oko pritlačiť na priezor a nastaviť podľa seba a podľa toho, či nosíte okuliare, alebo nie. Ak pri použití monokuláru máte slnko viac-menej oproti sebe, môžete na tlmenie lúčov vyklopiť clonu proti slnku, ktorá sa nachádza na konci objektívu.

Použitie na fotografovanie zveri: digiskopia

Monokulár je možné použiť ako objektív fotoaparátu len so zrkadlovkou značky Nikon alebo Canon. Stačí vyskrutkovať priezor nad kolieskom zoomu. Pre zrkadlovky Solognac je potrebný adaptér. Z monokuláru sa stane vysokovýkonný fotografický objektív, ktorý zodpovedá zoomu 1 000 mm až 3 000 mm (ekvivalent 24×36). V tejto konfigurácii sa odporúča nezväčšovať viac ako 40-krát, aby sa zachovala kvalita obrazu.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zloženie/rady

Zloženie
Konštrukcia
20% minerálne sklo, 20% hliník, 60% akrylonitril butadién styrén
Obal
100% PVC (polyvinylchlorid)
Taška na prenášanie
10% polyester, 90% EVA (etylénvinylacetát)

Naše záväzky

Záruka 2 roky

Vaše hodnotenie